16/2011. (I. 27.) Képviselő-testületi határozat
Tárgy: Zöldpark Kft. Felyügyelő Bizottság Ügyrendjének a jóváhagyása

 

Gyomaendrőd Város Képviselő-testülete
16/2011. (I. 27.) Gye. Kt. határozata
 
Gyomaendrőd Város Képviselő-testülete, mint a Zöldpark Gyomaendrőd Nonprofit Kft. kizárólagos tulajdonosa jóváhagyja a Felügyelő Bizottság Ügyrendjét a határozat mellékeltében foglaltak szerint.
 
Határidő: azonnal
 
Melléklet a 16/2011.(I.27.) Gye. Kt. határozathoz
 
A Felügyelő Bizottság Ügyrendje
 
A Zöldpark Gyomaendrőd Nonprofit Kft. Felügyelő Bizottsága ügyrendjét az alábbiakban állapítja meg:
I.
 
A Felügyelő Bizottság a Társaság ügyvezetését ellenőrzi Gyomaendrőd Város Önkormányzata, mint a Társaság Alapítója részére.
 
II.
 A Felügyelő Bizottság összetétele
 
1.) A Felügyelő Bizottság három tagból áll. A Felügyelő Bizottság tagjait az Alapító választja meg. A Felügyelő Bizottság Elnökét a tagok választják maguk közül.
 
2.) A Felügyelő Bizottság testületként jár el. A Felügyelő Bizottság tagját e minőségben a Társaság Alapítója nem utasíthatja.
 
3.) A megválasztott tagnak a tagság elfogadásáról írásbeli nyilatkozatot kell tennie. A Felügyelő Bizottsági taggá megválasztott személy a Felügyelő Bizottsági tagság elfogadásától számított 15 napon belül azokat a társaságokat, ahol már vezető tisztségviselő vagy Felügyelő Bizottsági tag írásban tájékoztatni köteles.
 
4.) A Felügyelő Bizottsági tagok az e tisztséget betöltő személyektől általában elvárható gondossággal kötelesek eljárni. A Felügyelő Bizottság tagjai – a Ptk. közös károkozásra vonatkozó szabályai szerint – korlátlanul és egyetemlegesen felelnek a Társasággal szemben a társaságnak az ellenőrzési kötelezettségük megszegésével okozott károkért.
 
5.) Az a tag, akinek személyi körülményeiben olyan változás (kizáró ok) következik be, ami miatt Felügyelő Bizottsági tagsága nem tartható fenn, köteles ezt a körülményt a Felügyelő Bizottság elnökének haladéktalanul bejelenteni és lemondását egyidejűleg benyújtani.
 
6.) A tagok a Társaság ügyeiről szerzett értesüléseiket üzleti titokként kötelesek kezelni.
 
 
 
 
 
III.
 A Felügyelő Bizottság Elnöke
 
1.) A Felügyelő Bizottság folyamatos munkavégzéséről az Elnök gondoskodik. A munkavégzéshez szükséges tárgyi és esetleges anyagi feltételeket a társaság vezetője biztosítja.
 
2.) Ha a tagok száma három fő alá csökken, az Elnök (akadályoztatása esetén bármely tag) köteles a Társaság ügyvezető igazgatóját tájékoztatni.
 
3.) Az Alapító ülésein a Felügyelő Bizottság megállapításait, álláspontját az Elnök, akadályoztatása esetén az általa kijelölt tag ismerteti.
 
IV.
 A Felügyelő Bizottság feladata és hatásköre
 
1.) A Felügyelő Bizottság a Társaság általános felügyelő szerve. A Felügyelő Bizottság az Alapító érdekében ellenőrzi a társaság ügyvezetését, a jogszabályok az alapító okirat előírásainak betartását, az Alapító határozatainak végrehajtását. Ellenőrzi a társaság gazdálkodását, az ügyvitel szabályozottságát és szabályosságát. Figyelemmel kíséri a könyvvizsgáló tevékenységét és munkája során szerzett tapasztalatokat.
 
2.) A Felügyelő Bizottság köteles megvizsgálni és véleményt alkotni az Alapító hatáskörébe tartozó minden döntésről. Kiemelt feladata a Számviteli törvény alapján készített éves beszámoló és eredményfelosztás ellenőrzése, véleményezése, ezekről az Alapító csak a Felügyelő Bizottság írásbeli jelentésének birtokában határozhat.
 
3.) A Felügyelő Bizottság ellenőrzési tevékenysége keretében a vezető tisztségviselőtől, a társaság vezető állású munkavállalóitól felvilágosítást kérhet, a társaság könyveit és iratait megvizsgálhatja.
 
4.) A Felügyelő Bizottság feladatait eseti vizsgálatok útján látja el. A vizsgálatokkal a Felügyelő Bizottság egy tagja is megbízható. A Felügyelő Bizottság a vizsgálathoz esetenként – a társaság költségére – külső szakértőt is igénybe vehet.
 
5.) A Felügyelő Bizottság vizsgálatai eredményeként tett megállapításairól – különös tekintettel az esetleges szabálytalanságokra – továbbá a szükségesnek tartott intézkedésekről a vizsgálatok lezárásával egyidejűleg tájékoztathatja az Alapítót és a társaság ügyvezetőjét.
 
6.) Ha a Felügyelő Bizottság megítélése szerint az ügyvezetés tevékenysége jogszabályba, alapító okiratba, illetve az Alapító határozataiba ütközik, vagy egyébként sérti a gazdasági társaság vagy Alapítója érdekeit, javaslatot tesz az Alapító rendkívüli ülésének összehívására és javaslatot tesz annak napirendjére.
 
V.
A Felügyelő Bizottság működése
 
1.) A Felügyelő Bizottság üléseit szükség szerint tartja, de évente legalább négy alkalommal köteles ülésezni. A Felügyelő Bizottság tagjai személyesen kötelesek eljárni, képviseletnek a Felügyelő Bizottsági tevékenységben nincs helye. A Felügyelő Bizottság ülését az elnök vezeti.
 
2.) A Felügyelő Bizottság határozatképes, ha három tagja jelen van. A tagok jogaikat és kötelességeiket személyes jelenlét útján, illetve telekommunikációs eszközök igénybevételével – kihangosított távbeszélő készüléken, vagy konferenciatelefon útján – gyakorolhatják. Amennyiben a tag vagy tagok telekommunikációs eszközt kíván(nak) igénybe venni, ezt a tényt köteles(ek) a Felügyelő Bizottság elnökének bejelenteni. Ebben az esetben a Felügyelő Bizottság üléséről készült jegyzőkönyvben a telekommunikációs eszköz igénybevételét rögzíteni kell, az ülésről készült jegyzőkönyvet pedig a tag(ok) utólag hitelesíti(k) aláírásával.
 
3.) A Felügyelő Bizottság üléseit az elnök hívja össze a napirendi pontok megjelölésével. A tagoknak a meghívót az ülés előtt legalább 3 munkanappal megelőzően megküldi. Sürgős esetben a tagok szóban is meghívhatók. A Felügyelő Bizottság ülésén a tagokon kívül tárgyalási joggal részt vehetnek a szakértők és mindazok, akiknek a jelentése a napirendhez szükséges.
 
4.) A Felügyelő Bizottság ülésének összehívását – az ok és cél megjelölésével – a Felügyelő Bizottság bármely tagja írásban kérheti az elnöktől, aki a kérelem kézhezvételétől számított három munkanapon belül köteles intézkedni a Felügyelő Bizottság ülésének nyolc napon belüli időpontra történő összehívásáról. Ha az elnök a kérelemnek nem tesz eleget, a tag maga jogosult az ülés összehívására.
 
5.) A Felügyelő Bizottság üléséről jegyzőkönyv készül, amely tartalmazza a jelenlévők nevét, az ülés helyét, idejét, a napirendet és a határozatokat.
 
6.) A jegyzőkönyvben fel kell tüntetni minden olyan tényt, vagy véleményt, amelyet a tagok javasolnak. Az esetleges kisebbségi vagy különvéleményt a jegyzőkönyvhöz mellékelni kell. A határozatokat sorszámmal és az év megjelölésével kell ellátni és nyilvántartani.
 
7.) A jegyzőkönyvben rögzíteni kell a szavazás eredményét és az esetleges ellenvéleményt.
 
8.) A jegyzőkönyvet a bizottság elnöke és a bizottság 1 tagja hitelesíti. A jegyzőkönyvet meg kell küldeni a társaság Ügyvezető igazgatójának, Gyomaendrőd Város Polgármesterének és az Irattárnak.
 
VI.
A Felügyelő Bizottsági tagság megszűnése
 
Megszűnik a Felügyelő Bizottsági tagság:
- A megbízás időtartamának lejáratával,
- Visszahívással,
- A gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. törvény 23.§.-ában szabályozott kizáró ok bekövetkezésével,
- Lemondással,
- Elhalálozással,
- Külön törvényben meghatározott esetben.
 
VII.
Záró rendelkezések
 
1.) Jelen ügyrendben nem szabályozott kérdésekben a gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. törvénynek a vonatkozó rendelkezései az irányadóak.
 
2.) Jelen ügyrendet a Felügyelő Bizottság 2011. január 7. napján megtartott ülésén 1. sz. határozatával elfogadta.
 
                                                                                                                      s.k.
                                                                                              Felügyelő bizottság elnöke
 
A Felügyelő Bizottság ügyrendjét a társaság Alapítója 2011. január 27. napján 16/2011 (I. 27.) Gye. Kt. határozatával jóváhagyta.
 
 
 
 
 
 

« Vissza
Vissza a főmenübe