16/2020. (I. 21.) Ügyrendi, Oktatási, Kulturális, Kisebbségi és Esélyegyenlőségi Bizottsági határozat
Tárgy: Pályázati kiírás Civil alapból elnyerhető támogatásra
Gyomaendrőd Város Képviselő-testületének
Ügyrendi, Oktatási, Kulturális, Kisebbségi és Esélyegyenlőségi Bizottsága
16/2020. (I. 21.) Gye. Kt. Üokke. határozata
Gyomaendrőd Város Önkormányzat Képviselő-testületének Ügyrendi, Oktatási, Kulturális, Kisebbségi és Esélyegyenlőségi Bizottsága javasolja a képviselő-testületnek, hogy a Civil Alapból elnyerhető 2020. évi támogatásra pályázatot írjon ki a következő tartalommal:
"Pályázati kiírás
Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete
meghívásos pályázatot hirdet gyomaendrődi civil szervezeteknek
a 2020. évi Civil Alapból elnyerhető támogatásra
Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a 2020. évi költségvetési koncepcióról szóló 430/2019. (XII. 19.) Gye. Kt. határozat, az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.) és az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Áht. vhr.), valamint Gyomaendrőd Város Önkormányzatának a helyi civil szervezetek pénzügyi támogatásának rendjéről szóló …/2020. (I. 31.) önkormányzati rendelete és egyéb kapcsolódó jogszabályok alapján pályázatot hirdet a gyomaendrődi civil szervezetek közbiztonsági és katasztrófavédelmi tevékenységének támogatására. Felhívjuk a pályázók figyelmét, hogy jogszabályváltozás esetén a pályázati kiírásban foglaltak módosulhatnak.
E pályázati kiírás részét képezi a Pályázati Útmutató 2020 (továbbiakban: pályázati útmutató) és Általános Szerződési Feltételek 2020 Gyomaendrőd Város Önkormányzatának célszerinti tevékenységet és programokat támogató szerződéseihez, amelyek letölthetők a www.gyomaendrod.hu/hu/civil_palyazatok oldalról.
1. A pályázat célja
Az intézményesített közbiztonsági és katasztrófavédelmi feladatokon túli, az egyéb közösségi közbiztonsági célok és annak színterét megvalósító civil szervezetek támogatása. A civil szervezet alaptevékenysége szerint előnyt élvez az a pályázó szervezet, amely tevékenységével:
1.1 Tagsága személyes aktív közreműködésével segíti a tűz elleni védekezést, a hivatásos és létesítményi tűzoltóságok tevékenységét, közreműködik a tűzoltóságok nemzetközi kapcsolatainak ápolásában.
1.2 Szervezetei kereteivel cselekvési lehetőséget nyújt a közbiztonság és a közrend fenntartásában részt venni kívánó, a környezetük biztonságáért felelősséget érző állampolgárok számára.
2. A támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg mértéke
Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete által kijelölt döntéshozó szerv (a továbbiakban: Önkormányzat) a támogatásra jogot szerzett pályázók között
2.1 az 1.1 pontban foglalt célokra 500.000 azaz ötszázezer forintot pénzbeli támogatásként,
2.2 az 1.2 pontban foglalt célokra 400.000 azaz négyszázezer forintot pénzbeli támogatásként,
oszthat szét a 2020. évi költségvetésben rendelkezésre álló forrásból.
3. A támogatottak köre
3.1 A pályázat jellege: meghívásos
3.2. A 2. pont szerinti keretösszegre azok a Gyomaendrődön működő és a bíróság által 2019. december 31-ig jogerősen nyilvántartásba vett társadalmi szervezetek és alapítványok nyújthatják be pályázatukat, melyek alapszabályuknak megfelelő tevékenységüket ténylegesen folytatják, és azok megfelelnek az önkormányzat kiemelt közösségi céljainak.
3.3 Meghívásra kerülő civil szervezetek
3.3.1 Az 1.3 pont szerinti keretösszegre
a) Gyomaendrőd Város Tűzoltó Egyesület
b) Gyomaendrődi Szent Flórián Alapítvány
3.3.2 Az 1.4 pont szerinti keretösszegre Körös Polgárőr Egyesület Gyomaendrőd
3.4 Nem nyújthatnak be pályázatot:
a) a meghívott körön kívüli egyéb civil szervezetek
b) A 3.3. pontban szereplő szervezetekből azok a civil szervezetek, amelyeket az Önkormányzat kizárt a támogatási rendszerből, és a kizárás időtartama még hatályos a pályázat benyújtásának időpontjában.
3.5 Nem részesülhet támogatásban az a pályázó civil szervezet, amely
a) az Önkormányzathoz benyújtott támogatás iránti kérelmében, a támogatási szerződésben, a támogatási szerződés teljesítéséről szóló szakmai beszámolóban vagy pénzügyi elszámolásban megtévesztő vagy valótlan adatot szolgáltatott vagy ilyen nyilatkozatot tett;
b) esetében a korábbi támogatás felhasználása a civil szervezetnek felróható okból nem a támogatási szerződésnek megfelelően történt, és emiatt a kötelezettségvállaló a szerződéstől elállt;
c) pályázatát jogerősen kizárták a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI. törvény (a továbbiakban Knyt.) megsértése miatt;
d) az a)-c) pontban foglaltakon kívül valamely külön jogszabály alapján a támogatás
jogosulatlanul igénybe vett támogatásnak minősül;
jogosulatlanul igénybe vett támogatásnak minősül;
e) szervezettel szemben a Knyt. 6. § (1) bekezdésében foglalt összeférhetetlenségi ok, vagy a Knyt. 8. § (1) bekezdésében foglalt érintettség áll fenn, és ezen körülmény közzétételét a Knyt. szerint határidőben nem kezdeményezi;
f) szervezetnek az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.) 50. § (4) bekezdésében foglaltak alapján köztartozása, vagy helyi önkormányzati adótartozása van;
g) bírósági nyilvántartásból való törlését az ügyészség kezdeményezte;
h) nem felel meg az Áht. 50. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményének és a c) pontja szerint a jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező más szervezet nem minősül átlátható szervezetnek;
i) szervezetnek az önkormányzat, önkormányzati költségvetési szerv és gazdasági társaság felé korábbi támogatásból vagy egyéb jogviszonyból származó, lejárt határidejű elszámolási vagy visszafizetési kötelezettsége van;
j) a támogatási szerződés megkötésének feltételeként meghatározott nyilatkozatokat nem teszi meg, dokumentumokat nem nyújtja be, vagy a megtett nyilatkozatát visszavonja;
k) a támogatott tevékenységhez szükséges jogerős hatósági engedélyekkel nem rendelkezik;
4. A támogatási időszak, a támogatás formája és mértéke
4.1 A támogatási időszak és a támogatás formája:
A támogatás a pályázó által a pályázatban megjelölt, 2020. január 1. és 2020. december 31. közé eső időszakban felmerült működési költségeihez és ugyanezen időszakban működéséhez kapcsolódó tárgyi eszköz beszerzéséhez nyújtott vissza nem térítendő támogatás. Az egy pályázó által elnyerhető támogatás maximuma a 9. pontban megnevezett döntéshozó által megállapított összeg, de legfeljebb a pályázati kiírás 2. pontjában meghatározott keretösszeg.
A pályázatban csak a támogatási időszakot terhelő költségekre vonatkozó számlák és számviteli bizonylatok számolhatók el, melyek pénzügyi teljesítésének az elszámolási időszak végéig meg kell történnie. Az elszámolás részletes szabályai a pályázati útmutató 11. pontjában található.
4.2. Egyéb feltételek:
a) Egy szervezet jelen pályázati felhívásra egy pályázatot nyújthat be, amelyre legfeljebb az igényelt összeg adható. Az Önkormányzat a támogatást a kértnél alacsonyabb mértékben is megállapíthatja.
Az Önkormányzat döntése ellen jogorvoslat érvényesítésre nincs lehetőség.
5. Támogatható kiadások
Jelen pályázati kiírás keretében az alábbi tevékenységek támogathatók:
a) szervezeteket megalapozó, kiszolgáló, fejlesztő tevékenységek,
b) az alapcél szerinti tevékenységek feltételeinek biztosítása.
c) 1. pontban foglalt célszerinti tevékenység végzéséhez szükséges feltételek és kisebb beszerzések biztosítása
A támogatható működési kiadások körét a részletes pályázati útmutató 3.2 pontja tartalmazza.
Az igényelt támogatásról költségvetést kell benyújtani az alábbi szerkezetben:
Az igényelt támogatásról költségvetést kell benyújtani az alábbi szerkezetben:
A Dologi kiadások költségei
Ktgv. sor
|
Kiadásnem
|
A
|
Dologi kiadások költségei
|
A1
|
Ingatlan üzemeltetés költségei
|
A2
|
Jármű üzemeltetés költségei
|
A3
|
Egyéb eszközök üzemeltetésének költségei
|
A4
|
PR, marketing költségek
|
A5
|
Humánerőforrás fejlesztésének költségei
|
A6
|
Utazás, kiküldetés költségei
|
A7
|
Szállítás költségei
|
A8
|
Munka, és védőruha, védőfelszerelés költségei
|
A9
|
Egyéb beszerzések, szolgáltatások
|
B
|
Foglalkoztatás és emberi erőforrás költségei
|
B1
|
Bérköltség
|
B2
|
Megbízási díj
|
B3
|
Foglalkoztatás vállalkozói szerződéssel
|
B4
|
Egyéb foglalkoztatás költségei
|
C
|
Tárgyi eszközök, immateriális javak beszerzése
|
C1
|
Tárgyi eszköz beszerzés
|
C2
|
Immateriális javak beszerzése
|
6. Különösen nem elszámolható költségek
6.1. Nem számolható el az olyan, támogatási időszakban felmerült költség, melynek pénzügyi teljesítése nem történt meg az elszámolási időszak végéig. Jelen pályázat terhére nem számolhatók el a pályázó szervezet olyan működési költségei melyek nem a 1. pontban foglalt program megvalósulásához kapcsolhatóak.
6.2. A pályázat terhére nem számolhatók el a szervezet célszerinti tevékenységéhez vagy szakmai programjához nem rendelhető működési költségek.
7. A pályázatok benyújtásának módja, helye és határideje
7.1 A benyújtás módja:
A pályázatok kizárólag a pályázó szervezet cégkapuján keresztül elektronikusan nyújtható be.
Az elektronikus pályázat beadását a TAMAPALY20 jelű elektronikus űrlapokon a pályázati útmutatóban (útmutató 3.4.2 pont) rögzített módon kell elvégezni.
7.2. Beadási határidő:
Cégkapun keresztül: 2020. március 2., 23:59:59 óra
7.3. Részletes pályázati anyagok beszerzése
A pályázati kiírás, a pályázati és bejelentő űrlapok elektronikus úton letölthetők a www.gyomaendrod.hu/hu/civil_palyazatok internet oldalról.
A pályázattal kapcsolatban további információkat a hétfőtől-csütörtökig 8-16 óra között, pénteken 8-13,30 óra között hívható 06-66/581‐233 telefonszámon, valamint az omiliakne@gyomaendrod.hu e-mail címen is kaphatnak.
8. A pályázat érvényességének vizsgálata
A benyújtott pályázatokat az Önkormányzat pályázat kezelő szervezete automatikusan iktatja és pályázati azonosítóval látja el. A beérkezést követően a pályázat formai vizsgálatára kerül sor.
8.1. A formai bírálat szempontjai:
a) a pályázat kitöltöttsége, megfelelősége,
b) benyújtás módja és dátuma,
c) kizárás fennállásának vizsgálata.
Amennyiben a kezelő szervezet a pályázat formai bírálata során megállapítja, hogy a pályázat nem felel meg a pályázati kiírásban és a pályázati űrlapban foglalt feltételeknek, akkor kezdeményezi a támogatási igényt érvénytelenné nyilvánítását és elutasítását. Erről rövid úton tájékoztatja a pályázó szervezetet.
8.2. A pályázat érvénytelen ha:
a) az e-pályázat határidőn túl került benyújtásra,
b) a szervezetet a bíróság 2019. december 31. után vette jogerősen nyilvántartásba,
c) nem a pályázati kiírás szerinti kedvezményezett nyújtott be pályázatot,
d) a programűrlapról a pályázó szervezet nem azonosítható egyértelműen, vagy adatai nem egyeznek meg az Országos Bírósági Hivatal által vezetett névjegyzékben szereplő adatokkal, vagy nem tett eleget a számviteli beszámolójának letétbe helyezési, közzétételi kötelezettségének,
e) a pályázó szervezet kizárásra került korábbi pályázata alapján az Önkormányzati
támogatási rendszeréből,
támogatási rendszeréből,
f) amennyiben a pályázat nem a pályázatot kiíró Önkormányzat által adott évre elfogadott programűrlapon került benyújtásra,
g) ügyfélkapus benyújtás esetén a pályázat beadási határidejéig a szervezet képviselője nem igazolta jogosultságát az Önkormányzatnál.
9. A pályázat tartalmi elbírálása
A pályázatok elbírálásáról és a megállapítható támogatásról vagy a támogatás elutasításáról az Ügyrendi, Oktatási, Kulturális, Kisebbségi és Esélyegyenlőségi Bizottság javaslata alapján a Képviselő-testület dönt.
10. Az elbírálás határideje
A pályázatok előzetes bírálatára az Ügyrendi, Oktatási, Kulturális, Kisebbségi és Esélyegyenlőségi Bizottság 2020. március 17-i, támogatói döntésre a Képviselő-testület 2020. március 26-i ülésén kerül sor.
11. Pályázók döntést követő értesítése
Támogató döntés esetén a döntés közzétételétől számított 15 munkanapon belül a kezelő szervezet a pályázónak elektronikus úton értesítést küld a pályázat elbírálásáról. Elutasító vagy kizáró döntés esetén a kezelő szervezet elektronikus úton küld értesítést 3 munkanapon belül, amely tartalmazza az elutasítás vagy kizárás indokait. A pályázatokkal kapcsolatos döntések az Önkormányzat honlapján (www.gyomaendrod.hu) közzétételre kerülnek.
12. Szerződéskötés
A támogatási döntéséről szóló értesítő levelek tartalmazzák a szerződéskötés feltételeit és az ahhoz szükséges dokumentumok beküldési határidejét, módját.
Támogatási szerződés nem köthető azzal a szervezettel, amelynek esedékessé vált, meg nem fizetett köztartozása és helyi adótartozása van.
A Kezelő szervezet a beérkezett dokumentációkat megvizsgálja, és amennyiben a szerződéskötéshez szükséges dokumentumok valamelyike nem áll rendelkezésére vagy hiányos, a kezelő szervezet a kedvezményezettet 8 munkanapos határidővel hiánypótlásra szólítja fel.
Amennyiben a kedvezményezett a hiánypótlást nem, vagy késedelmesen teljesíti, a kezelő szervezet tájékoztatja a döntéshozót. A támogatási döntés érvényét veszti, ha a támogatásról szóló értesítés kézbesítésétől számított 60 napon belül a pályázó hibájából nem jön létre a szerződés.
A támogatásban részesülővel a szerződéskötéshez szükséges valamennyi feltétel határidőben való teljesülése esetén a kezelő szervezet által előkészített támogatási szerződést az Önkormányzat törvényes képviselője köti meg. Támogatás csak akkor nyújtható, ha a pályázónak az Önkormányzat felé korábbi támogatásból származó, lejárt határidejű elszámolási vagy visszafizetési kötelezettsége nincs. A szerződés aláírására a szerződés megkötéséhez szükséges valamennyi dokumentum hiánytalan beérkezését követő 8 munkanapon belül kerül sor.
13. A támogatás folyósítása
A támogatás folyósítására, utólagos elszámolási kötelezettség mellett, egy összegben kerül sor a támogatási szerződés mindkét fél általi aláírását követő 15 napon, amennyiben nincs egyéb ezt kizáró ok.
Ha a szervezet az előző évre működési támogatást kapott, akkor a 2020. évi pályázati kiírás alapján megítélt támogatás csak akkor folyósítható, ha a szervezet az előző évi működési támogatással már elszámolt, és a kezelő szervezet az elszámolás ellen a beadástól számított 30 napon belül nem emelt kifogást. A megítélt támogatás nem folyósítható, ha az Önkormányzat az előző évi támogatás beszámolóját elutasította.
14. A támogatás elszámolása és ellenőrzése
A kedvezményezettek a támogatás felhasználásáról a támogatási szerződés és a gazdálkodásukra vonatkozó előírások szerint kötelesek számot adni, melyről a pályázati útmutató 11. pontja ad részletes tájékoztatást. A beszámoló elfogadásáról vagy elutasításáról az Önkormányzat dönt.
A szakmai beszámoló és pénzügyi elszámolás (együttesen: beszámoló) benyújtásának végső határideje 2021. január 31.
A beszámoláshoz szükséges formanyomtatványok letölthetők a www.gyomaendrod.hu/hu/civil_palyazatok internet oldalról.
A támogatásban részesült pályázóknak nyilvánossá kell tennie, hogy működését, illetve programjait az Önkormányzat támogatja. A nyilvánosság minimális követelményei, amennyiben az elérhető, hogy Gyomaendrőd Város Önkormányzatát:
- honlap működtetése esetén, az Önkormányzatot támogatóként jelenítik meg
- kiadványok esetén, a kiadványban támogatóként tüntetik fel
- a támogatási szerződésben vállalják, hogy a kiemelt programjaik előzetesét, a programok megvalósításának eredményét az önkormányzat hagyományos és elektronikus kiadványaiban nyilvánosságra hozzák."