Módosította: a 337/2006. (XII.14.) számú önkormányzati határozat.
283/2006 (X.26.) számú önkormányzati határozat
az intézményi étkezési térítési díjak beszedésének rendjéről és a hátralékok kezeléséről a közoktatási intézményekben és a Városi Bölcsőde intézményben
Kisújszállás Város Önkormányzata a fenntartásában működő közoktatási intézményekben és a Városi Bölcsőde intézményben szervezett intézményi étkeztetésről, ezen belül a térítési díjainak beszedési rendjéről - befizetési hátralékok keletkezésének elkerülése érdekében - a következőkről dönt:
1. Az étkezési térítési díjakat - a személyes gondoskodást nyújtó gyermekjóléti alapellátások és gyermekvédelmi szakellátások térítési díjáról és az igénylésükhöz felhasználható bizonyítékokról szóló 133/1997. (VII. 29.) sz. Korm. rendelet 6.§ (1) a) pontja alapján - havonta előre, a tárgyhónapot megelőző hónap 10-15. napja között kell befizetni az intézmény által meghatározott nap(ok)on. A szeptemberi hónapra történő befizetésnek szeptember 15. napjáig kell megtörténnie.
Felelősök: az érintett közoktatási intézmények vezetői
a Városi Bölcsőde intézmény vezetője
Határidő: 2006. november 1-jétől folyamatos
2. Az 1. pontban megnevezett rendelet 15. § (2) bekezdése alapján a közoktatási intézményvezetőnek és a Városi Bölcsőde intézmény vezetőnek kell ellenőriznie, hogy a megállapított térítési díjak havonkénti befizetése megtörtént-e. Ha a befizetés nem történt meg, az intézményvezetőnek 15 napos határidő megjelölésével a fizetésre kötelezett személyt írásban fel kell hívnia az elmaradt térítési díj befizetésére. Ha a határidő eredménytelenül telt el, az intézmény vezetője a kötelezett nevét, lakcímét és a fennálló díjhátralékot nyilvántartásba veszi, majd - a rendelet 15. §-a szerint - erről negyedévenként tájékoztatja a fenntartót a térítési díjhátralék behajtása vagy a behajthatatlan hátralék törlése érdekében.
Felelősök: az érintett közoktatási intézmények vezetői
a Városi Bölcsőde intézmény vezetője
Határidő: 2006. november 1-jétől folyamatos
3. A fenntartó az intézményvezető - e határozat 2. pontja szerinti - tájékoztatása alapján intézkedik a térítési díjhátralék behajtásáról a közigazgatási hatósági eljárás és szolgáltatás általános szabályairól szóló 2004. évi CXL. törvény, illetve az adózás rendjéről szóló 1990. évi XCI. törvény szabályainak alkalmazásával.
Felelős: Címzetes Főjegyző
Határidő: folyamatos
4. Az e határozat 2. pontjában szereplő negyedévenkénti tájékoztatás időpontjai:
- I.: a szeptember-október-november hónapokról december 31-ig,
- II.: a december-január-február hónapokról március 31-ig,
- III.: a március-április-május hónapokról június 31-ig,
- IV.: a június-július-augusztus hónapokról pedig szeptember 31-ig
- azzal az eltéréssel, hogy a 2006. október 31-ig keletkezett díjhátralékokról - a 2. pontban szereplő 15 napos határidő magtartásával, illetve a fizetést elmulasztónak a fizetési kötelezettségéről szóló felhívásáról - 2006. november 30-ig kell tájékoztatni a fenntartót. Az ezt követő tájékoztatási kötelezettség értelemszerűen: a decemberi negyedéves tájékoztatási időszakban csak a novemberi hónapra terjed ki.
2/3
Felelősök: az érintett közoktatási intézmények vezetői
a Városi Bölcsőde intézmény vezetője
5. Ha az adott hónapra fizetendő térítési díj összege kevesebb, mint a már befizetett összeg - a rendelet 6. § (2) bekezdése szerint - a többletet a következő fizetés alkalmával be kell számítani, vagy vissza kell fizetni. Amennyiben a fizetendő személyi térítési díj összege növekszik, a befizetett és a ténylegesen fizetendő összeg különbözetét visszamenőleg kell megfizetni. Ha az étkezést a gyermek betegsége vagy más ok miatt nem kívánja igénybe venni - a rendelet 11. § (3) bekezdése szerint - a távolmaradást az intézménynél szokásos módon (az adott intézmény által, házirendben szabályozottak szerint) be kell jelenteni, e bejelentési kötelezettség a térítési díjat teljes egészében fizetőkre, és a normatív támogatásban részesülőkre is vonatkozik. A térítési díj befizetésének kötelezettsége alól a kötelezett a bejelentést követő naptól mentesül a távolmaradás idejére.
Felelősök: az érintett közoktatási intézmények vezetői
a Városi Bölcsőde intézmény vezetője
Határidő: folyamatos
6. Az étkeztetést igénybevevőkről az 1. pontban megnevezett rendelet 3. sz. melléklete, valamint a mindenkori költségvetési rendeletben a gyermekétkeztetés normatív állami támogatásának igénybevételéhez előírt nyilvántartásokat kell vezetni. Arról, hogy a ténylegesen étkezőket a nyilvántartás pontos vezetése érdekében az intézményben hogyan kísérik figyelemmel (pl. étkezési jegyet vagy kártyát adnak ki, vagy a helyszínen jegyzik), az intézményvezető dönt. Erről a Költségvetési és Szolgáltatási Irodát tájékoztatni kell.
Felelősök: az érintett közoktatási intézmények vezetői
a Városi Bölcsőde intézmény vezetője
Határidő: 2006. november 1-jétől folyamatos
7. A biztonságos étkeztetés és ételminőség garantálása érdekében - a gyermekétkeztetésben részesülőknek az ételt az erre a célra kijelölt helyiségben kell elfogyasztaniuk.
Felelősök: az érintett közoktatási intézmények, valamint a KÖSZIR vezetői
Határidő: folyamatos
8. Az e határozatban foglaltak alapján felül kell vizsgálni
a) a szociális igazgatásról és a szociális ellátások helyi szabályozásáról szóló, többször módosított 31/2004. (V. 28.) sz. önkormányzati rendeletet,
b) valamint a gyermekétkeztetést folytató közoktatási intézmények és a Városi Bölcsőde intézmény házirendjét, majd azt jóváhagyásra a képviselő-testület elé kell terjeszteni.
Határidő: 2007. januári testületi ülés
Felelős: az a) pont esetében: Címzetes Főjegyző
a b) pont esetében: az érintett intézményvezetők, a Városi Bölcsőde intézmény vezetője.
9. Kisújszállás Város Önkormányzata megbízza a polgármestert azzal, hogy körzetünk országgyűlési képviselőjét tájékoztassa a rendszeres gyermekvédelmi kedvezmény pénzbeli folyósításának - mind a rászoruló gyermekek, mind pedig az önkormányzati finanszírozás szempontjából - tapasztalható negatív következményeiről.
Felelős: Polgármester
Határidő: 2006. november 15.
3/3
Erről értesülnek:
1. Kecze István polgármester
2. Városi Bölcsőde intézmény
3. Városi Óvodai Intézmény
4. Arany János Általános Iskola
5. Kossuth Lajos Általános Iskola, Pedagógiai Szakszolgálat és Diákotthon
6. Illéssy Sándor Szakközép- és Szakiskola
7. Móricz Zsigmond Gimnázium, Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium
8. Költségvetési és Szolgáltató Iroda
9. Polgármesteri Hivatal Pénzügyi Osztálya
10. Polgármesteri Hivatal intézményi referensei