25. napirendi pont
ELŐTERJESZTÉS
A Képviselő-testület
2017. április 27-i ülésére

Tárgy:   Személyszállítási közszolgáltatási pályázat kiírása
Készítette:   Pardi László
Előterjesztő:   Toldi Balázs polgármester

Tisztelt Képviselő-testület! 

Gyomaendrőd Város Önkormányzata 2016. márciusában döntött arról, hogy az autóbusszal végzett, menetrend szerinti, helyi, közúti közszolgáltatások biztosításával kapcsolatos szerződés 2016. április 30-án lejáró hatálya végett a szolgáltatást nyílt eljárás keretében kívánja versenyeztetni. 2016 januárjában létrehozta a beszerzéssel kapcsolatosan eljáró Bírálóbizottságot.

A Bírálóbizottság megvizsgálta a közszolgáltatás jogi kereteit, és szolgáltatási koncessziós szerződés megkötését javasolta.

A Közbeszerzésekről szóló 2015. évi CXLIII. törvény (továbbiakban Kbt.) 14. § (3) bekezdés b) pontja alapján (Koncessziók esetében alkalmazandó további kivételek) e törvényt - szolgáltatási koncesszió esetén - nem kellet alkalmazni a személyszállítási szolgáltatásokról szóló törvény szerinti közúti és vasúti személyszállítási közszolgáltatásra vonatkozó szerződés megkötésére.

A továbbiakban a beszerzés megvalósítására a 1370/2007/EK rendelet, a 181/2011/EU rendelet valamint további hazai jogszabályok rendelkezései alapján szükséges eljárni, melyek a következők:
•A személyszállítási szolgáltatásokról szóló 2012. évi XLI. törvény (továbbiakban Sztv.)
•Az autóbuszos személyszállítási szolgáltatásnak a 181/2011/EU rendeletben nem szabályozott részletes feltételeire, az abban foglaltak alóli mentességekre, az autóbuszos személyszállítási szolgáltatási feltételekre, valamint a közúti személyszállítási üzletszabályzatra vonatkozó szabályokról szóló 213/2012. (VII. 30.) Korm. rendelet (továbbiakban Akr.)

A 1370/2007/EK rendelet 7. cikk (2) bekezdése rendelkezik arról, hogy minden illetékes hatóság meghozza a szükséges intézkedéseket annak biztosítása érdekében, hogy legalább egy évvel az ajánlati felhívás közzététele előtt vagy egy évvel a közvetlen odaítélés előtt az Európai Unió Hivatalos Lapjában legalább a következő információkat közzétegyék: a) az illetékes hatóság neve és címe; b) a tervezett odaítélési mód; c) az odaítélés tárgyát képező lehetséges szolgáltatások és területek.

Tehát ahhoz, hogy nyílt pályázatot tudjon Önkormányzatunk kiírni, az ajánlati felhívás közzétételét megelőzően egy évvel a szükséges információkat közzé kell tennie, a közszolgáltatás folytonosságát azonban biztosítani szükséges.

Fentiek figyelembe vételével vált szükségessé 2016-ban a 1370/2007/EK rendelet 7. cikk (2) bekezdésében előírt előzetes tájékoztatási kötelezettség teljesítése, valamint a közszolgáltatás folytonosságának biztosítása érdekében közvetlen megbízás adása a jelenlegi szolgáltatónak.

A közvetlen megbízás időtartama (2016. május 1- 2017. május 31.) nem haladta meg a jogszabályban meghatározott maximális  két évet, éves értéke az 1.000.000 Eurót, illetve az évi 300.000 kilométert.
A hirdetmény rendben feladásra került.
 
Időközben a  Bíráló Bizottság elkészítette a szolgáltatás ellátására vonatkozó pályázati kiírást, mely a határozati javaslatban megtalálható (a jogszabályokban rögzített kötelezően csatolandó mellékletek és nyilatkozat minták nélkül).
A pályázati kiírás elkészítése során a jelenleg érvényben lévő és a Képviselő-testület által jóváhagyott menetrend, menetdíjak és Önkormányzati támogatást vettük alapul és ezekhez igazodó közszolgáltató kiválasztására irányul.
A Bíráló Bizottsági ülés a Képviselő-testületi ülést megelőzően kerül megtartásra, így az ott született döntést csak a testületi ülésen tudjuk ismertetni.
 
A pályázati felhívás előkészítése és egyeztetése az előzetesen vártnál jobban elhúzódott és emiatt a pályáztatási eljárás nem zárul le a jelenleg érvényben lévő közszolgáltatási szerződésben foglalt véghatáridőig, így javasoljuk a Képviselő-testületnek hogy további kettő hónapra közvetlen megbízással a MOBILBUSZ Közlekedési Kft. (5502 Gyomaendrőd, Micsurin u. 20/1., cégjegyzékszám: 04-09-007440, adószám: 13935373-2-04) kerüljön kijelölésre a helyi, menetrend szerinti autóbusz közlekedés biztosítására. A közvetlen megbízásnak nincs jogszabályi akadálya.

Kérem a Képviselő-testületet az előterjesztés megtárgyalására.

1. döntési javaslat

"Közszolgáltató kijelölése"

Tervezett döntéstípus: határozat
Tervezett ágazati besorolás: Közlekedés
A Képviselő-testület a javaslatról minősített többséggel, nyílt szavazással dönt.

Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a személyszállítási szolgáltatásokról szóló 2012. évi XLI. törvény (továbbiakban Sztv.) 4. § (4) bekezdés c) pontja alapján, az Sztv. 24. § (4) bekezdés d) pontja szerint közvetlenül bízza meg az autóbusszal végzett menetrend szerinti, helyi, közúti közszolgáltatás biztosításával az általa kiválasztott és a feladatot vállaló közlekedési szolgáltatót az alábbiak szerint:

A kijelölés által létrejövő közszolgáltatási szerződés időtartama: 2017. június  1. – 2017. július  31.

Közszolgáltatás tárgya: 15 db járat párral Gyomaendrőd Város közigazgatási területén helyi, menetrend szerinti autóbusz járat biztosítása a jelenleg hatályban lévő szerződésben megjelölt útvonalon. Továbbá a 15 járat párból 2 db járattal az Oktatási Miniszter által rendeletben meghatározott tanítási napokon iskolajárat biztosítása a jelenleg hatályban lévő szerződésben megjelölt útvonalon, Gyomaendrőd Közigazgatási területén, valamint külön megállapodás szerint Hunya és Csárdaszállás közigazgatási területéről a külön megállapodásban részletezettek szerint iskolabusz szolgáltatás biztosítása.

A Kijelölt közszolgáltató megnevezése: MOBILBUSZ Közlekedési Kft. (5502 Gyomaendrőd, Micsurin u. 20/1., cégjegyzékszám: 04-09-007440, adószám: 13935373-2-04)

Határidők, felelősök:

Határidő: 2017. 06. 01.
Felelős: Toldi Balázs
Hivatali felelős: Pardi László

2. döntési javaslat

"Pályázat kiírása"

Tervezett döntéstípus: határozat
Tervezett ágazati besorolás: Közlekedés
A Képviselő-testület a javaslatról egyszerű többséggel, nyílt szavazással dönt.

Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a személyszállítási szolgáltatásokról szóló 2012. évi XLI. törvény rendelkezései alapján Gyomaendrőd Város közigazgatási területén végzendő helyi közúti személyszállítás közszolgáltatási szerződés keretében történő ellátására nyilvános pályázatot ír ki az alábbiak szerint: 
PÁLYÁZATI FELHÍVÁS
 
A személyszállítási szolgáltatásokról szóló 2012. évi XLI. törvény alapján Gyomaendrőd Város közigazgatási területén végzendő helyi közúti személyszállítás közszolgáltatási szerződés keretében történő ellátása tárgyában
 
Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a személyszállítási szolgáltatásokról szóló 2012. évi XLI. törvény rendelkezései alapján Gyomaendrőd Város közigazgatási területén végzendő helyi közúti személyszállítás közszolgáltatási szerződés keretében történő ellátására nyilvános pályázatot ír ki.
 
Az igényelt szolgáltatást a jelenlegi szolgáltató napi szinten mintegy 355 km hasznos teljesítménnyel, 3 db autóbusszal és 3 fő sofőrrel látja el.
 
A pályázaton való részvétel feltétele, hogy a pályázó feleljen meg a pályázati kiírásban és a vonatkozó jogszabályokban meghatározott követelményeknek, továbbá, hogy
  • megvásárolja a pályázati kiírást,
  • nem állnak fenn vele szemben az abban foglalt kizáró okok,
  • megfelel a szakmai, műszaki és pénzügyi alkalmassági feltételeknek és
  • az előírt tartalmi és formai követelményeknek megfelelő ajánlatot nyújt be.
 
A pályázati kiírás rendelkezésre bocsátása:
A pályázati kiírás ára 50.000 + ÁFA = 63.500 Ft
A fizetés feltételei és módja: A dokumentáció ellenértékét a pályázat kiírónak az Endrőd és Vidéke Takarékszövetkezetnél vezetett 53200125-11062402 sz. bankszámlájára kell átutalni. Az átutalási bizonylaton szerepelnie kell a befizetés jogcímének: „Gyomaendrőd, Autóbusz közlekedés”.
A pályázati kiírás pályázó, illetve közös ajánlat esetén a közös pályázók egyike által történő megvásárlása az eljárásban való részvétel feltétele. A kiírás rendelkezésre bocsátásának feltétele a befizetést igazoló feladóvény vagy banki értesítő bemutatása, ill. megküldése.
 
A pályázati kiírás személyesen átvehető Gyomaendrődi Közös Önkormányzati Hivatal Városüzemeltetés és Vagyongazdálkodási Osztályán (Gyomaendrőd, Selyem út 124.) munkanapokon 8.00 – 12.00 óráig, vagy azt a pályázat kiíró képviseletében eljáró a pályázó által megadott e-mail címre küldi meg az iroda@drvargaimre.hu e-mail címre küldött kérés esetén.
 
Az ajánlattétel határideje: A jelen felhívásnak a Hivatalos Értesítőben való megjelenését követő 61. nap.
 
Az elbírálás módja: a szabályszerűen benyújtott pályázatokat a Képviselő-testület által megbízott bírálóbizottság értékeli a pályázati kiírásban meghatározott feltételek és bírálati részszempontok alapján. A pályázatot kiíró Képviselő-testület a bírálóbizottság javaslata alapján a pályázat nyertesének a legszínvonalasabb és összességében legkevésbé költséges szolgáltatást kínáló, összességében legelőnyösebb ajánlatot tevő pályázót hirdeti ki.
 
Sorszám
Bírálati részszempont
Súlyszám
 
1.
Igényelt önkormányzati támogatás mértéke (bruttó forint)
50
2.
Egyszeri utazási alkalomra szóló jegyár (bruttó forint)
10
3.
Teljes árú havi bérlet ára (bruttó forint)
10
4.
Kedvezményes (tanuló/nyugdíjas) havi bérlet ára (bruttó forint)
10
5.
mozgásukban korlátozott személyek utazási feltételét is biztosítja (igen-nem)
10
6.
helyi gépjárművezetőt alkalmaz (igen-nem)
10
 
Az eredményhirdetés legkésőbbi időpontja: 2017. július 20.
A szerződéskötés legkésőbbi időpontja: 2017. július 31.
A szolgáltatás megkezdésének határnapja: 2017. augusztus 1.
A szerződés időtartama: 8 év
 
 
PÁLYÁZATI KIÍRÁS
 
az autóbusszal végzett, menetrend szerinti személyszállításról szóló 2012. évi XLI. törvény (továbbiakban: Autóbusz törvény) alapján Gyomaendrőd Város közigazgatási területén végzendő helyi közúti személyszállítás közszolgáltatási szerződés
keretében történő ellátása tárgyában
  
A PÁLYÁZAT KIÍRÓJA
Gyomaendrőd Város Önkormányzata
5500 Gyomaendrőd, Selyem út 124.
 
Kapcsolat:
Pardi László, Gyomaendrőd Közös Önkormányzati Hivatal Városüzemeltetési és Vagyongazdálkodási Osztály
Telefon: +36 66/386-122
E-mail: varosuzem@gyomaendrod.hu
Fax:+36 66/283-288
 
Dr. Varga Imre ügyvéd
Telefon: +36 66/444-568
E-mail: iroda@drvargaimre.hu
Fax:+36 66/444-568
 
  1. Pályázók köre:
Egyéni vállalkozók, gazdasági társaságok és minden olyan pályázó, aki az autóbusszal végzett menetrend szerinti személyszállításról szóló 2012. évi XLI. törvényben és a pályázati kiírás pontjaiban meghatározott követelményeknek megfelel, továbbá jogosult autóbusszal végzett menetrend szerinti helyi személyszállítási tevékenységet végezni, a nemzeti vagyonról szóló törvény szerint átlátható szervezetnek minősül, a Pályázati kiírást megvásárolta és nem áll a kizáró okok hatálya alatt.
 
    II.            A PÁLYÁZAT TÁRGYA
 
II/1. Meghatározás: autóbusszal végzett, menetrend szerinti, helyi, közúti személyszállítás
 
II/2. A teljesítés helye: Gyomaendrőd Város közigazgatási területe  
 
II/3. A szerződés meghatározása: közszolgáltatási szerződés
 
II/4. A szerződés időtartama: 8 év
 
II/5. Az ellátandó közszolgáltatási tevékenység és minimális követelményeinek ismertetése:A pályázónak biztosítania kell Gyomaendrőd Város közigazgatási területén a helyi közúti menetrend szerinti személyszállítást, tömegközlekedést autóbusszal Gyomaendrőd Város Önkormányzata által jóváhagyott, azzal leegyeztetett útvonal és menetrend szerint.
 
a)      Magyarországon be nem jegyzett szolgáltató a pályázaton abban az esetben vehet részt, ha a székhelye szerinti országban a külföldiek számára biztosított a nemzeti elbánás a menetrend szerinti autóbusz-közlekedésben és a pályázat elnyerése esetén vállalja a Magyarországon történő letelepedést.
 
b)      A pályázónak vállalni kell, hogy a Képviselő-testület által jóváhagyott menetrend módosítását köteles a testületnek 30 nappal a módosítás előtt bejelenteni, és a módosítást köteles 15 nappal a változtatást megelőzően közzétenni a helyben szokásos módon, valamint a változás napján a buszmegállókban.
 
c)      A pályázó köteles az autóbusszal végzett menetrend szerinti személyszállításról szóló 2012. évi XLI. törvény figyelembe vételével a menetrend módosítást szerződésmódosításként kezelni.
 
d)     A pályázónak biztosítani kell a helyi közlekedés igénybevételére jogosító menet-, bérletjegyek forgalmazásának megszervezését, ügyfélszolgálati iroda üzemeltetését Gyomaendrőd Városban úgy, hogy az egyszeri menetjegyek a helyi autóbuszon minden utazás megkezdése előtt, míg a bérletjegyek minden tárgy hó 20-ig az autóbuszt vezető gépkocsi vezetőjénél, illetve az ügyfélszolgálaton a hét minden munkanapján megvásárolhatók legyenek. A pályázónak vállalni kell, hogy az egyszeri menetjegyen feltüntetésre kerül a menetjegy ára, a biztosítás ténye, valamint az ÁFA. A bérleten kerüljön feltüntetésre a tömegközlekedést biztosító neve, címe, adószáma, a bérlet sorszáma, a bérlet ára, a biztosítás ténye, a bérlet érvényességi ideje, valamint a bérlet használójának neve, címe és igazolványának száma.  
 
A pályázónak a közszolgáltatási szerződés megkötése esetén biztosítani kell a törvényben meghatározott utazási kedvezményeket:
·         Tanulókat megillető kedvezményeket, melyet az igénybevevő diákigazolvánnyal köteles igazolni,
·         Nyugdíjas kedvezményeket, melyet az igénybevevő személyt azonosító igazoló okmánnyal köteles igazolni,
·         Közalkalmazottak utazási kedvezményeit, melyet az igénybevevők igazolni kötelesek,
·         Sorkatonák és szolgálatot teljesítők kedvezményét, melyet az igénybevevők katonai igazolvánnyal kötelesek igazolni,
·         Hadirokkantak, és hadiözvegyek kedvezményét, melyet az igénybevevők igazolvánnyal kötelesek igazolni.
·         Helyi önkormányzati képviselőket megillető kedvezményt, melyet az igénybevevő képviselői megbízásával köteles igazolni. (a törvényben foglaltakon túlmenően)
 
e)      A pályázónak menetjegy áremelést a helyben szokásos módon ki kell hirdetni, az áremelést megelőző naptól számított 30 nappal. A pályázó köteles vállalni a pályázatában, hogy a menetjegy áremelés évente nem haladja meg az előző évi infláció mértékét.
 
f)       A pályázónak a szerződés megkötése esetén legalább a jelenleg működő és a Pályázati Kiírás VIII. pontjában megjelölt helyi járatpár számot kell biztosítania, az alábbi útvonalon és menetrenddel:
 
Öregszőlő Szarvasi út, Öregszőlő Kondorosi út, MÁV állomás, Kossuth út, Bajcsy út- Fő út, Szabadság tér, Fő út-Bajcsy út, Fő út- Pásztor út, Besenyszeg, Kulich Gy. út,  Selyem út, Egyházi Iskola, Fő út-Bartók B. út, Fő út-Napkeleti út, Fő út-Kondorosi út, Hősök tere, Népház, Ridegváros, Rózsahegyi Iskola,  Nagylapos, Liget Fürdő, Pásztor János út, és vissza. 
Továbbá biztosítani kell hetente egyszer a temetői járatot Húsvéttól – Mindenszentekig tartó időszakban, úgy hogy a páros vasárnapokon a Gyomai temetőbe, a páratlan vasárnapokon az Endrődi temetőbe.
 
A fenti útvonal a pályázatban bővíthető.
  
 
 III.            A KÖZSZOLGÁLTATÁS VÉGZÉSÉNEK JOGSZABÁLYBAN MEGHATÁROZOTT FELTÉTELEI
  
A tevékenységet az alábbi jogszabályoknak megfelelően kell végezni:
a)      a személyszállítási szolgáltatásokról szóló 2012. évi XLI. törvény,
b)      a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. törvény,
c)      1988. évi I. törvény a közúti közlekedésről, és annak végrehajtásáról szóló 30/1988. (IV. 21.) MT rendelet,
d)     213/2012. (VII.30.) Korm. rendelet az autóbuszos személyszállítási szolgáltatásnak a 181/2011 EU rendeletben nem szabályozott részletes feltételeire, az abban foglaltak alóli mentességekre, az autóbuszos személyszállítási szolgáltatási feltételekre, valamint a közúti személyszállítási üzletszabályzatra vonatkozó szabályokról
e)      85/2007. (IV.25.) Korm. rendelet a közforgalmú személyszállítási utazási kedvezményekről,
f)       121/2012. (VI.26.) Korm. rendelet a szociálpolitikai menetdíj – támogatás megállapításának és igénybevételének szabályairól
g)      261/2011. (XII. 7.) Korm. rendelet a díj ellenében végzett közúti árutovábbítási, a saját számlás áruszállítási, valamint az autóbusszal díj ellenében végzett személyszállítási és a saját számlás személyszállítási tevékenységről, továbbá az ezekkel összefüggő jogszabályok módosításáról
h)      48/2011. (III.30.) Korm. rendelet a környezetkímélő és energia hatékony közúti járművek beszerzésének előmozdításáról
i)        Az Európai Parlament és a Tanács 1370/2007/EK rendelete (2007. október 23. ) a vasúti és a közúti személyszállítási közszolgáltatásról, valamint az 1191/69/EGK és az 1107/70/EGK tanácsi rendelet hatályon kívül helyezéséről
j)        Az Európai Parlament és a Tanács 1071/2009/EK rendelete (2009. október 21.) a közúti fuvarozói szakma gyakorlására vonatkozó feltételek közös szabályainak megállapításáról és a 96/26/EK tanácsi irányelv hatályon kívül helyezéséről
A tevékenység ellátásához szükséges hatósági engedélyek folyamatos megléte a pályázó/szolgáltató kötelezettsége. A szolgáltató a tevékenységét úgy köteles megszervezni, hogy az biztosítsa a szolgáltatások minőségével szemben támasztott elvárások teljesítését, a tevékenységre vonatkozó jogszabályi előírások és hatósági követelmények maradéktalan betartását.
 
 
 IV.            A PÁLYÁZÓ SZEMÉLYES HELYZETÉRE VONATKOZÓ FELTÉTELEK ÉS KIZÁRÓ OKOK
  
1. Az eljárásban nem vehet részt az a pályázó, aki nem rendelkezik a 2012. évi XLI. tv. 10. § (1) és (2) bekezdésében, illetve a 261/2011. (XII. 7.) kormányrendelet 8. § (2) bekezdés b) pontjában megjelölt autóbuszos személyszállító engedéllyel. A pályázónak csatolnia kell pályázatához az engedély egyszerű másolatát.
 
2. Az eljárásban nem vehet részt az a pályázó, aki nem minősül átlátható szervezetnek. A pályázónak és a pályázó által igénybe venni kívánt alvállalkozójának az ajánlatban írásban nyilatkozni kell arról, hogy a nemzeti vagyonról szóló 2011. évi CXCVI. tv. 3. § (1) bekezdés 1. pontja szerinti átlátható szervezetnek minősül.
 
3. Egy pályázó csak egy pályázatban vehet részt. Amennyiben a pályázó egynél több ajánlatban vesz részt jelen munkákra vonatkozóan, úgy ez mindazon pályázatok kizárását eredményezi, melyekben az adott pályázó részt vesz.
 
4. Az eljárásban nem vehet részt, akinek 1 évnél régebben lejárt adó, vámfizetési, vagy társadalombiztosítási járulékfizetési kötelezettségének nem tett eleget, kivéve a tartozását az esetleges kamatot és bírságot a pályázat benyújtásának időpontjáig megfizette, vagy ezek megfizetésére halasztást kapott.
 
5. Az eljárásban nem vehet részt, aki végelszámolás alatt áll, vonatkozásában csődeljárás elrendeléséről szóló bírósági végzést közzétettek, az ellene indított felszámolási eljárást jogerősen elrendelték, vagy ha a gazdasági szereplő személyes joga szerinti hasonló eljárás van folyamatban, vagy aki személyes joga szerint hasonló helyzetben van.
 
6. Az eljárásban nem vehet részt, aki tevékenységét felfüggesztette, vagy akinek a tevékenységét felfüggesztették.
 
 
    V.            A PÁLYÁZÓ PÉNZÜGYI ÉS GAZDASÁGI ALKALMASSÁGA
  
V/1. Az alkalmasság minimumkövetelményei:
  
A pályázó a közszolgáltatási szerződés teljesítésére alkalmatlan, amennyiben fennállnak az alábbi feltételek:
 
a)      A pályázó (közös Ajánlattétel esetén minden tag), és a szolgáltatás értékének 10 %-át meghaladó mértékben igénybe venni kívánt alvállalkozó alkalmatlan, ha bármelyikük banki igazolása alapján bármely jelenleg is vezetett bankszámláján 3 hónapot meghaladó idejű sorban állás volt az igazolás kiadását megelőző 12 hónapban, vagy van az igazolás kiadásakor vagy, ha fizetési kötelezettségeinek ebben az időszakban időben nem tett eleget. 
 
V/2. Az alkalmasság megítéléséhez szükséges adatok és a megkövetelt igazolási mód:
  
A pályázónak és alvállalkozóinak a pénzügyi és gazdasági alkalmasság igazolására az alábbi dokumentumokat kell becsatolnia:
 
Valamennyi pénzforgalmi számlaszámára vonatkozóan a pénzforgalmi számlaszámot vezető pénzügyi intézményétől származó, a pályázati felhívás Hivatalos Értesítőben történt megjelenésének napjánál nem régebbi nyilatkozat - attól függően, hogy az ajánlattevő mikor jött létre, illetve mikor kezdte meg a tevékenységét, amennyiben ezek az adatok rendelkezésre állnak - legalább az alábbi tartalommal:
- a pénzforgalmi számla számlaszáma,
- mióta vezeti a pénzügyi intézmény a gazdasági szereplő pénzforgalmi számlaszámát,
- volt-e, a 2009. évi LXXXV. törvény 2. § 25. pontjában meghatározott 60 napot meghaladó sorban állás az igazolás kiállításának napjától visszafelé számított 12 hónapban.
  
 
 VI.            A PÁLYÁZÓ MŰSZAKI ÉS SZAKMAI ALKALMASSÁGA
 
VI/1. Az alkalmasság minimumkövetelményei:
 
A pályázó a közszolgáltatási szerződés teljesítésére alkalmatlan, amennyiben fennállnak az alábbi feltételek:
 
a) Nem rendelkezik legalább 1db 160 férőhelyes, 2 db 99 férőhelyes (33 ülő és 66 állóhely) autóbusszal, melyek legalább 2 ajtósak és az ajtók nyitása és zárása távműködtetéssel történik, továbbá 2 db 20 férőhelyes kisbusszal, valamint 1 db tartalék autóbusszal és 1db tartalék kisbusszal. Az autóbuszok pedig nem rendelkeznek érvényes közszolgáltatásra alkalmas bejegyzéssel ellátott forgalmi engedéllyel.
 
b) A pályázó (közös pályázat esetén a tagok) és a szolgáltatás értékének 10 %-át meghaladó mértékben igénybe venni kívánt alvállalkozók együttesen az elmúlt 3 évben (2014, 2015, 2016) nem rendelkeznek az alábbi referenciamunkával: 
A meghatározott időszak alatt legalább 24 hónap időtartamban és legalább 1 településen autóbusszal végzett helyi menetrend szerinti személyszállítási közszolgáltatás végzése.
 
c) A pályázó és a szolgáltatás értékének 10 %-át meghaladó mértékben igénybe venni kívánt alvállalkozók alkalmatlanok, ha a szerződés teljesítésének irányításával együttesen megbízott legalább 1 fő szakemberük nem rendelkezik legalább 3 éves belföldi autóbusszal végzett helyi menetrend szerinti személyszállításban eltöltött szakmai gyakorlattal.
  
VI/2. Az alkalmasság megítéléséhez szükséges adatok és a megkövetelt igazolási mód:
 
A pályázónak és alvállalkozóinak a műszaki és szakmai alkalmasság igazolására az alábbi dokumentumokat kell becsatolnia:
 
a) A rendelkezésre álló eszközök, járműállomány és géppark ismertetése, melyben a pályázó igazolja a járművek meglétét, életkorát, zárt technológiának való megfelelőségét, melyhez csatolni kell a járművek forgalmi engedélyének másolatát. Amennyiben a járművek nem a pályázó tulajdonát képezik, úgy a pályázó nevére szóló üzemben tartói bejegyzést szükséges igazolni a forgalmi engedélyek hitelesített másolatával. Csatolni szükséges továbbá az autóbuszok forgalmi rendszámára szóló tevékenységi engedély kivonatok hitelesített másolatait. Ezen okmányok nem helyettesíthetők bérleti szerződésekkel.  
 
b) Az előző 3 évben (2014., 2015., 2016. években) sikeresen végzett, az alkalmassági minimumkövetelmények között meghatározott szolgáltatásra vonatkozó referenciamunkák ismertetése a szerződést kötő másik fél által adott igazolással (referencia igazolás). Az igazolásban meg kell adni az ellenszolgáltatás összegét, a munkák megnevezését és mennyiségét, a teljesítés idejét és helyét, továbbá nyilatkozni kell arról, hogy a teljesítés az előírásoknak és a szerződésnek megfelelően történt-e.
 
c) Azoknak a szakembereknek, illetőleg vezetőknek a megnevezése, képesítésük ismertetése, akiket a közszolgáltatási szerződés teljesítésébe be kívánnak vonni. Az ajánlott szakemberek szakmai önéletrajzát, továbbá végzettségét és képzettségét (jogosultságait) igazoló okirataik egyszerű ajánlattevő által hitelesített másolatát az ajánlathoz csatolni kell.
  
 
VII.            BÍRÁLATI SZEMPONTOK
  
VII/1. Az elbírálás módja: a szabályszerűen benyújtott pályázatokat a Képviselő-testület által megbízott bírálóbizottság értékeli a pályázati kiírásban meghatározott alkalmassági feltételek és bírálati szempontok alapján, a pályázatot kiíró Képviselő-testület a pályázat nyertesének az összességében legelőnyösebb ajánlatot tevő pályázót hirdeti ki. 
  
VII/2. Az elbírálás szempontjai:
 
Az elbírálás szempontjai:
 
A pályázatnyertese az összességében legelőnyösebb pályázatot benyújtó pályázó.
 
 
Sorszám
Bírálati részszempont
Súlyszám
 
1.
Igényelt önkormányzati támogatás mértéke (bruttó forint)
50
2.
Egyszeri utazási alkalomra szóló jegyár (bruttó forint)
10
3.
Teljes árú havi bérlet ára (bruttó forint)
10
4.
Kedvezményes (tanuló/nyugdíjas) havi bérlet ára (bruttó forint)
10
5.
mozgásukban korlátozott személyek utazási feltételét is biztosítja (igen-nem)
10
6.
helyi gépjárművezetőt alkalmaz (igen-nem)
10
 
Az adott részszempontra kapott pontok számát meg kell szorozni a mellé rendelt súlyszámmal. Az egyes részszempontokra kapott pontok súlyozott összege adja meg a pályázó által elért összesített pontszámot. A legtöbb pontot elérő pályázat az összességében legelőnyösebb.
 
A kerekítés minden esetben két tizedesjegyig történik.
 
1. Az első résszempont esetén a Közbeszerzési Hatóság útmutatója az összességében legelőnyösebb ajánlat kiválasztása esetén alkalmazható módszerekről és az ajánlatok elbírálásáról (KÉ 2012. évi 61. szám; 2012. június 1.) III. A. 1. ba) pontja szerinti fordított arányosításra kerül sor.
 
Ezen részszempont esetén azt kell megadni, hogy a pályázó milyen havonkénti összegű önkormányzati támogatás mellett vállalja a szolgáltatás teljesítését. Az ajánlatot bruttó forintban kell megadni (Ft), ami nem lehet több havi 1.570.000,- Ft-nál. Az ennél magasabb összegű ajánlat megadása a pályázat érvénytelenségét eredményezi.
 
E részszempont esetében kizárólag nullát, vagy pozitív egész számot lehet a pályázatban megadni. A legkedvezőbb a legalacsonyabb összeget tartalmazó ajánlat.
 
Az ajánlati elem azon legkedvezőbb szintje, melyre és melynél még kedvezőbb vállalásokra a pályázat kiírója egyaránt a ponthatár felső határával azonos számú pontot ad: 0,- forint.
 
A pályázatok e részszempont szerinti értékelése során adható pontszám alsó és felső határa: 1-10.
 
2. A 2-4. részszempontok esetében a Közbeszerzési Hatóság útmutatója az összességében legelőnyösebb ajánlat kiválasztása esetén alkalmazható módszerekről és az ajánlatok elbírálásáról (KÉ 2012. évi 61. szám; 2012. június 1.) III. A. 1. ba) pontja szerinti fordított arányosításra kerül sor.
 
E részszempontok esetén azt kell megadni, hogy a pályázó a 2017. évre vonatkozóan milyen áron értékesíti a lakosságnak az adott részszempont szerinti jegyeket, illetve bérleteket. Az ajánlatot bruttó forintban kell megadni (Ft).
 
E részszempontok esetében kizárólag pozitív egész számot lehet az ajánlatban megadni. A legkedvezőbb a legalacsonyabb ajánlati árat tartalmazó ajánlat.
 
A pályázatok e részszempontok szerinti értékelése során adható pontszám alsó és felső határa: 1-10.
 
3. Az 5-6. részszempontok esetében esetében amennyiben a pályázó a feltételek teljesítését vállalja, vagyis igen választ ad, úgy megkapja a maximálisan adható pontszámot. (10 pont) amennyiben nem, a pályázó 0 pontot kap.
 
Az 5. részszempontban foglalt feltétel teljesítését a pályázó abban az esetben vállalhatja, ha az általa a szolgáltatás teljesítéséhez használni kívánt, a pályázatban bemutatott járművek közül legalább egy alkalmas mozgásukban korlátozott személyek szállítására.
 
A 6. részszempont részszempontban foglalt feltétel vállalása esetén a pályázó köteles a szolgáltatás teljesítéséhez folyamatosan legalább 1 fő gyomaendrődi lakost gépjárművezetőként alkalmazni. E kötelezettsége megszegése a közszolgáltatási szerződés rendkívüli felmondását megalapozza, kivéve, ha a közszolgáltató igazolja, hogy a feltétel teljesítésére az érdekkörén kívül felmerült objektív ok miatt nem volt képes.
 
VIII.            TÁJÉKOZTATÁS A KORÁBBI SZOLGÁLTATÓ ÁLTAL NYÚJTOTT SZOLGÁLTATÁSOKRÓL, DÍJAKRÓL ÉS JEGYRENDSZERRŐL
 
Az igényelt szolgáltatást a jelenlegi szolgáltató napi szinten mintegy 355 km hasznos teljesítménnyel, 3 db autóbusszal és 3 fő sofőrrel látja el.
A kisebb autóbusz kapacitása 24 férőhely, amely képes ellátni napközben az utasforgalmat. A nagyobb autóbusz kapacitása 99 férőhely, amelyre főként a reggeli iskola- és munkakezdési időszakban, valamint a délutáni órákban van szükség. Az utasforgalom napszakonként és évszakonként változó, a menetrend ehhez igazodó.
 
A szolgáltató a Képviselő-testület által jóváhagyott menetrend szerint szervezi a helyi tömegközlekedést és annak módosítását a Képviselő-testületnek 30 nappal a tervezett módosítás előtt bejelenti jóváhagyásra, és a jóváhagyott módosítást 15 nappal a változtatást megelőzően közzéteszi a helyben szokásos módon, valamint a változás napján az autóbuszmegállókban.
 
A közlekedés igénybevételére jogosító menet-, bérletjegyek forgalmazásának megszervezését a szolgáltató végzi úgy, hogy az egyszeri menetjegyek a helyi autóbuszon minden utazás megkezdése előtt, míg a bérletjegyek minden tárgy hó 20-ig az ügyfélszolgálati irodán és az autóbuszt vezető gépkocsi vezetőjénél megvásárolhatók. Az egyszeri menetjegyen feltüntetésre kerül a menetjegy ára, a biztosítás ténye, valamint az ÁFA. A bérleten feltüntetésre kerül a tömegközlekedést biztosító neve, címe, adószáma, a bérlet sorszáma, a bérlet ára, a biztosítás ténye, a bérlet érvényességi ideje, az ÁFA, valamint a bérlet használója igazolványának száma.
 
A szolgáltató jelenleg Gyomaendrőd Város Képviselő-testülete által jóváhagyott menetrend szerint, a pályázati kiírás II/5. g) pontban meghatározott útvonal alapján az alábbi járatpárokat biztosítja:
·                    Nyári menetrend: Június 15. – Szeptember 1.                      11 járatpár
·                    Őszi-Téli-Tavaszi menetrend: Szeptember 1. – Június 15.    16 járatpár
 
  
A menetjegy ára 2016-2017-ben:
·         Egyszeri utazási alkalomra szóló jegyár:                   200 Ft
·         Teljes árú havi bérlet ára:                                          3.150 Ft
·         Kedvezményes (tanuló/nyugdíjas) havi bérlet ára:   630 Ft
  
A menetrend jellemzői:
·         Járathossz hétköznap:                                               350 km/nap
·         Járathossz hétvégén:                                      108 km/hétvége-temető
·         Menetrend jellege:                                         2 ciklus (tavasz/ősz/tél, nyár)
 
 - Őszi-tavaszi menetrend:     355-360 km/nap – hétköznap
 - Nyári:                                  230-235 km/nap – hétköznap
 
HELYIJÁRAT AUTÓBUSZ MENETREND
2016. október 01-től
TANITÁSI ÉS MUNKANAPOKON
Öregszőlő
Népház
MÁV
Szab.tér
MÁV
Szab.tér
Népház
Öregszőlő
 
 
 
 
 
5:10
----
5:20
 
 
 
5:20
5:30
5:35
6:05
----
6:20
 
 
 
6:20
6:30
6:35
6:40
----
E        6:55
7:00
Kond.úton
 
 
 
 
6:45
6:50
 
 
Nagyl-ra
Szarv.út7:05
    7:10 R
E        7:30
----
----
7:35
E R     7:55
 
 
Nagylról 7:05
7:20
E        7:35
7:40
 
 
 
 
 
 
8:10
E        8:25
8:30 Fürdő
9:30
9:35
E        9:50
 
 
 
9:50
E      10:05
10:10
11:30
11:35
E      11:50
 
 
 
11:50
E      12:00
 
13:00
13:05
E      13:20
 
 
 
13:20
E      13:35
 
13:50
13:55
E R   14:10
14:20
Kond.úton
 
 
 
14:15
14:20
----
E      14:35
 
 
Szarv.út14:25
14:30
E      14:45
14:50Fürdő
 
 
 
 
 
 
14:50
E      15:05
15:10
15:30
15:35
E 15:45 R
 
Nagyl-ra
 
 
 
 
15:50
15:55
E R   16:10
16:20
Kond.úton
Nagylaposról
   16:15 R
E      16:30
16:35
 
 
 
 
 
Szarv.út16:25
16:30
        16:40
 
17:00
17:05
E      17:20
 
 
 
17:20
        17:30
17:35
18:00
18:05Fürdő
18:20
 
 
 
18:20
18:30
18:35
21:20
21:25
21:35
 
 
 
21:35
21:45
22:45
22:50
----
23:00
 
 
 
23:00
23:10
 
 
 
 
 
 
TANITÁSI SZÜNETI MUNKANAPOKON
 
 
 
 
5:10
----
5:20
 
 
 
5:20
5:30
5:35
6:05
----
6:20
 
 
 
6:20
6:30
6:35
6:45
----
E        6:55
7:00
Kond.úton
Szarvasi 7:05
7:10
E        7:30
     7:35 E
9:30
9:35
E        9:50
 
 
 
9:50
E      10:05
10:10Fürdő
11:30
11:35
E      11:50
 
 
 
11:50
E      12:00
----
13:00
13:05
E      13:20
 
 
 
13:20
E      13:35
 
 
 
 
 
 
 
 
 
14:15
14:20
----
E      14:35
14:45
Kond.úton
Szarv.út14:50
14:55
E      15:05
15:10 Fürdő
15:50
15:55
E      16:10
 
 
 
16:20
E      16:30
16:35
18:00
18:05Fürdő
18:20
 
 
 
18:20
18:30
18:35
 
 
 
 
 
 
 
 
 
21:20
21:25
21:35
 
 
 
21:35
21:45
22:45
22:50
----
23:00
 
 
 
23:00
23:10
 
 
 
 
 
 
PIHENŐNAPOKON (szombat)
 
 
 
 
8:00
8:05
8:15
 
 
 
8:15
8:25
8:30 Fürdő
9:30
9:35
9:45
 
 
 
9:50
10:00
10:05
 
 
 
 
 
 
 
 
 
13:30
13:35
13:45
 
 
 
13:45
13:55
 
 
 
 
 
 
MUNKASZÜNETI NAPOKON (vasárnap)
 
 
 
 
9:30
9:35
9:45
 
 
 
9:50
10:00
10:05 Fürdőbe
 
 
 
 
 
 
 
 
 
16:05
16:10
16:20
 
 
 
16:20
16:30
16:35
17:00
17:05Fürdő
17:20
 
 
 
17:20
17:30
17:35
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
E: LIDL-hez is közlekedik
R: Rózsahegyi Iskolához is közlekedik
 
 
 
  
 IX.            A TEVÉKENYSÉG VÉGZÉSÉVEL KAPCSOLATOS JOGOSULTSÁGOK ÉS KÖTELEZETTSÉGEK
 
 IX/1. A szolgáltató kötelezettségei és jogosultságai:
a)      A szolgáltató kötelezettsége a mindenkori utas forgalomhoz igazodó férőhely és járatszám kialakítása. A nyertes pályázó köteles az üzemeltetés tapasztalatainak megfelelően a férőhelyet felülvizsgálni. Köteles a kisebb utasforgalom esetén gazdaságosabban üzemeltethető, kisebb férőhellyel rendelkező autóbuszokat alkalmazni. Köteles az iskolai és a munkahelyi utazáshoz igazodó személyszállítást megszervezni, szükség esetén nagyobb férőhellyel rendelkező autóbuszok beállításával.
b)      A nyertes szolgáltató köteles évente beszámolót készíteni a végzett tevékenységéről. A beszámolóban ki kell térni az utasforgalom alakulására, be kell mutatni a végzett utasszám vizsgálatokat, ismertetni kell a lakossági észrevételekkel kapcsolatban tett intézkedéseket. A beszámolót Gyomaendrőd Város Önkormányzata hagyja jóvá.
c)      A szolgáltató köteles továbbá beszámolni a helyi autóbuszos személyszállítással kapcsolatos költségek alakulásáról. A fogyasztói árkiegészítés és az értékesített bérletek függvényében köteles felülvizsgálni az önkormányzati támogatás mértékét.
d)     A szolgáltató személyszállítási tevékenységének finanszírozására jogosult önkormányzati támogatás igénybevételére. Az önkormányzati támogatás mértéke azonban az előzőekben foglalt szigorú elszámolás függvénye.
e)      A szolgáltató köteles megszervezni a járatok utasainak ellenőrzését és az érvényes jegy nélkül utazók kiszűrését.
f)       A szolgáltató jogosult bizonyítható gazdasági hátránnyal járó feladatellátás esetén, valós veszteségeinek bemutatásával kérni a feladat alóli felmentését vagy veszteség-kiegyenlítését. 
  
IX/2. Az önkormányzat kötelezettségei és jogosultságai:
 
a)      Az önkormányzat köteles a nyertes pályázó ajánlatában szereplő önkormányzati támogatást a közszolgáltatási szerződésben foglalt feltételek szerint rendszeresen átadni.
b)      Az önkormányzat jogosult a szolgáltatás végzését rendszeresen ellenőrizni.
c)      Az önkormányzat jogosult a fogyasztói árkiegészítés és az értékesített bérletek függvényében felülvizsgált önkormányzati támogatás mértékét indokolt esetben csökkenteni.
  
    X.            A SZOLGÁLTATÓ HASZNÁLATÁBA KERÜLŐ LÉTESÍTMÉNYEK MEGHATÁROZÁSA ÉS HASZNÁLATÁNAK FELTÉTELEI
 
a)      A pályázat kiírója a tevékenység végzéséhez szükséges tárgyi eszközökkel (autóbusz) nem rendelkezik, azokat a nyertes pályázónak kell beszereznie. A tárgyi eszközök biztosítása a pályázati szakmai alkalmasság feltétele (Pályázati kiírás VI. pontja)
b)      A nyertes pályázó igénybe veszi, de ugyanakkor használatába nem kerülnek az önkormányzat tulajdonát képező közutak, buszmegállóhelyek, közterületek. Ezek használatát az önkormányzat térítésmentesen biztosítja, az alábbi feltételek teljesülése esetén: 
·         A szolgáltató kizárólag azon a meghatározott útvonalon végez személyszállítási tevékenységet, ahol azt az önkormányzati utak súlykorlátozásai azt nem tiltják.
·         Súlykorlátozott önkormányzati út igénybevétele esetén a nyertes pályázó köteles hozzájárulni az út javításának és megerősítésének költségeihez. 
  
 XI.            A KÖZSZOLGÁLTATÁSI SZERZŐDÉS  
 
A közszolgáltatási szerződést a pályázat kiírója az összességében legelőnyösebb ajánlatot tevő pályázóval köti meg. A szerződés formai és tartalmi összeállítását az autóbusszal végzett menetrend szerinti személyszállításról szóló 2012. évi XLI. törvény 9. §-ban foglaltak figyelembe vételével kell elvégezni. A közszolgáltatási szerződés aláírására az erre irányuló Képviselő-testületi döntés, kölcsönös véleményezés és értelmezést követően van mód. A szerződés tartalmi elemei a nyertes pályázó által benyújtott ajánlatnak megfelelően fognak elkészülni.
  
XI/1. A szerződést biztosító mellékkötelezettségek
  
Meghiúsulási kötbér: Amennyiben a nyertes pályázó aláírt szerződés ellenére, a pályázati kiírás XII/5. pontjában meghatározott határnappal (2017. augusztus 01.) a személyszállítási közszolgáltatási tevékenységet Gyomaendrőd Város területén neki felróható okból nem kezdi meg, vagy ha a közszolgáltatási szerződést az önkormányzat rendkívüli felmondással megszünteti, az önkormányzat részére egyszeri bruttó 5.000.000,- Ft meghiúsulási kötbért köteles fizetni.
  
XI/2. A szerződés módosításának feltételei
 
A közszolgáltatási szerződés módosítására az önkormányzat és a szolgáltató közös megegyezésével van lehetőség. Szerződés módosítására okot adó tényezők:
1)      Jogszabályváltozásból eredő jogos sérelem, bizonyítható gazdasági hátrány
2)      Utazási igények és körülmények jelentős változása
3)      Menetrend módosítása
 
A szerződést a felek közös megegyezéssel módosíthatják. A felek a szerződés módosításáról – bármely fél kezdeményezésére – tárgyalást folytatnak minden olyan esetben, amikor a külső társadalmi-gazdasági környezetben bekövetkező változások a helyi autóbusz-közlekedés működtetésére, fenntartására, finanszírozására, stb. lényegesen kihatnak, továbbá, ha a szerződő felek szervezetében, érdekeltségében működésében, működési, döntési struktúrájában vagy a kialakított üzemeltetési feltételekben végbement, illetve tervezett változások azt indokolttá teszik.
 
A közszolgáltató az olyan szerződésmódosítási szándékát, amely a vállalt személyszállítás vagy annak egy részének kizárólagossága, megváltoztatására vagy közszolgáltatási kötelezettség alóli mentesítésére irányul, legalább az erre javasolt időpontot megelőző 3 hónappal korábban, írásban kezdeményezheti.
 
A személyszállítási tevékenység ellátásával vagy az érintett járatok üzemeltetésével kapcsolatos előírást tartalmazó magasabb szintű jogszabály megjelenése vagy azok módosítása automatikusan – külön erre vonatkozó megegyezés nélkül – módosítja a szerződés érintett előírásait. A felek ezekről tudomást szerezve értesítik egymást, megjelölve a szerződés változó pontjait, illetve ha erre szükség van, kezdeményezik a jogszabályváltozások következményeként mellőzhetetlen szerződésmódosításokat.
 
Az előre nem látható, vagy a menetrendben meghatározott útvonalak használhatóságát érintő eseményekkel összefüggő változásokkal kapcsolatban – ha azok a szolgáltató működési körén kívüli okból állnak elő – a szerződésben a felek következőképp állapodnak meg:
 
XI/3. A szerződés felmondásának feltételei
 
A határozott időtartam lejárta előtt a szerződést, az egyik fél súlyos szerződésszegése esetén a másik fél a szabályszerű teljesítésre történő írásbeli felhívást követően írásban felmondhatja. Súlyos szerződésszegésnek minősül, amennyiben a nyertes pályázóaz írásbeli felhívást követően sem teljesíti a szerződésben meghatározott követeléseket. 
Amennyiben Gyomaendrőd Város Önkormányzatarendkívüli felmondási jogával jogszerűen élt, úgy követelheti a meghiúsulási kötbért, illetve az azon felül felmerült igazolt költségeinek, és kárának megtérítését, mely a helyi közlekedés autóbusszal történő biztosítása miatt felmerültek.
Súlyos szerződésszegő magatartásnak minősül, amennyiben Gyomaendrőd Város Önkormányzata kellő indoklás nélkül elutasítja a nyertes pályázó szabályszerűen és határidőben előterjesztett menetjegy áremelési kérelmét. Amennyiben a nyertes pályázó jogszerűen él rendkívüli felmondási jogával, úgy követelheti a tárgyévet követő évben elmaradt hasznainak megtérítését.
 
 
XII.            ADMINISZTRATÍV INFORMÁCIÓK
  
XII/1. Az ajánlattétel határideje: A pályázati felhívásnak a Hivatalos Értesítőben való megjelenését követő 61. nap.
Helye: Gyomaendrődi Közös Önkormányzati Hivatal, 5500 Gyomaendrőd, Selyem út 124. Városüzemeltetési és Vagyongazdálkodási Osztály
 
XII/2. Az eredményhirdetés legkésőbbi időpontja: 2017. július 20.
 
XII/3. A szerződéskötés legkésőbbi időpontja: 2017. július 31.
 
XII/4. A szolgáltatás megkezdésének határnapja: 2017. augusztus 1.
  
XII/5. További információk
  
a) Ajánlatkérő a hiánypótlás lehetőségét valamennyi pályázó számára azonos feltétellel, teljes körűen biztosítja. A hiánypótlást a megadott határidőig kell teljesíteni.
 
b) A pályázatot és a pályázatban szereplő nyilatkozatokat olyan személyeknek kell aláírniuk, akik jogosultak a pályázó illetve a nyilatkozattevő nevében kötelezettséget vállalni, illetve nyilatkozni. E jogosultságot igazoló dokumentumok eredeti vagy egyszerű másolati példányát az ajánlathoz csatolni kell (meghatalmazás, aláírási címpéldány vagy aláírás-minta).
c) Amennyiben a nyertes pályázó a szerződés aláírásától visszalépne, úgy az önkormányzat az eredményhirdetéskor jogosult a második legkedvezőbb ajánlat benyújtójaként megnevezett pályázóval (amennyiben van ilyen) szerződést kötni.
d) Az önkormányzat a pályázatot érvénytelennek minősíti, ha az nem felel meg a pályázati felhívásban, a pályázati kiírásban, valamint a jogszabályokban meghatározott feltételeknek.
e) A pályázat összeállításával és benyújtásával kapcsolatos minden költség a pályázót terheli.
f) A jelen pályázati kiírásban nem szabályozott kérdések vonatkozásában a 2012. évi XLI. törvény, valamint a III. pontban meghatározott jogszabályok előírásai szerint kell eljárni. Az eljárás során megkötött szerződésre egyebekben a Ptk. rendelkezéseit kell alkalmazni.
g) A pályázat benyújtására rendelkezésre álló időszak alatt a pályázók kérhetnek kiegészítő tájékoztatást a pályázat kiírójától, azonban kizárólag írásban az I. pontban megadott e-mail címen. Kiegészítő tájékoztatást legkésőbb a pályázat benyújtási határidejének lejárta előtti 5. napon lehet kérni, melyre a pályázat kiírója 3 napon belül írásban válaszol.
 

Határidők, felelősök:

Határidő: azonnal

« Vissza
Vissza a főmenübe