140/2005. (IV.28.) számú önkormányzati határozat
a szakképzés helyzetének javítására az Illéssy Sándor Szakközép- és Szakmunkásképző Iskolában
I./ Kisújszállás Város Önkormányzata megtárgyalta „A szakképzés helyzetéről és középtávú feladatairól az Illéssy Sándor Szakközép- és Szakmunkásképző iskolában” c. előterjesztést. Az önkormányzat elismeri az intézménynek
- a szakképzésben folytatott munkáját, különös tekintettel arra, hogy az iskolában magas a hátrányos helyzetű és tanulási nehézséggel küzdő diákok aránya,
- a szakképzés feltételeinek javításában elért eredményeit: az eredményes pályázati tevékenységgel létrehozott tankonyhát és tanéttermet, továbbá azt, hogy az iskola a szakképzési hozzájárulások ésszerű felhasználásával folyamatosan jó tárgyi feltételeket biztosít az oktatáshoz.
II./ Az önkormányzat az előterjesztés nyomán a következő feladatokat határozza meg az iskola számára:
1. Az iskola továbbra is törekedjen szakmastruktúrájának alakításakor a gazdasági-társadalmi igényekhez való gyors és rugalmas alkalmazkodásra. Ennek érdekében eredményes együttműködést kell továbbra is folytatni a gazdálkodó szervezetekkel, a fenntartó önkormányzattal és a szociális partnerekkel.
2. Az iskolában folyó képzés színvonalának emelése, illetve a pedagógusok jó szakmai felkészültségének érdekében a továbbképzési program és a beiskolázási tervek készítése során - az anyagi lehetőségek függvényében - biztosítani kell a pedagógusok számára a szakterületeiknek megfelelő, korszerű ismeretek megszerzésének lehetőségét.
3. Az iskolának - összhangban az önkormányzat 28/2004. (II. 26.) sz. határozattal elfogadott közoktatási minőségirányítási programjával - törekednie kell arra, hogy
- tanulóik megszerezzék azokat a kompetenciákat (beleértve az idegen nyelvek
tanulását is), amelyek a munkaerőpiacon való sikeres beilleszkedést és az egész
életen át tartó tudást szolgálják,
- felzárkóztató foglalkozásokkal segítsék elő a tanulók esélyegyenlőségét,
- növeljék a tanulás iránti motivációt,
- segítsék elő a diákok külföldi tanulmányi tapasztalatszerzését (lehetőség szerint
külföldi partneriskolával való kapcsolatfelvétellel is),
- működtessék hatékonyan a minőségbiztosítási rendszert, aminek során fordítsanak
nagy figyelmet a pontos adminisztrációs tevékenységre is.
4. Az iskola a rendelkezésére álló források (szakképzési hozzájárulás, pályázatok, normatív állami támogatás, önkormányzati támogatás) segítségével folyamatosan fejlessze, korszerűsítse eszközparkját.
5. Az iskola a 2005. májusi soros testületi ülésre terjessze az önkormányzat elé a névváltoztatásra vonatkozó javaslatát.
Felelős: a 2-5. pont esetében: az intézményvezető
Határidő: folyamatos, illetve az 5. pontban megfogalmazottak szerint.
2/2
III./ Az önkormányzat támogatja, hogy a gyakorlati szakmai oktatás feltételeinek jobb biztosítása érdekében az iskola partnerként csatlakozzon Térségi Integrált Szakképző Központhoz, illetve ennek kialakítására irányuló pályázati programhoz. A konkrét csatlakozáshoz az önkormányzat külön döntése szükséges.
Felelős: az intézményvezető
Határidő: értelemszerű, a lehetőségek függvénye
Erről értesülnek:
1. Palágyi Gábor polgármester
2. Janó Lajos bizottsági elnök
3. Illéssy Sándor Szakközép- és Szakmunkásképző Iskola
4. Polgármesteri Hivatal intézményi referensei