38/2017. (V. 2.) Városfejlesztési Bizottsági határozat
Tárgy: Előterjesztés a Fonyód, József utcában lévő 7236/2 hrsz-ú, sporttelep ingatlan értékesítésére kiírt pályázat eredményéről
 A Városfejlesztési Bizottság javasolja a Képviselő-testületnek az alábbi határozati javaslat elfogadását:

 

Fonyód Város Önkormányzat Képviselő-testülete a természetben HU-8640 Fonyód, József utcában lévő, 7236/2 hrsz-ú, 2 2093 m2 méretű, „sporttelep” megnevezésű, kizárólagosan Fonyód Város Önkormányzatának (a továbbiakban: Eladó) tulajdonában álló ingatlan (a továbbiakban: ingatlan) értékesítésére kiírt pályázat nyertesének, a Pelso Polgári Sportegyesület. ajánlattevőt (a továbbiakban: Vevő) hirdeti ki, azzal, hogy az ingatlanra vonatkozó adás-vételi szerződésben különösen az alábbiak kerüljenek rögzítésre:

 

a. Vevő a vételárat egy összegben – a befizetett óvadék összegének beszámításával – fizeti meg átutalással Eladó OTP Bank Nyrt. Fonyódi Fiókjában 11743095-15731405 számon vezetett pénzforgalmi számlájára, az elővásárlásra jogosult szervezetek lemondó nyilatkozatáról szóló tájékoztató átvételétől számított 30 (harminc) napon belül. Amennyiben a Vevő a vételár fizetési kötelezettségét az előírt határidőben nem teljesíti, úgy felek ezt a szerződés bontó feltételének tekintik. Ebben az esetben a Vevő 5.000.0000.- Ft bánatpénz megfizetésére köteles.

 

b. Vevő az ingatlant beépítési kötelezettséggel vásárolja meg, melynek keretében legalább 42

(negyvenkettő) szobával rendelkező, 4 (négy) csillagos minősítésű, városképbe illeszkedő, a

megfelelő számú, saját ingatlanon belül elhelyezett parkolóval és kiszolgáló létesítményekkel

rendelkező szállodát kell építenie, amelyre a jogerős használatbavételi engedélyt a beruházás

megvalósításához szükséges és a 78/2017. (III.16.) KT határozattal kezdeményezett

településrendezési eszközök módosítását követő 3 (három) éven belül meg kell szereznie. A

beépítési kötelezettség csak abban az esetben teljesül, ha a felépítmény a fentiekben részletezett feltételeknek megfelel.

 

c. A településrendezési eszközök módosításának költségei a Vevőt terhelik, melyre vonatkozóan Felek külön tervezési szerződést kötnek.

 

d. Amennyiben a „b.” pontban előírt beépítési kötelezettség nem teljesül, úgy az önkormányzat visszavásárolhatja az ingatlant a jelenlegi vételár 2 (kettő) % / év mértékű csökkentett visszavásárlási áron. Az önkormányzatot a visszavásárlási jog az adásvételi szerződés aláírásától számított 5 (öt) év időtartamra illeti meg. A Vevő a saját kockázatára végez építési beruházást az ingatlanon. Amennyiben az ingatlanon a visszavásárlási jog érvényesítésekor felépítmény létesült a visszavásárlási jog érvényesítése és az önkormányzat gazdálkodásának fenntarthatósága érdekében törekszenek az ingatlan és a felépítmény közös értékesítésére úgy, hogy az eladási árat ingatlanforgalmi szakértő bevonásával közösen határozzák meg. Az önkormányzatot megillető visszavásárlási jog a vevői beépítési kötelezettség maradéktalan teljesülésével megszűnik.

 

e. Vevő hozzájárulását adja, hogy az ingatlan-nyilvántartásban az ingatlanra visszavásárlási

jog kerül bejegyzésre az Eladó javára. A Vevő kötelezettséget vállal, hogy a visszavásárlási jog fennállása alatt az ingatlant nem értékesíti.

 

f. Vevő kötelezettséget vállal, hogy a beruházás megkezdéséig biztosítja az ingatlanon a

városi sportegyesületek és köznevelési intézmények részére a sportolási lehetőséget. Valamint a beruházás megkezdésének időpontja alatt az építéssel kapcsolatos E-Napló megnyitását kell érteni.

 

g. Az ingatlan birtokátruházására a településrendezési eszközök hatálybalépését követően

kerülhet sor.

 

h. A Vevő köteles bemutatni a beruházás költségvetését és a megvalósítást szolgáló pénzügyi

fedezet legalább 70 (hetven) %-ának megfelelő mértékű összegben való rendelkezésre állásáról szóló igazolást (pl.: támogatási szerződés, hitel szerződés stb.) a beruházás , valamint a beruházás megkezdésének időpontja alatt az építéssel kapcsolatos E-Napló megnyitását megkezdése előtt.

 

i. A beruházás megvalósításának ütemezése a Vevő által vállalt ütemezés szerint az alábbi

módon történik:

 

1. ütem: A településrendezési eszközök módosítását követő 6 (hat) hónapon belül Vevőnek jogerős építési engedéllyel kell rendelkeznie.

 

2. ütem: A településrendezési eszközök módosítását követő 12 (tizenkettő) hónapon belül meg kell kezdenie az építkezést a vevőnek.

 

3. ütem: A településrendezési eszközök módosítását követő 24 (huszonnégy) hónapon belül a beruházásnak szerkezetkész készültségi állapotban kell lennie. A 24. (huszonnegyedik) hónap eredményes elteltét követően, legfeljebb a 36. (harminchatodik) hónapig bezáróan a felek

egyeztetnek a beruházás megvalósításának aktuális állapotáról az eredményes befejezés érdekében.

 

j. A „h” és az „i.” pontban jelölt bármely határidő elmulasztása esetén az önkormányzat élhet a „d.” pont szerinti visszavásárlási jogával.
« Vissza
Vissza a főmenübe