Gyomaendrőd Város Önkormányzat Képviselő-testülete
Pénzügyi, Gazdasági, Turisztikai, Ellenőrző és Közbeszerzési Bizottság
6/2022. (I. 19.) Gye. Kt. Pgtek. Biz. határozat
Gyomaendrőd Város Önkormányzat Képviselő-testülete Pénzügyi, Gazdasági, Turisztikai, Ellenőrző és Közbeszerzési Bizottsága elfogadásra javasolja a Képviselő-testületnek következő döntési javaslatot:
„Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a Holtág-fejlesztési Alapból elnyerhető 2022. évi támogatásra pályázatot ír ki a következő tartalommal:
Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete
nyílt pályázatot hirdet gyomaendrődi civil szervezeteknek
a 2022. évi Holtág-fejlesztési Alapból elnyerhető támogatásra
Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a civil szervezetek támogatását szolgáló alapok létrehozásáról szóló 22/2020. (XI. 26.) önkormányzati rendeletben, az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.) és az államháztartásról szóló törvény végrehajtásáról szóló 368/2011. (XII. 31.) Korm. rendelet (a továbbiakban: Áht. vhr.), valamint Gyomaendrőd Város Önkormányzatának a helyi civil szervezetek pénzügyi támogatásának rendjéről szóló 4/2020. (I. 31.) önkormányzati rendelete és egyéb kapcsolódó jogszabályok alapján pályázatot hirdet azon gyomaendrődi civil szervezet támogatására, aki tevékenységével elősegíti Gyomaendrőd közigazgatási területéhez tartozó holtágak fejlesztését, a horgászturizmus növelését.
Felhívjuk a pályázók figyelmét, hogy jogszabályváltozás esetén a pályázati kiírásban foglaltak módosulhatnak.
E pályázati kiírás részét képezi a Pályázati Útmutató 2022 (továbbiakban: pályázati útmutató) és Általános Szerződési Feltételek 2022 Gyomaendrőd Város Önkormányzatának célszerinti tevékenységet és programokat támogató szerződéseihez, amelyek letölthetők a www.gyomaendrod.hu/hu/civil_palyazatok oldalról.
1. A pályázat célja
A Gyomaendrőd közigazgatási területéhez tartozó holtágak fejlesztése, valamint a horgászturizmus-növekedés elősegítése. Hatékonyabb környezetvédelmi beruházások kivitelezése, a szállásadók bejelentésének ösztönzése, a zugok, a holtágak kiemelt szerepének erősítése, valamint a turizmus erősítése.
A 22/2020. (XI. 26) önkormányzati rendelet 8. § (1) a) pontjában meghatározott A) komponens: holtágak vonzerejének növelését célzó beruházások, közmű beruházások támogatása.
2. A támogatásra rendelkezésre álló keretösszeg mértéke
Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete, mint döntéshozó szerv (a továbbiakban: Önkormányzat) a támogatásra jogot szerzett pályázók között a Holtág-fejlesztési Alap 2022. évi összegéből (6.500.000,-Ft) 5.000.000,-Ft-ot azaz ötmillió forint támogatást nyújthat.
3. A támogatottak köre
3.1. A pályázat jellege: nyílt
3.2. A 2. pont szerinti keretösszegre azok a Gyomaendrődön környezetvédelmi célú tevékenységet végző és működő, a bíróság által 2021. december 31-ig jogerősen nyilvántartásba vett szervezetek nyújthatják be pályázatukat, melyek alapszabályuknak megfelelő tevékenységüket ténylegesen itt folytatják.
3.3. Nem nyújthatnak be pályázatot:
a) pártok,
b) párt által alapított alapítványok,
c) párt részvételével létrehozott egyesületek,
d) a munkaadói, munkavállalói és gazdasági érdekképviseleti szervezetek,
e) biztosító egyesületek,
f) egyházak,
g) jogi személyiségű és jogi személyiség nélküli nonprofit gazdasági társaságok,
h) azok a civil szervezetek, amelyeket az Önkormányzat kizárt a támogatási rendszerből, és a kizárás időtartama még hatályos a pályázat benyújtásának időpontjában.
3.4. Nem részesülhet támogatásban az a pályázó civil szervezet, amely
a) az Önkormányzathoz benyújtott támogatás iránti kérelmében, a támogatási szerződésben, a támogatási szerződés teljesítéséről szóló szakmai beszámolóban vagy pénzügyi elszámolásban megtévesztő vagy valótlan adatot szolgáltatott vagy ilyen nyilatkozatot tett;
b) esetében a korábbi támogatás felhasználása a civil szervezetnek felróható okból nem a támogatási szerződésnek megfelelően történt, és emiatt a kötelezettségvállaló a szerződéstől elállt;
c) pályázatát jogerősen kizárták a közpénzekből nyújtott támogatások átláthatóságáról szóló 2007. évi CLXXXI. törvény (a továbbiakban Knyt.) megsértése miatt;
d) az a)-c) pontban foglaltakon kívül valamely külön jogszabály alapján a támogatás
jogosulatlanul igénybe vett támogatásnak minősül;
e) szervezettel szemben a Knyt. 6. § (1) bekezdésében foglalt összeférhetetlenségi ok, vagy a Knyt. 8. § (1) bekezdésében foglalt érintettség áll fenn, és ezen körülmény közzétételét a Knyt. szerint határidőben nem kezdeményezi;
f) szervezetnek az államháztartásról szóló 2011. évi CXCV. törvény (a továbbiakban: Áht.) 50. § (4) bekezdésében foglaltak alapján köztartozása, vagy helyi önkormányzati adótartozása van;
g) bírósági nyilvántartásból való törlését az ügyészség kezdeményezte;
h) nem felel meg az Áht. 50. § (1) bekezdés a) pontjában meghatározott rendezett munkaügyi kapcsolatok követelményének és a c) pontja szerint a jogi személy vagy jogi személyiséggel nem rendelkező más szervezet nem minősül átlátható szervezetnek;
i) szervezetnek az önkormányzat, önkormányzati költségvetési szerv és gazdasági társaság felé korábbi támogatásból vagy egyéb jogviszonyból származó, lejárt határidejű elszámolási vagy visszafizetési kötelezettsége van;
j) a támogatási szerződés megkötésének feltételeként meghatározott nyilatkozatokat nem teszi meg, dokumentumokat nem nyújtja be, vagy a megtett nyilatkozatát visszavonja;
k) a támogatott tevékenységhez szükséges jogerős hatósági engedélyekkel nem rendelkezik.
4. A támogatási időszak, a támogatás formája és mértéke
4.1 A támogatási időszak és a támogatás formája:
A támogatás a pályázó által a pályázatban megjelölt, 2022. január 1. és 2022. december 31. közé eső időszakban a pályázati cél megvalósításához kapcsolódó elismert költségeihez nyújtott vissza nem térítendő támogatás.
A pályázatban csak a támogatási időszakot terhelő költségekre vonatkozó számlák és számviteli bizonylatok számolhatók el, melyek pénzügyi teljesítésének az elszámolási időszak végéig meg kell történnie. Az elszámolás részletes szabályai a pályázati útmutatóban található.
4.2. Támogatható cél a holtágak vonzerejének növelését célzó beruházások:
a) közterületen megvalósuló közműfejlesztés, beruházás – víz, villany, szennyvíz, út, közvilágítás,
b) a vizek védelmével kapcsolatos tevékenységek – vízpótlás, a víz minőségének javítása – támogatása.
c) kizárólag a támogatható cél során felmerülő szakértői díj költsége.
4.3. Nem támogatható a holtág területén végzett haltelepítéssel járó költség.
4.4. Egyéb feltételek:
a) Egy szervezet jelen pályázati felhívásra egy pályázatot nyújthat be, amelyre legfeljebb az igényelt összeg adható. Az Önkormányzat a támogatást a kértnél alacsonyabb mértékben is megállapíthatja.
b) Az Önkormányzat döntése ellen jogorvoslat érvényesítésre nincs lehetőség.
c) A támogatás feltétele a 22/2020. (XI. 26.) önkormányzati rendelet 15. §-ában foglaltaknak megfelelően: a pályázó a tervezett összköltséget alapul véve, legalább 20 %-os mértékű önerőt vállaljon.
d) A beruházás jellegétől függően a beruházás megkezdése előtti állapotról fénykép készítése szükséges, melyet elszámolásukhoz kell majd becsatolni.
e) Pályázó által megvalósítani kívánt beruházást az Önkormányzat által megbízott személy legalább 1 alkalommal ellenőrzi, ezért a pályázó a beruházás megkezdéséről tájékoztatja a pályázat kiíróját.
4.5. A pályázatok elbírálásakor előnyt jelent a holtág területéhez tartozó bejelentett szálláshelyek számának növekedése, a vendégéjszakák számának alakulása, (jelen kiírás esetében a 2021. év figyelembe vételével), valamint a többlet önerő (20%-on felüli) vállalását.
5. Támogatható kiadások
A támogatható működési kiadások körét a pályázati útmutató tartalmazza.
Az Önkormányzat a civil szervezetek az 1. pontban foglalt célszerinti tevékenység végzéséhez szükséges feltételek biztosítását és kisebb beszerzéseket támogat. Az igényelt támogatásról költségvetést kell benyújtani az alábbi szerkezetben:
A Dologi kiadások költségei:
Ktgv. sor |
Kiadásnem |
A |
Dologi kiadások költségei |
A1 |
Ingatlan üzemeltetés költségei |
A2 |
Jármű üzemeltetés költségei |
A3 |
Egyéb eszközök üzemeltetésének költségei |
A4 |
PR, marketing költségek |
A5 |
Humánerőforrás fejlesztésének költségei |
A6 |
Utazás, kiküldetés költségei |
A7 |
Szállítás költségei |
A8 |
Munka, és védőruha, védőfelszerelés költségei |
A9 |
Egyéb beszerzések, szolgáltatások |
B |
Foglalkoztatás és emberi erőforrás költségei |
B1 |
Bérköltség |
B2 |
Megbízási díj |
B3 |
Foglalkoztatás vállalkozói szerződéssel |
B4 |
Egyéb foglalkoztatás költségei |
C |
Tárgyi eszközök, immateriális javak beszerzése |
C1 |
Tárgyi eszköz beszerzés |
C2 |
Immateriális javak beszerzése |
6. El nem elszámolható költségek
6.1. Nem számolható el az olyan, támogatási időszakban felmerült költség, melynek pénzügyi teljesítése nem történt meg az elszámolási időszak végéig. Jelen pályázat terhére nem számolhatók el a pályázó szervezet olyan működési költségei melyek nem a 1. pontban foglalt program megvalósulásához kapcsolhatóak.
6.2. A pályázat terhére nem számolhatók el a szervezet célszerinti tevékenységéhez vagy szakmai programjához nem rendelhető működési költségek.
7. A pályázatok benyújtásának módja, helye és határideje
7.1. A benyújtás módja:
A pályázat kizárólag a pályázó szervezet cégkapuján keresztül elektronikusan nyújtható be.
Az elektronikus pályázat beadását az epapir.gov.hu felületen, a „TAMAPALY_2023.” jelű elektronikus űrlapokon a pályázati útmutatóban rögzített módon kell elvégezni.
7.2. Beadási határidő:
Cégkapun keresztül: 2022. február 28., 23.59 óra
7.3. Részletes pályázati anyagok beszerzése:
A pályázati kiírás, a pályázati űrlapok elektronikus úton letölthetők a www.gyomaendrod.hu/hu/civil_palyazatok internet oldalról.
A pályázattal kapcsolatban további információkat a hétfőtől-csütörtökig 8-16 óra között, pénteken 8-13,30 óra között hívható 06-66/581‐233 telefonszámon, valamint az omiliakne@gyomaendrod.hu e-mail címen is kaphatnak.
8. A pályázat érvényességének vizsgálata
A benyújtott pályázatokat az Önkormányzat pályázat kezelő szervezete automatikusan iktatja. A beérkezést követően a pályázat formai vizsgálatára kerül sor.
8.1. A formai bírálat szempontjai:
a) a pályázat kitöltöttsége, megfelelősége,
b) benyújtás módja és dátuma,
c) kizárás fennállásának vizsgálata.
Amennyiben a kezelő szervezet a pályázat formai bírálata során megállapítja, hogy a pályázat nem felel meg a pályázati kiírásban és a pályázati űrlapban foglalt feltételeknek, akkor kezdeményezi a támogatási igény érvénytelenné nyilvánítását és elutasítását. Erről rövid úton tájékoztatja a pályázó szervezetet.
8.2. A pályázat érvénytelen ha:
a) az e-pályázat határidőn túl került benyújtásra,
b) a szervezetet a bíróság 2021. december 31. után vette jogerősen nyilvántartásba,
c) nem a pályázati kiírás szerinti kedvezményezett nyújtott be pályázatot,
d) a programűrlapról a pályázó szervezet nem azonosítható egyértelműen, vagy adatai nem egyeznek meg az Országos Bírósági Hivatal által vezetett névjegyzékben szereplő adatokkal, vagy nem tett eleget a számviteli beszámolójának letétbe helyezési, közzétételi kötelezettségének,
e) a pályázó szervezet kizárásra került korábbi pályázata alapján az Önkormányzati
támogatási rendszeréből,
f) amennyiben a pályázat nem a pályázatot kiíró Önkormányzat által adott évre elfogadott programűrlapon került benyújtásra,
g) cégkapu nyitásra kötelezett szervezet ügyfélkapun nyújtotta be pályázatát.
9. A pályázat elbírálása
A pályázatok elbírálásáról és a megállapítható támogatásról vagy a támogatás elutasításáról a soron következő ülésen a Városfenntartó, Környezetvédelmi és Mezőgazdasági Bizottság javaslata alapján a Képviselő-testület dönt.
10. Pályázók döntést követő értesítése
A döntés közzétételétől számított 15 munkanapon belül a kezelő szervezet a pályázónak elektronikus úton értesítést küld a pályázat elbírálásáról. A pályázatokkal kapcsolatos döntések az Önkormányzat honlapján (www.gyomaendrod.hu) közzétételre kerülnek.
11. Szerződéskötés
A támogatási döntéséről szóló értesítő levelek tartalmazzák a szerződéskötés feltételeit és az ahhoz szükséges dokumentumok beküldési határidejét, módját.
A Kezelő szervezet a beérkezett dokumentációkat megvizsgálja, és amennyiben a szerződéskötéshez szükséges dokumentumok valamelyike nem áll rendelkezésére vagy hiányos, a kezelő szervezet a kedvezményezettet 8 munkanapos határidővel hiánypótlásra szólítja fel.
Amennyiben a kedvezményezett a hiánypótlást nem, vagy késedelmesen teljesíti, a kezelő szervezet tájékoztatja a döntéshozót. A támogatási döntés érvényét veszti, ha a támogatásról szóló értesítés kézbesítésétől számított 60 napon belül a pályázó hibájából nem jön létre a szerződés.
A támogatásban részesülővel a szerződéskötéshez szükséges valamennyi feltétel határidőben való teljesülése esetén a kezelő szervezet által előkészített támogatási szerződést az Önkormányzat törvényes képviselője köti meg. A szerződés aláírására a szerződés megkötéséhez szükséges valamennyi dokumentum hiánytalan beérkezését követi 8 munkanapon belül kerül sor.
12. A támogatás folyósítása
A támogatás folyósítására, utólagos elszámolási kötelezettség mellett, egy összegben kerül sor a támogatási szerződés mindkét fél általi aláírását követő 15 napon belül, amennyiben nincs egyéb ezt kizáró ok.
13. A támogatás elszámolása és ellenőrzése
A kedvezményezettek a támogatás felhasználásáról a támogatási szerződés és a gazdálkodásukra vonatkozó előírások szerint kötelesek számot adni, melyről a pályázati útmutató ad részletes tájékoztatást. A beszámoló elfogadásáról vagy elutasításáról az Önkormányzat dönt.
A szakmai beszámoló és pénzügyi elszámolás (együttesen: beszámoló) benyújtásának végső határideje 2023. január 31.
A beszámoláshoz szükséges formanyomtatványok letölthetők a www.gyomaendrod.hu/hu/civil_palyazatok internet oldalról.
A támogatásban részesült pályázóknak nyilvánossá kell tennie, hogy működését, illetve programjait az Önkormányzat támogatja. A nyilvánosság minimális követelményei, amennyiben az elérhető, hogy Gyomaendrőd Város Önkormányzatát:
- honlap működtetése esetén, az Önkormányzatot támogatóként jelenítik meg,
- kiadványok esetén, a kiadványban támogatóként tüntetik fel,
- a támogatási szerződésben vállalják, hogy a kiemelt programjaik előzetesét, a programok megvalósításának eredményét az önkormányzat hagyományos és elektronikus kiadványaiban nyilvánosságra hozzák.”