162/2014. (V. 20.) Pénzügyi, Gazdasági, Turisztikai, Ellenőrző és Közbeszerzési Bizottsági határozat
Tárgy: Az önkormányzat által biztosított víz, csatorna, hulladékgyűjtés, közszolgál-tatásokban bekövetkezett változások áttekintése

Gyomaendrőd Város Képviselő-testülete
Pénzügyi, Gazdasági, Turisztikai, Ellenőrző és Közbeszerzési Bizottság
162/2014. (V. 20.) Gye. Kt. Pgtek. Biz. Határozat
 
Pénzügyi, Gazdasági, Turisztikai, Ellenőrző és Közbeszerzési Bizottság javasolja a Képviselő-testületnek, hogy a Gyomaszolg Ipari Park Korlátolt felelősségű Társasággal (5500 Gyomaendrőd, Ipartelep u. 2.) háztartási szennyvíz elszállítására közszolgáltatási szerződést kössön az alábbiak szerint:
 
Közszolgáltatási szerződés
 
Amely létrejött egyrészről:
 
Név: Gyomaendrőd Város Önkormányzata
Cím: 5500 Gyomaendrőd, Selyem út 124.
Adószám: 15725527-2-04
Bankszámlaszám: 53200125-11062402-0000000
Számlavezető: Endrőd és Vidéke Takarékszövetkezet
Képviseli:  Várfi András polgármester
Mint a kötelező közszolgáltatást elrendelő (továbbiakban: Önkormányzat), mint megrendelő, másrészről:
 
Név: Gyomaszolg Ipari Park Kft.
Cím: Gyomaendrőd, Ipartelep u 2.
Adószám: 10665387-2-04
Bankszámlaszám: 11733120-26653897-00000000
Számlavezető: OTP Bank Nyrt. Gyomaendrőd
Képviseli: Fekete József ügyvezető
 
Mint Közszolgáltató (továbbiakban: Közszolgáltató)- együttesen: felek- között a mai napon az alábbi feltételek mellett:
 
A közszolgáltatási szerződés célja, hogy a közszolgáltatás teljesítése érdekében a felek közötti kapcsolatok szabályozásáról hatályos jogszabályoknak megfelelően gondoskodjon. Felek megállapítják, hogy Gyomaendrőd Város Önkormányzatának feladat-ellátási körébe tartozik, a településen az ingatlantulajdonosoknál keletkező nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésére vonatkozó vízgazdálkodási közszolgáltatás szervezése és fenntartása.
 
I. A szerződés tárgya
 
1. A szerződő felek rögzítik, hogy a Közszolgáltató az Önkormányzat kizárólagos tulajdonában álló gazdasági társaság, így a közbeszerzésekről szóló 2011. évi CVIII. törvény (továbbiakban Kbt.) 9. § (1) bekezdés ka) pontja alapján jelen szerződés nem tartozik a Kbt. hatálya alá.
2. A szerződő felek rögzítik, hogy az 1995. évi LVII. Törvény IX/A. fejezet 44/C paragrafusának (2) bekezdése szerint az Önkormányzat képviselő-testülete önkormányzati rendeletben állapítja meg a közszolgáltatás tartalmát, a közszolgáltatással ellátott terület határait, a Közszolgáltató megnevezését, valamint annak a működési területnek a határait, amelyen belül a Közszolgáltató a közszolgáltatást rendszeresen ellátni köteles és az ártalmatlanítás céljából történő átadási helyet, továbbá a közszolgáltatás ellátásának rendjét, módját és időtartamát, a Közszolgáltató és az ingatlantulajdonos ezzel összefüggő jogait és kötelezettségeit, valamint a közszolgáltatásra vonatkozó szerződés egyes tartalmi elemeit, a közszolgáltatás igénybevételére vonatkozó kötelezettséget, a közszolgáltatás igénybevételének módját és feltételeit, az ingatlantulajdonost terhelő díjfizetési kötelezettséget, az alkalmazható díj legmagasabb mértékét, megfizetésének rendjét, az esetleges kedvezmények és a szolgáltatás ingyenességének eseteit, az üdülőingatlanokra, az időlegesen használt és a nem használt ingatlanokra vonatkozó sajátos szabályokat, a közszolgáltatással összefüggő személyes adatok (a természetes személyazonosító adatok, valamint a lakcím) kezelésére vonatkozó rendelkezéseket.
3.  A szerződő felek rögzítik, hogy az Önkormányzat megbízza a Közszolgáltatót, hogy Gyomaendrőd Város közigazgatási területén, az Önkormányzat mindenkor hatályos rendeletében előírtak szerint lássa el a nem közművel összegyűjtött háztartási szennyvíz begyűjtésével és elhelyezésével kapcsolatos közfeladatokat. A Közszolgáltató a szennyvíz begyűjtési tevékenységét az önkormányzati rendelet alapján, az egyes ingatlanok tulajdonosainak és használóinak javára és költségére végzi.
 
II. A szerződés időbeli hatálya
 
Felek egyezően rögzítik, hogy a jelen szerződés 2014. év május hó 31. napján – Képviselő-testületi jóváhagyást követően – lép hatályba és 2024. év május hó 31-ig tart.
 
III. A szerződés területi hatálya
 
Jelen szerződés hatálya kiterjed Gyomaendrőd Város közigazgatási területére.
 
IV. Pénzügyi megállapodások
 
1. Felek egyezően rögzítik, hogy a jelen szerződés hatálya alá tartozó közszolgáltatás igénybevételének fogyasztói díjtételeit Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete az önkormányzati rendeletében határozza meg.
2. A felek megállapodnak abban, hogy a közszolgáltatás díjtételeit meghatározó önkormányzati rendelet elfogadását megelőzően a Közszolgáltató költségelemzés alapján díjkalkulációt készít. A díjkalkulációt a Közszolgáltató javaslata alapján a jegyző terjeszti elő évente november 30-ig.
3. A díjkalkuláció alapján díjat csökkenteni kell legalább a közszolgáltatás ellátásához biztosított költségvetési támogatással. A kalkulált díj és a közszolgáltatás igénybevételi díjának különbözetét az Önkormányzat számla ellenében megtéríti a közszolgáltató felé.
 
V. A szolgáltatás szabályai
 
1. Felek megállapodnak abban, hogy a nem közművel összegyűjtött szennyvíz begyűjtésével és elhelyezésével kapcsolatos tevékenységet (továbbiakban: szippantás) az azt igénylők előzetes jelzés (telefonon, írásban, szóban) alapján tehetik meg, és a Közszolgáltató a szippantást három munkanapon belül elvégzi.
2. Az összegyűjtött folyékony hulladék elszállítása az önkormányzat tulajdonában és a Alföldvíz Zrt. Üzemeltetésében lévő Gyomaendrődi szennyvíztisztító telepre (Hrsz.: 02238/3)történik.
3. Önkormányzati, közületi megrendelés esetén a megrendelő intézmények, cégek vezetői aláírásukkal igazolják a szippantás teljesítését, ami az aktuális hó utolsó napját követő munkanapon kerül kiszámlázásra.
4. Lakossági megrendelés esetén díjfizetés a szippantást követően azonnal megtörténik készpénzfizetési számla ellenében.
 
VI. Közszolgáltató kötelezettségei
 
A szerződő felek rögzítik, hogy a Közszolgáltató kötelezettségei a következők:
 
a)  Biztosítja a közszolgáltatás folyamatos és teljes körű ellátását;
b) A közszolgáltatást az önkormányzati rendeletben és a vízgazdálkodási tevékenységre irányadó jogszabályokban foglaltak szerint végzi, meghatározott rendszerben és gyakorisággal;
c)                  Biztosítja a közszolgáltatás teljesítéséhez szükséges mennyiségű és minőségű járművet, gépet, eszközt, valamint a szükséges képzettségű és létszámú szakembert;
d)                 A közszolgáltatás folyamatos biztonságos és bővíthető teljesítéséhez szükséges fejlesztéseket, beruházásokat és karbantartásokat elvégzi;
e)                 Tevékenysége során betartja a hatályos környezetvédelmi, közegészségügyi, munka-, baleset-, és tűzvédelmi szabályokat, amelyek esetleges megsértéséből eredő következményekért a polgári jogi szabályai szerint felel;
f)                   Megtéríti a szolgáltatás során okozott károkat;
g)                 A Közszolgáltató az általa alkalmazott közszolgáltatási díj mértéke alkalmazásának tapasztalatairól a települési önkormányzat képviselő-testületének legalább évente egyszer – legkésőbb tárgyév november 31-ig – tájékoztatja; és adatokkal alátámasztva készíti el javaslatát az új közszolgáltatási díjra;
h)                 Az Önkormányzatot rendszeresen tájékoztatja a szolgáltatás végzésével összefüggő valamennyi lényeges körülményről;
i)                   Biztosítja a tevékenységével összefüggő biztosítások megkötését és érvényességének fenntartását;
j)                   A Közszolgáltató köteles a közszolgáltatói tevékenységéről évente részletes költségelszámolást készíteni, és azt a tárgyévet követő év március 31-ig a települési önkormányzatnak benyújtani.
 
VII. Önkormányzat kötelezettségei
 
A szerződő felek rögzítik, hogy az Önkormányzat a szerződés időtartama alatt a közszolgáltatás hatékony és folyamatos ellátása érdekében kötelezettséget vállal arra, hogy:
 
a)                 A Közszolgáltató számára szükséges információkat rendszeresen biztosítja;
b)                 A településen működtetett különböző közszolgáltatások összehangolását elősegíti;
c)                  A szerződés hatálya alatt harmadik személlyel a szerződés tárgyában meghatározottakra vonatkozóan közszolgáltatási szerződést nem köt, kivéve, ha a Közszolgáltató súlyos mulasztásából eredően a szippantás másképp nem oldható meg;
d)                 A Közszolgáltatónak a közszolgáltatás díjának megállapítására irányuló kezdeményezését megtárgyalja, a díj kialakításában együttműködik, és azt rendeletében évente megállapítja;
e)                 Gondoskodik a lakosság, ill. az érintettek folyamatos tájékoztatásáról, ennek során együttműködik a Közszolgáltatóval.
 
VIII. Alvállalkozók, a teljesítésben közreműködők igénybevétele:
 
a)                 Szerződő Felek megállapodnak abban, hogy a Szerződésben részletezett közszolgáltatás ellátásához Közszolgáltató jogosult alvállalkozók, illetve egyéb közreműködők (teljesítési segédek) igénybevételére.
 
b)                 A Közszolgáltató által bevont alvállalkozók teljesítéséért Közszolgáltató úgy felel, mintha saját maga teljesített volna.
 
IX. Szerződés megszűnése
1. A szerződés megszűnik:
a)                    A Közszolgáltató jogutód nélküli megszűnésével;
b)                   Felmondással;
c)                    A felek a szerződést közös megegyezéssel megszüntetik.
 
2. Az Önkormányzat a közszolgáltatási szerződést felmondhatja, ha:
a) a Közszolgáltató a közszolgáltatás ellátása során a környezet védelmére és a vízgazdálkodásra vonatkozó jogszabályok, vagy a rá vonatkozó hatósági határozat előírásait súlyosan megsérti, és ennek tényét a bíróság vagy hatóság jogerősen megállapítja;
b) a Közszolgáltató a szerződésben megállapított kötelezettségét neki felróhatóan súlyosan megsérti.
 
3. A Közszolgáltató a közszolgáltatási szerződést akkor mondhatja fel, ha:
a) az Önkormányzat a közszolgáltatási szerződésben meghatározott kötelezettségét - a közszolgáltató felszólítása ellenére - súlyosan megsérti, és ezzel a közszolgáltatónak kárt okoz vagy akadályozza a közszolgáltatás teljesítését;
b) a közszolgáltatási szerződés megkötését követően hatályba lépett jogszabály a közszolgáltatási szerződés tartalmi elemeit úgy változtatja meg, hogy az a közszolgáltatónak a közszolgáltatás szerződésszerű teljesítése körébe tartozó lényeges és jogos érdekeit jelentős mértékben sérti.
 
4. A közszolgáltatási szerződés felmondási ideje 2 hónap. A felmondást a másik félhez intézett írásbeli nyilatkozattal az ok részletes megjelölésével lehet foganatosítani.
A felmondási idő alatt a felek e szerződés tartalma szerint kötelesek eljárni, és az abban foglalt kötelezettségüket szerződésszerűen és maradéktalanul teljesíteni.
 
X. A szerződés módosítása
 
Az Önkormányzat és a Közszolgáltató egybehangzó akarattal írásban módosíthatja a közszolgáltatási szerződést.
 
XI. Egyéb rendelkezések
 
1. Felek jelen szerződést folyamatos közszolgáltatás ellátásának biztosítására kötik és az esetleges jogvitáikat lehetőség szerint egyeztetés útján, peren kívül kísérelik meg rendezni.
 
2. Amennyiben a felek közötti egyeztetés eredményre nem vezet, úgy a jogviták rendezésére kikötik Szarvas Járásbíróság kizárólagos illetékességét.
 
3. Jelen szerződésben nem szabályozott kérdésekben a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, a Közbeszerzésekről szóló 2011. évi CVIII. törvény, valamint a vízgazdálkodásról szóló 1995. évi LVII. törvény, valamint a szippantott szennyvízre vonatkozó egyéb hatályos jogszabályi előírások rendelkezései szerint kell eljárni.
 
4. Felek e közszolgáltatási szerződést, mint akaratukkal mindenben megfelelőt, igazoltan képviselőjük útján oldalanként kézjegyükkel ellátva helybenhagyólag írják alá.
 
Ezt a szerződést Gyomaendrőd Város Önkormányzatának
Képviselő-testülete a ……………………………….. sz. határozatával jóváhagyta.
 
 
Gyomaendrőd, 2014. ……………………………………..
 
 
 
 
Önkormányzat képviseletében:
Közszolgáltató képviseletében:
 
 
…………………………………
Várfi András
 
 
…………………………………
Fekete József
Polgármester
ügyvezető
 
 
 
Ellen jegyzi:
 
…………………………………
Dr. Csorba Csaba
Jegyző

« Vissza
Vissza a főmenübe