275/2009. (VI. 25.) Képviselő-testületi határozat
Tárgy: Gyomaendrődi Liget Fürdő Alapító okiratának módosítása

Gyomaendrőd Város Képviselő-testülete

275/2009. (VI. 25.) Gye. Kt. határozata

Gyomaendrőd Város Képviselő-testülete a 241/2009. (V.28.) Gye. Kt. határozata alapján a Gyomaendrődi Liget Fürdő Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság (cégjegyzékszáma: Cg.04-09-005983; székhelye: 5500 Gyomaendrőd, Erzsébet liget 2.) Gyomaendrődön, 2003. évi július 1. napján kelt és többször módosított alapító okiratát - e tárgyban hozott határozata keltének hatályával - az alábbiak szerint módosítja:

 

A

Gyomaendrődi Liget Fürdő

Korlátolt Felelősségű Társaság

Alapító okirata

a módosításokkal egységes szerkezetben, hatályosítva

 

1./ A társaság cégneve: Gyomaendrődi Liget Fürdő Szolgáltató Korlátolt Felelősségű Társaság

 

2./ Rövidített cégnév: Gyomaendrődi Liget Fürdő Kft.

 

3./ A társaság alapítója:

Gyomaendrőd Város Önkormányzata (5500 Gyomaendrőd, Szabadság tér 1.)

 

4./ A társaság székhelye:

5500 Gyomaendrőd, Erzsébet liget 2. sz.

 

5./ A társaság határozatlan időre alakul.

 

6./ A társaság tevékenysége:

 

Főtevékenység:

96.04'08 Fizikai közérzetet javító szolgáltatás

 

A társaság egyéb tevékenységei:

43.22'08 Víz-, gáz-, fűtés-, légkondicionáló-szerelés

43.29'08 Egyéb épületgépészeti szerelés

47.74'08 Gyógyászati termék kiskereskedelme

47.78'08 Egyéb máshova nem sorolt új áru kiskereskedelme

55.10'08 Szállodai szolgáltatás

55.20'08 Üdülési és egyéb átmeneti szálláshely-szolgáltatás

55.30'08 Kempingszolgáltatás

56.10'08 Éttermi-, mozgó vendéglátás

68.20'08 Saját tulajdonú, bérelt ingatlan bérbeadása, üzemeltetése

73.11'08 Reklámügynöki tevékenység

77.21'08 Szabadidős-, sporteszköz kölcsönzése

79.90'08 Egyéb foglalás

86.90'08 Egyéb humán-egészségügyi ellátás

93.29'08 Máshová nem sorolt egyéb szórakoztatás, szabadidős tevékenység

 

7./ A társaság törzstőkéje:

 

7.1 A társaság törzstőkéje 3.000.000.-Ft melyből 1.000.000.-Ft készpénzbetét és 2.000.000.-Ft

nem pénzbeli betét.

7.2. Az alapító törzsbetétje 3.000.000.-Ft, melyből készpénz 1.000.000.-Ft, a nem pénzbeli betét értéke 2.000.000.-Ft. Az apportált nem pénzbeli vagyoni hozzájárulás tárgyi eszközeit az alapító okirat mellékletét képező apportlista tartalmazza. Az alapító kijelenti, hogy az apportot képező vagyontárgyak az Önkormányzat vállalkozói vagyonába tartoznak, forgalomképesek, így megfelelnek a Gt. 124. § (3) bekezdésében foglalt feltételeknek. Az alapító a pénzbeni és a nem pénzbeni hozzájárulást teljes egészében a társaság rendelkezésére bocsátotta.

 

8./ Az alapító tag kötelessége a társasággal szemben a törzsbetét szolgáltatására (mint főszolgáltatásra) terjed ki.

Az alapító mellékszolgáltatási kötelezettséget nem vállal.

 

9./ A nyereség felosztása, veszteségek fedezése, pótbefizetés:

A nyereség felosztásáról az alapító dönt.

Az esetleges veszteségek fedezésére az alapító pótbefizetés teljesítéséről dönthet. Ez a pótbefizetési kötelezettség nem haladhatja meg a törzsbetét 10%-át.

A pótbefizetési kötelezettségről az alapító évente egy alkalommal határozhat. A pótbefizetést előíró határozat meghozatala esetén a befizetést a határozat meghozatalától számított maximum 30 napon belül kell teljesíteni. A pótbefizetési kötelezettség teljesítése a társaság bankszámlájára történő befizetéssel történik.

A pótbefizetés összege a törzsbetétet nem növeli.

A veszteség pótlásához nem szükséges pótbefizetést vissza kell fizetni, a visszafizetésre csak a törzsbetétek teljes befizetése után kerülhet sor.

 

10./ A törzstőke felemelése:

Amennyiben az alapító törzsbetétét teljes egészében a társaság rendelkezésére bocsátotta, az alapító a törzstőke felemeléséről rendelkezhet. A felemelt törzstőkét - a társaság törzstőkén felüli vagyonából történő törzstőke-emelést kivéve - az új törzsbetétek befizetésével (szolgáltatásaival) kell fedezni.

Az új törzsbetét megszerzéséhez közokiratba vagy teljes bizonyító erejű magánokiratba foglalt nyilatkozat szükséges. A nyilatkozatban meg kell jelölni az esetleges vállalt mellékszolgáltatásokat is, illetve ki kell jelenteni, hogy a nyilatkozattévő a társasági szerződés rendelkezéseit magára nézve kötelezőnek ismeri el. A törzsbetétek legkisebb összegére, megfizetésének módjára, esedékességére, a késedelem jogkövetkezményeire, nem pénzbeni betét (apport) értékére és a betétet szolgáltató tag felelősségére vonatkozó rendelkezéseket az új törzsbetétekkel kapcsolatban is alkalmazni kell.

Az alapító a törzstőke felemelését a törzstőkén felüli vagyonából is elrendelheti.

 

11./ A törzstőke leszállítása:

A törzstőke nem szállítható le 3 millió forintnál alacsonyabb összegre.

Ha a törzstőke a törvény által előírt leszállítására azért nincs lehetőség, mert ezzel a társaság törzstőkéje a Gt. tv.-ben meghatározott legkisebb összeg alá csökkenne, az alapító köteles a társaságnak más társasági formában történő átalakulásáról vagy a társaság jogutód nélküli megszűnéséről határozni.

A törzstőke leszállítása esetében az erről döntő alapítói határozatban meg kell határozni, hogy a törzstőke leszállítása tőkekivonás, vagy a veszteség rendezése érdekében, illetve a saját tőke más elemeinek növelése céljából történik-e.

A törzstőke-leszállítást az ügyvezető a Cégközlönyben kétszer egymás után köteles közzétenni. A hirdetménynek a 2006. évi IV. tv. 162. § (1) bekezdésében meghatározottakat kell tartalmaznia.

E határidő eltelte után az ügyvezetőnek be kell jelentenie a cégbíróságnak, hogy a törzstőke leszállításához hozzá nem járuló hitelező kielégítése illetve részükre biztosíték nyújtása megtörtént.

A bejelentéshez mellékelni kell a hirdetményeket tartalmazó lappéldányokat.

Az alapítónak a törzstőke leszállítása alapján visszafizetés csak a cégbejegyzés után teljesíthető.

 

12./ A társaságnál a taggyűlési hatáskörbe tartozó kérdésekben az alapító dönt és erről a vezető tisztségviselőket írásban köteles értesíteni.

A társaság és az alapító közötti szerződés érvényességéhez a szerződés írásba foglalása és a Cégbíróságon történő letétbe helyezése szükséges.

A társaság saját üzletrészét nem szerezheti meg. Ha a társaság az üzletrészek felosztása vagy a törzstőke felemelése folytán új tagokkal egészül ki és így többszemélyes társasággá válik, a tagok kötelesek az alapító okiratot társasági szerződésre módosítani.

Egyebekben a társaságra a többszemélyes társaságokra vonatkozó szabályokat kell megfelelően alkalmazni.

 

13./ Az alapítói döntésre vonatkozó előterjesztést az alapító a Felügyelő Bizottság elnökének, valamint az ügyvezetőnek küldi meg. A véleményezésre jogosultak 8 napon belül kötelesek véleményüket írásban közvetlenül az alapítónak megküldeni. Ha a Felügyelő Bizottság valamely tagjának különvéleménye van, akkor a Felügyelő Bizottság elnöke azt is köteles megküldeni az alapítónak a Felügyelő Bizottság véleményével együtt.

Az alapító csak akkor hozhat döntést, ha a véleményezésre jogosultak a döntés tervezetét véleményezték vagy az erre nyitva álló határidő eredménytelenül eltelt.

Az ügyvezető köteles nyilvántartást vezetni az alapítói döntések tervezetéről, az azokra adott véleményekről és az alapító döntéseiről. Az írásos véleményeket és az alapítói döntéseket a döntéstől számított 30 napon belül letétbe kell helyezni a Cégbíróságon. Az alapító döntéseit az érintettekkel postai úton, illetve a társaság székhelyén létesített hirdetőtáblára 15 napra történő kifüggesztéssel is közölni kell.

A társaság és az alapító közötti szerződést az aláírástól számított 30 napon belül a Cégbíróságon letétbe kell helyezni, kivéve a tevékenységi körbe tartozó, szokásos nagyságrendű szerződést.

A társaság köteles az okirat aláírásától számított harminc napon belül a Cégbírósághoz - letétbe helyezés céljából - benyújtani azt az okiratot is, amely bárki javára ingyenesen vagyont juttat, feltéve, hogy annak összege (értéke) az egymillió forintot meghaladja. Az összeghatár szempontjából a két éven belül ugyanannak a személynek vagy szervezetnek nyújtott juttatásokat össze kell számítani.

 

14./ Az ügyvezető:

 

A társaságnak egy ügyvezetője van.

 

 

A társaság ügyvezetője 2009. június 1. napjától 2014. május 31. napjáig terjedő időtartamra

Kovacsics Imre (an.: Szaradics Erzsébet) 9081 Győrújbarát, Villa-baráth körút 8. szám alatti lakos.

 

A társaság cégjegyzése akként történik, hogy a kézzel vagy géppel előírt, előnyomott vagy nyomtatott cégnév alá az ügyvezető önállóan írja nevét az aláírási címpéldánynak megfelelően.

Az ügyvezető díjazását az alapító állapítja meg és látja el az ügyvezetővel kapcsolatos egyéb munkáltatói jogokat is.

Az alkalmazottak felett a munkáltatói jogokat az ügyvezető gyakorolja.

 

Az ügyvezető köteles:

· a társaság tagjairól nyilvántartást vezetni (tagjegyzék),

· az üzleti könyveket szabályszerűen vezetni és az alapítónak az üzleti könyvekbe és egyéb irataiba való betekintést biztosítani,

· gondoskodni a társaság mérlegeinek és vagyonkimutatásainak elkészítéséről, vezetéséről, folyamatos karbantartásáról,

· az alapító ülésein meghatározott program alapján, illetve felhívásra tájékoztatást adni,

· az alapítói határozatokat a határozatok könyvébe bevezetni,

· a társasági törvény által előírt esetekben bekövetkezett változásokat a Cégbíróságnál bejelenteni.

 

Az ügyvezető az ilyen tisztséget betöltő személytől általában elvárható gondossággal köteles eljárni. Kötelezettségei megszegésével a társaságnak okozott kárért a polgári jog általános szabályai szerint felelős.

 

Nem terheli felelősség az ügyvezetőt, ha a határozat vagy intézkedés ellen tiltakozott, és tiltakozását az alapítónak bejelentette.

 

Az ügyvezető személyében vagy képviseleti jogosultságában beállt minden változást a cégjegyzékbe való bejegyzés és közzététel végett a Cégbíróságnál haladéktalanul be kell jelenteni.

 

Az alapító évente, a számviteli törvény szerinti beszámoló elfogadásakor köteles megtárgyalni az ügyvezető előző üzleti évben végzett munkájának értékeléseit és határoznia a részére megadható felmentvény tárgyában.

 

15./ A társaság Felügyelő bizottsága:

A társaság működésének ellenőrzését háromfős Felügyelő bizottság látja el. A Felügyelőbizottság tagjai a 2010. november 30-ig terjedő időtartamra:

 

1. Név: Csányi István

Anyja neve: Papp Erzsébet

Lakcím: 5500 Gyomaendrőd, Árpád u. 15/1.

 

2. Név: Jakus Imre

Anyja neve: Rácz Hermina

Lakcím: 5502 Gyomaendrőd, Diófa u. 14.

 

3. Név: Papp István

Anyja neve: Oláh Margit

Lakcím: 5500 Gyomaendrőd, Budai N. A. u. 43.

 

A Felügyelő bizottság ellenőrzi a társaság ügyvezetését. A vezető tisztségviselőktől, illetve a gazdasági társaság vezető állású munkavállalóitól felvilágosítást kérhet, a társaság könyveit és iratait megvizsgálhatja. Feladatát képezik a Gt. tv. III. fejezet 3. címében foglaltak.

A 2006. évi IV. törvény 37. § (1) bekezdésében foglalt lehetőség alkalmazásával az alapító a társaság által üzemeltetett Liget Fürdő belépőjegy-árainak meghatározására vonatkozó ügyvezetői döntést és a Liget Fürdő területén fekvő egyes helyiségekre vonatkozó bérleti szerződések megkötését a Felügyelő-bizottság előzetes jóváhagyásához köti (Ügydöntő Felügyelő-bizottság). A Felügyelő bizottság az e körben tett intézkedéseiről az alapítónak köteles a Képviselő-testület legközelebbi ülésén beszámolni. Ha a Felügyelő bizottság a jogügylet, szerződés jóváhagyását megtagadja, az ügyvezető jogosult az alapítóhoz fordulni.

Ebben az esetben az alapító határozhat a jogügylet jóváhagyásáról.

 

16./ A társaság könyvvizsgálója

A társaság könyvvizsgálója a 2007. június 1. napjától 2010. május 31. napjáig terjedő időtartamra Cséffai János (an.: Fehér Mária) 5600 Békéscsaba, Mogyoró u. 22. szám alatti lakos.

 

A könyvvizsgálatért személyében felelős:

Cséffai János (an.: Fehér Mária) 5600 Békéscsaba, Mogyoró utca 22. szám alatti lakos.

 

A könyvvizsgáló felelősségére az ügyvezetőre vonatkozó felelősségi szabályok az irányadóak.

 

A könyvvizsgáló a társaság mérlegének, vagyonkimutatásának, gazdasági beszámolóinak ellenőrzését végzi. Vizsgálataihoz az ügyvezetőtől, a társaság vezető munkavállalójától adatokat kérhet, betekinthet az üzleti könyvekbe, szerződésekbe, a társaság pénztárát, értékpapír-, árukészleteit, bankszámláját ellenőrizheti. Jelen lehet a felügyelő bizottság ülésein. A felügyelő bizottság elé kerülő gazdasági beszámolók adatainak valódiságát, jogszerűségét vizsgálni és megállapításait írásban rögzíteni köteles. Az alapító az előzőekben említett kérdésekben csak könyvvizsgálói véleménnyel alátámasztott előterjesztést, beszámolót vizsgál meg, és hoz az ügyben határozatot.

 

Ha a könyvvizsgáló tudomást szerez arról, hogy a társaságnál jelentős vagyonvesztés veszélye áll fenn, vagy az ügyvezető, illetve a felügyelő bizottsági tagok vétkesen megszegik kötelezettségeiket, azt az alapítónak jelezni köteles.

Ha az alapító az ilyen jelzésre a szükséges döntéseket haladéktalanul nem hozza meg, a könyvvizsgáló erről a megállapításairól köteles értesíteni a cégbíróságot.

A könyvvizsgáló személyére az ügyvezető a Felügyelő bizottság egyetértésével tesz javaslatot az alapítónak.

 

17./ Az alapító okirat módosítása:

Az alapító okirat módosításához az alapító határozata szükséges.

 

18./ A társaság megszűnése:

A társaság megszűnésére a 2006. évi IV. törvény rendelkezéseit kell megfelelően alkalmazni.

A társaság jogutód nélküli megszűnése esetén a végelszámolásra, illetve a felszámolási eljárásra vonatkozó hatályos szabályok az irányadók.

A hitelezők kielégítése után a megmaradó vagyonból először a pótbefizetéseket kell visszafizetni, a többi részt az alapítónak kell visszafizetni.

 

19./ A jelen alapító okiratban nem szabályozott kérdésekben a gazdasági társaságokról szóló 2006. évi IV. törvény, a társaságnak és tagjainak az ott nem szabályozott vagyoni és személyi viszonyaira a Polgári törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény rendelkezéseit kell alkalmazni.

 

A jelen egységes szerkezetű, hatályosított alapító okirat a 241/2009. (V. 28) Kt. határozatnak megfelelő - dőlt betűvel szövegezett - változásokat tartalmazza. Az ellenjegyzés a fentírt határozattal elfogadott, dőlt betűvel szövetegezett okiratrészre vonatkozik.

 

Gyomaendrődön, 2009. június 12. napján

 

Ellenjegyezte:

 

Dr. Kulcsár László

ügyvéd

 

A Képviselő-testület felhatalmazza a polgármestert az ezen határozatnak megfelelő módosító okirat aláírására.

 

 

Felelős: Várfi András Polgármester a módosító okirat aláírásáért.

Dr. Kulcsár László ügyvéd a módosítás cégbírósági bejelentéséért.

 

Határidő: 2009. július 31.

« Vissza
Vissza a főmenübe