2. napirendi pont
ELŐTERJESZTÉS
A Képviselő-testület
2010. február 11-i ülésére

Tárgy:   Gyomaendrőd Város Önkormányzatának 2009. évi közfoglalkoztatásáról szóló beszámoló elfogadása, a 2009. évi közfoglalkoztatási tervének módosítása
Készítette:   Keresztesné Jáksó Éva
Előterjesztő:   Várfi András polgármester
Véleményező bizottság:   Pénzügyi és Gazdasági Bizottság

 

Tisztelt Képviselő-testület!
 
A 2009. január 1-jei hatállyal módosított Szt. (a szociális igazgatásról és a szociális ellátásokról szóló 1993. évi III. törvény) értelmében 2009-től jelentősen változott az aktív korúak ellátására, segélyezésére, illetve a közfoglalkoztatásra vonatkozó szabályozás. Az eddigiekkel szemben jóval nagyobb hangsúlyt kap a közcélú foglalkoztatás, amelyet az aktív korúak ellátásában részesítettek köréből merítve, az állami foglalkoztatási szolgálattal együttműködve kell az önkormányzatoknak megszervezni.
A közcélú munkaviszony létesítésének speciális szabályait az Szt. 36. § (3)-(5) bekezdései tartalmazzák. Így az aktív korúak ellátására – közfoglalkoztatásban való részvétel mellett – jogosult személlyel közcélú munkára legalább évi 90 munkanapra és legalább napi hat órai munkavégzésre kell határozott idejű munkaviszonyt létesíteni. 
A közfoglalkoztatásba bevont személyeket 7 hónapos időtartamban foglalkoztatjuk az elfogadott közfoglalkoztatási tervnek megfelelően. Természetesen a foglalkoztatás időtartamát befolyásolja a különböző feladatok időtartama, ezért azt mondhatjuk, hogy átlagosan 6 hónapos foglalkoztatás valósul meg. A közterületen végzett munkák időtartamát a téli hónapok csökkentik. A foglalkoztatott 7 hónap munkaviszony után jogosulttá válik álláskeresési támogatásra, annak kimerítése után jelentkezik újra az önkormányzatnál, mint aktív korúak ellátására jogosulttá váló személy.
A közfoglalkoztatásban résztvevők a munkavégzés időtartamára munkabért kell, hogy kapjanak, amelynek összege – teljes munkaidő esetén – nem lehet kevesebb a minimálbérnél. (Az OÉT megállapodás alapján a kötelező legkisebb munkabér 2009. január 1-jétől havi 71.500 forint, a legalább középfokú iskolai végzettség és/vagy szakképzettséget igénylő munkakört ellátók garantált bérminimuma gyakorlati időtől függetlenül 2009. január 1-jétől havi 87.000 forint, 2009. július 1-jétől 2009. december 31-ig 87.500 forint.)
2009. első negyedévében a Szt. előírásainak megfelelően megtörtént a rendszeres szociális segélyezettek felülvizsgálata.
 
Az alábbi táblázatban bemutatjuk az aktív korúak ellátására jogosult személyek számának alakulását 2009. évben valamint a közfoglalkoztatásba bevont személyek számát, illetve egymáshoz viszonyított arányukat:
 
 
megnevezés
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
1
Aktív korú nem foglalkoztatottak rendszeres szociális segélye (régi szabályozás)
345
315
24
6
6
4
2
1
0
0
0
0
2
Támogatott álláskeresők (régi szabályozás)
22
17
8
0
0
0
0
0
0
0
0
0
3
Rendelkezésre állási támogatás (új szabályozás)
52
101
421
360
357
352
376
379
387
389
502
398
4
Rendszeres szociális segély
- Egészségkárosodottak
- 55 év felettiek
(új szabályozás)
 
 
27
0
 
 
28
1
 
 
18
14
 
 
18
16
 
 
18
18
 
 
18
22
 
 
17
23
 
 
18
24
 
 
17
25
 
 
19
27
 
 
18
28
 
 
17
30
5
Közfoglalkoztatásba bevont személyek
1
4
11
113
142
172
182
192
213
216
87
84
6
Összesen RÁT és közcélú foglalkoztatásban részesülők száma 1+2+3+5
429
437
464
479
505
528
560
572
600
605
589
482
7
Közfoglalkoztatásban részesülők/RÁT.osok száma      %
0.23
0.92
2
31
39
48
48
51
55
56
17
21
 
 A közfoglalkoztatási tervben a rendelkezésünkre álló, illetve a Dél-alföldi Regionális Munkaügyi Központ Gyomaendrődi Kirendeltsége adatai alapján 403 fő rendelkezésre állási támogatásban (RÁT) részesülő személlyel terveztünk. A táblázat adataiból látható, hogy a tervezettnél nagyobb létszámban váltak jogosulttá a rendelkezésre állási támogatásra (6. sor). Ez a növekedés egyrészt a gazdasági válsággal összefüggő okokkal, illetve azzal magyarázható, hogy 2009. januártól már nem családi segély a RÁT, ami azt jelenti, hogy egy családban mindkét fél kérheti.
Az 55. életévüket betöltött személyek választhatnak, hogy RÁT-ban vagy RSZS-ben részesülnek. Ha a RÁT-ot választják, akkor együtt kell működniük a Munkaügyi Központtal, illetve az Önkormányzattal és vállalniuk kell a közfoglalkoztatást. Ezen személyek kb. 20 %-a vállalja az együttműködést és a közfoglalkoztatásban való részvételt.
2009. áprilisától indult el a közfoglalkoztatási terv megvalósítása. A foglalkoztatás egyrészt a Zöldpark Kft.-én, másrészt az önkormányzati intézményein keresztül valósul meg. A Zöldpark Kft. a közterületen folyó munkák irányítását, szervezését látja el. Az intézményeken belül karbantartó, takarító, adminisztratív feladatok ellátása valósul meg a közfoglalkoztatással.
Az intézményekben zömében a foglakoztatás időtartama 7 hónapos. Mind a közfoglalkoztatás időtartamával, mind az annak keretében végzett munka minőségével elégedettek az intézményvezetők. Az intézményekben segédmunkás munkakörben, de emellett szakképesítést igénylő munkakörben is alkalmaznak RÁT-os személyeket (gyermekfelügyelő, kőműves, asztalos, festő,dajka, ápoló, adminisztrátor).
Felmérést készítettünk a szomszédos önkormányzatoknál, hogy milyen arányban történt meg náluk a RÁT-os személyek foglalkoztatása, eleget tudtak-e tenni annak a törvényi elvárásnak, hogy 100 %-ban bevonják fenti személyeket a közfoglalkoztatásba:
 
település
Foglalkoztatási arány 2009
Foglalkoztatási arány 2010
Békés
60 %
 60 %
Dévaványa
80 %
 80 %
Mezőberény
25-30 %
 30 %
Mezőtúr
25 %
 25 %
Szarvas
100 %
 100 %
Gyomaendrőd
67 %
 79 %

 Éves beszámoló a közmunkások foglalkoztatásáról
 
Ezév ápr 1-től a közmunka program keretén belül a közmunkások foglalkoztatását szerződéses alapon a Zöldpark Kft végzi. A szerződésben rögzítetteknek megfelelően a napi munkavégzés irányítása, dolgozók munkavégzésének felügyelete és az ide vonatkozó munkavédelmi előírások betartása és betartatása képezi feladatunkat. A közmunka végzése során a város közterületein (bel-, külterület) a tervben meghatározott feladatokat úgy végezzük, hogy az idő előrehaladtával igény szerint növeltük a foglalkoztatottak létszámát. Ennek elsősorban az volt az oka, hogy a terület kaszálása, cserjézése a vegetációs időszakban igényel több munkaerőt.      
A konkrét munkavégzési területek kijelölése többéves tapasztalat alapján, illetve a polgármesteri hivatal műszaki osztályának meghatározása alapján történt, (a következő évben a munka minőségének javítása érdekében, valamint a lakosság negatív észrevételeinek csökkentése érdekében az elvégzendő feladatokat konkrét munkafolyamatokat, gyakoribb terület bejárások, illetve szemlék kell, hogy megelőzzék.)
Feladatunk nem csupán a zöldterületek kezelése-gondozása, hanem az egyéb felmerülő, várost érintő igények kielégítése, kis eszközigényű munkák elvégzése. Gondolok itt elsősorban a járda javításra, járda építésre, műtárgyak karbantartására, rendezvények előkészítésére, és annak lebonyolításában való részvételre. Folyamatos feladat a hulladék gyűjtése közterületekről, illetve közterületek tisztán tartása. A Zöldpark kft által telepített virágágyak kapálása és gondozása szintén a közmunkások feladatához tartozik.
A parlagfű mentesítést nem lehet külön kezelni, mivel a parlagfű a zöldterületeken nem összefüggő egységet alkot, így ennek kaszálása, karbantartása az egész éves feladat részét képezi, annál is inkább, mivel a Parlagfű kiirtásának nem a kaszálás elsősorban a megfelelő módja. (A város azon területein, ahol bármiféle építési földmunkálatok, föld mozgatások történtek, ott abban a pillanatban megjelenik a parlagfű.
            Eddigi tapasztalataink szerint az ápr 1-től induló új rendszer az „Út a munkába” program új problémákat vetett fel a különböző összetételű munkavállalók miatt. Ebből adódóan nem mindenkinél ugyanazt azt eredményt hozza. Egy részük örül annak, hogy így sikerül munkához és rendszeres jövedelemhez jutni, viszont azt is el kell mondani, hogy egy jelentős hányada a dolgozóknak kényszerként éli meg a munkalehetőséget és azért vállalja el, hogy a szerződésben meghatározott idő lejárta után jogosult legyen tovább a segélyre.
Rendszeresen visszatérő fegyelmezetlenségi problémák:
  • a munkaidő be nem tartása,
  • az engedély nélküli eltávozás a munkahelyről, 
  • a többnapos orvosi igazolás (táppénz nélkül)
  • ittas megjelenés a munkahelyen.
Visszatérő probléma az is, hogy a dolgozók különösen a tavaszi -nyári időszakban az adódó idénymunka kihasználása végett a rendelkezésre álló szabadságukat rendre idő előtt kiveszik.(liba tépés, birka nyírás, szalmázás, gyümölcs szedés stb.) Később, ősszel néhányuknak már nem lesz rendelkezésre álló szabadsága.
Véleményem szerint a fent említett problémáknak egyik oka, hogy a nagy létszámú dolgozókra kevés a munkavezető. 2010-ben 12-14 főre egy-egy RÁT-os középfokú végzettségű munkavezetőt tervezünk, így lehetőség van a munkafegyelem szigorúbb betartására. 
A fenti problémák nem csupán a fegyelmezetlenségből erednek, hanem abból is, hogy a munkavégzéshez szükséges ismeretekkel, illetve gyakorlattal nem minden munkavállaló rendelkezik (kézi kaszával nem tud bánni).
 
Az év elején eltervezett munkavégzési kategóriák az év során megfelelőnek minősültek, átfogták a város közterületeinek összességét, így szinte nem volt olyan része a városnak, ahol ne dolgoztak volna közmunkások.
 
Az alábbi táblázatban a betervezett munkafolyamatok gyakorlati megvalósulását és annak tényszerű felsorolását közlöm ápr 1-től, melyben az 1-1 területen elvégzett munka, ill annak mértéke került feltüntetésre.
 
Munka megnevezése
Munkavégzés helye
Elvégzett munka mértéke összesen
Csapadékelvezető nyílt árokrendszerek karbantartása
Ridegvárosi csatorna (Orgona, Polányi út Kondorosi útig)
Bethlen Iskola mögötti csatorna cserjézés és kaszálás (2x)
Polányi u melletti csatorna kaszálása (2x)
Sebes György u.- Vasúti töltés- Vásártéri ltp-ig
Fűzfás zug Besenyszegi út árok karbantartás
Petőfi út Fürst Sándor út árok takarítás
Öregszőlő -Páskumi út - Okt 6 Ltp.
Pásztor J út (autómosótól) (2x)
Ságvári út
3 km
 
200 m
 
6 km
500 m
150 m
400 m
5 km
600 m
700 m
Csapadékelvezető rendszerműtárgy karbantartása
Kirendeltség udvarán csapadék elvezető árok kiásás
Pásztor J út beton elemek újra betonozása, fugázása
Kirendeltség belső udvarának felásása, tereprendezése.
20 m
 
150 m
 
240 m2
Közterületek kaszálása több alkalommal
Peresi út, Olajosok útja
Mirhói út (2x)
Nagylaposi csárda
Ridegvárosi csatorna (Orgona, Polányi út Kondorosi útig) (2x)
Fő út Endrődi rész (2x)
Nád kaszálás (Ridegvárosi játszótér) (2x)
Fő út (Enci-Polányi közi) csatorna (3x)
Oázis melletti árok (3x)
Táncsics Mihály utca (Csókási holtág)
MOL kút melletti terület (2x)
Fazekasi út mellett (2x)
Kondorosi kerékpárút melletti szakasz (2x)
Önkormányzati portákon (Népliget út, Dankó út, Táncsics u, Kárász u.)
Sebes György utca
Selyem út - Bartók és Babits közti szakasz
Újkertsor
Rácz Lajos u. üres portái és csatornái
Újkertsor és Selyem út sarka cserjézés és kaszálás
Polányi út 71-cserjézés, kaszálás
Falu alatti holtág (2x)
OMV mögötti rész nádvágás
Fő út Gyomai rész (2x)
Erzsébet Liget kaszálás, cserjézés (3x)
Besenyszeg Balassi-Madách út sarok
„Kacsaúsztató” körül kaszálás, nád vágás
(Sallai-Árpád út közti rész)
Bajcsy út Mikszáth úttól kifelé Tequiláig (2x)
Orvosi rendelők udvara (Fürst S út) (2x)
Vásártéri ltp (3x)
Lévai út (3x)
Pásztor János tér (3x)
Téglagyári út kaszálása temető felé (2x)
Fattyasi körgát kaszálás (2x)
Bánomkerti út (2x)
Fő út Okt 6 ltp és Újkertsor közti szakasz (3x)
Okt 6 ltp melletti tér kaszálása (3x)
Gárdonyi út kaszálás, nád vágás
KPM telep mögötti kisgát kaszálás, cserjézés
Magtárlapos (Guttenberg és Rácz Lajos út)
Besenyszeg kaszálás, nád vágás vasút és Németzugi sor között (2x)
Budai út és Hősök útja
Hantoskerti út
Bánomkerti kisgát cserjézés, kaszálás
Eötvös út, Nagy Sándor út (2x)
(6 km x 4m) x 2 oldal
0,2 ha
0,5 ha
 
3 km
3 km
1500m2
300 m
1,2 ha
0,5 ha
0,6 ha
500 m
3 km
5 db
 
300 m
120 m
400 m
2 porta
500 m2
 
500 m2
300 m
200 m2
800 m
3 ha
1500 m2
 
3 ha
1000 m
800 m2
2 ha
200 m
800 m2
1600 m
1000 m
200 m
900 m
3 ha
150 m
150 m
0,4 ha
 
0,5 ha
400 m
400 m
100 m
400 m
Parkok, ligetek takarítása, karbantartása
Endrődi Liget
Hősök tere
Endrődi Posta előtt
Kirendeltség előtt
Gyógyszertár előtt
Mirhó emlékmű kapálás (3x)
Okt 6 ltp kapálás folyamatosan
Pad kihelyezés Gyomai Liget
Állomás előtti park régi szegélykő felszedése
Pad kihelyezés Pásztor J út
Erzsébet Liget fa ültető árok ásása
Polgárvédelmi központ parkjának karbantartása (3x)
Pásztor J út 18 db vérszilva kiültetés
Fő úton 20 db Díszgalagonya kiültetése
Besenyszeg és Vasút közötti terület (Vajda gödör) növ. Telepítési munkái
Önkormányzat területe, járdák takarítása, Fő tér, Kner tér, Reform templom környéke, Buszpályaudvar sepregetés
Közparkok: Fürdő előtti, Állomás előtt, Fészek előtt, Buszpályaudvar, Pásztor tér, Stop, Kner tér, Damjanich tér, Rákóczi-Arany J út sarok, Kolmann telep, Totózó, Árpád út, Erzsébet Liget rendezvény tér
Munkaügyi Központnál fatönk kiszedés
Napi rendszerességgel
Napi rendszerességgel
Napi rendszerességgel
 
 
 
ltp területén
5 pad
160 db
1 pad
8 db
 
0,2 ha
 
 
 
 
napi rendszerességgel
(kapálás, virág ápolás, gyomlálás, térkő gyomtalanítás, patkázás,- heti rendszeresség
2 fő/1 nap
Holtágpartok tisztítása, karbantartása
Fűzfás zug kaszálása (2x)
Falu alatti holtág vízből szemét kiszedés (2x)
Révzugi holtágpart rendszeres takarítása
Fűzfás-Csókási-Révzugi holtágpart összekötő csatornáinak rendszeres kaszálása (3x)
4 km
 
 
 
 
Közterületek, főutak takarítása, karbantartása, hulladékgyűjtése, patkázás
Okt 6 ltp
Fő út Gyomai rész
Bajcsy út
Katona, Lévai u.
Útpatka javítás, kátyúzás Fő út vasúti átjárótól Lidlig
500 m
2 km
1 km
2 km
 
 
Parlagfű írtása közterületen
Selyem út Gyomaszolgtól Egyházi iskoláig
Fattyasi volt hulladéktelep
(szükség szerint a város egész területén)
400 m hosszan
6 fő/ 2 nap
Júli-aug-szept.
Játszóterek, homokozók tisztítása, gondozása
Táncsics Mihály u melletti játszótér kaszálás
Besenyszegi játszótér kaszálás és farönk eltávolítása
Erzsébet Liget homokozó és játszótér (3x)
Okt. 6 Ltp játszótér,
Hősök tere, Népliget
0,5 ha
4 fő/3 nap
Hulladékgyűjtés a város közterületein, útjai mellett.
Endrőd-Öregszőlő közút mellett
Vásártéri ltp illegális szemétlerakat felszámolása
Vásártéri ltp vasúti töltéstől Pennyig
Város területén 2 fő
4 km
 
60 db zsák / 80 literes
800 m
Napi rendszerességgel
Útjelző táblák, túraút gondozása, rendezése
Buszmegállók körüli kaszálás
Buszmegállók takarítása Endrőd - Öregszőlő
 
Heti rendszerességgel
Járda javítás, felújítás
Új járda készítés Dobó I u.
Gyomaszolg előtti rész új építés
Fazekasi út új járda készítés
Járda javítás Toronyi és Selyem út sarka
(Átjáró készítése)
Bánomkert és környéke régi járdalapok cseréje
Nagylapos új járda építés emlékmű környéke
Vállalkozók Háza féltető bontása
Pásztor J úti csapadék elvezető felújítása
180 m2
30 m
150 m2
4 m2
 
150 m2
10 m2
4 fő/1 nap
Elhagyott temetők gondozása, cserjézése
Ridegvárosi temető körül
Ipartelep melletti temető cserjézése
Régi katolikus temető kaszálás, cserjézés
200m
1000 m2
3000 m2
Sportpályák fenntartása, karbantartás
Gyomlálás Endrődi, Gyomai sportpálya
Aszfaltos kézilabda pálya, tenisz pálya környékének karbantartása (1x)
800 m
 
 
Egyéb tevékenységek: Kerékpárút karbantartás
Sövény kapálás (3x)
takarítás
3 km
 
Egyéb tevékenységek Csemetekert
Ásás - talaj előkészítés
Létesítés, kialakítás
 
3 fő folyamatosan
Egyéb tevékenységek
Városi rendezvények (pakolás, rakodási munkálatok)
Sajt és túró fesztivál rakodás, sátor állítás, szemét szedés
Halfőző verseny
Böllér találkozó
Lomtalanítás – rakodás
Kirendeltség – festés előtti és utáni kipakolás
Irattár rendezés Polgm Hiv.
Bográcsfesztivál előkészítő munkálatai
EP választás előkészítése: szavazófülkék telepítése
6-8 fő alkalmanként
 
 
2 nap/ 5 fő
 
4 fő/3 nap
 
 
A következőkben a tervhez képest a foglalkoztatásban bekövetkezett változásokat mutatjuk be (intézmények):
 
-   Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola + 1 fő takarító – nyári takarítási munkálatok elvégzésére, november hónaptól + 2 fő technikai dolgozó
-   Tulipános Óvodai Oktató Nonprofit Kft. 1 fő óvodapedagógus 11 hónapon keresztül történő foglalkoztatása –a munkaviszony közös megegyezéssel 4 hónap után megszűnt, majd 1 fő alkalmazására került sor október hónaptól folyamatosan, -1 fő karbantartó
-   Kis Bálint Általános Iskola és Óvodához terveztünk 1 fő iskolapedagógust, akinek foglalkoztatására az intézmény visszalépése miatt nem került sor
-   Gyermekliget Nonprofit Kft-hez 2 fő gyermekfelügyelő foglalkoztatását terveztük, azonban a második személy alkalmazása csak 3 hónapon keresztül valósult meg, az intézmény kérésére.
-   A Csoda-Vár Gyermekcentrum Közhasznú Alapítványnál személycsere következett be, 1 fő konyhai kisegítőt a Zöldpark Kft-hez helyeztünk át az intézmény és a dolgozó közös kérésére.
-   A Margaréta Óvodai Oktató Nonprofit Kft. + 1 fő karbantartót kért nyári munkálatok elvégzésére 2 hónapos foglalkoztatásra, ezt követően 1 hónap időtartamra a Gyermekliget Nonprofit Kft.-nél helyeztük el az intézmény kérésére.
-   Kner Imre Gimnáziumnál személycsere következett be 1 fő konyhai kisegítőt a Zöldpark Kft.-hez helyeztünk át az intézmény és a dolgozó közös kérésére. A karbantartók közül 1 fő kőművessel közös megegyezéssel szűnt meg a munkaviszony.
-   Szmola Óvodai Oktató Nonprofit Kft.–nél személycsere következett be, 1 fő karbantartó munkaviszonyt létesített vidéken, közfoglalkoztatása közös megegyezéssel szűnt meg.
-   Csemetekert Óvodai Oktató Nonprofit Kft.-nél 1 fő gyermekfelügyelő és 3 fő karbantartó foglalkoztatását terveztük. Az intézmény kérésére azonban 2 fő gyermekfelügyelő és 2 fő karbantartó foglalkoztatása valósul meg.
-   A Polgármesteri Hivatalnál 1 fő adminisztrátor 4 hónapos foglakoztatását meghosszabbítottuk 7 hónapra, valamint + 1 fő adminisztrátori foglalkoztatás valósul meg.
-   A Térségi Humánsegítő Szolgálat a terv elfogadását követően jelezte, hogy 1 fő adminisztrátor alkalmazását venné igénybe, ezért + 1 fő adminisztrátor 7 hónapos foglakoztatása valósul meg.
-   Városi Alapfokú Művészetoktatási Intézmény 2009. júliusában jelezte, hogy a következő tanévben a belső átszervezés miatt a megnövekedett adminisztrátori feladatok ellátására + 1 fő adminisztrátor foglalkoztatása valósul meg.
 
Változások a foglalkoztatásban a Zöldpark Kft-nél:
 
- Az elmúlt időszakban 5 személynek megszüntetésre került a rendelkezésre állási támogatása, mert a felajánlott és számára végzettségének megfelelő munkát nem fogadta el.
- Az elmúlt 4 hónapban (április- július) 5 fő munkaviszonya rendkívüli felmondással megszüntetésre került, az okok: nem jelentek meg a munkavégzés helyén, rendszeresen ittas állapotban, munkavégzésre alkalmatlan állapotban jelent meg. Ennek a 9 személynek a törvény erejénél fogva 3 évig nem állapítható meg a RÁT.
- A közfoglalkoztatás időtartama alatt 3 főnek közös megegyezéssel szűnt meg a munkaviszonya (keresőtevékenységet kezdett, elköltözött).
 
Pénzügyi beszámoló
 
A központi költségvetésből kapott támogatás ténylegesen felhasznált összegét havi bontásban az alábbi táblázat tartalmazza:
 
Hónap
Felhasznált összeg (ft)
Január
204.621
Február
251.520
Március
996.460
Április
8.383.798
Május
11.484884
Június
14.012.903
Július
14.513.426
Augusztus
15.019.778
Szeptember
16.201.116
Október
15.551.009
November
5.716.379
december
6.465.430
Összesen
108.801.324
 
A közfoglalkoztatási terv módosított költségvetésében (8. sz. melléklet) a tervezett összeg 117.440.735.-Ft, melynek 95 %-a 111.568.698.-Ft. Az eltérés 2.767.374, mely az igénybe vett táppénz és távolléti díjakból adódik.
 
A közfoglalkoztatási terv módosítására a foglalkoztatásban bekövetkezett változások átvezetése miatt kerül sor. Az első foglakoztatási turnus október 31. napjával zárult le. A Zöldpark Kft-nél augusztus és szeptember hónapban került sor következő 31 ember felvételére, illetve 7 hónapos alkalmazására. A 7 hónapos foglakoztatás időtartama 2010. február 28-val telik le, így 2010-ben március 01. napjával szeretnénk felvenni a következő turnust a közterületi munkák elvégzésére.
 
Az intézményeknél szintén október 31. napjával zárult le az első foglalkoztatási turnus, az újabb turnust egy évre tervezzük, így a 2010-es közfoglalkoztatási terv szervesen épül a 2009-es tervre.
 
A közfoglalkoztatási terv  módosításának tervezetét a polgármester előzetes véleményezésre megküldi az állami foglalkoztatási szervnek, az érintett települési kisebbségi önkormányzatoknak, illetve a 2000 fő feletti települések esetében a helyi szociálpolitikai kerekasztalnak. Az állami foglalkoztatási szerv, a települési kisebbségi önkormányzat és a szociálpolitikai kerekasztal a közfoglalkoztatási terv tervezetével kapcsolatos véleményéről annak kézhezvételétől számított tíz munkanapon belül tájékoztatja a települési önkormányzatot. Amennyiben az állami foglalkoztatási szerv, a települési kisebbségi önkormányzat és a szociálpolitikai kerekasztal határidőben nem nyilvánít véleményt, úgy kell tekinteni, hogy a közfoglalkoztatási terv tervezetében foglaltakkal egyetért.
Az előzetes vélemények beszerzése folyamatban van:
  • Az állami foglalkoztatási szerv és a Gyomaendrődi Szociális Kerekasztal véleményezte és elfogadta a terv módosítását, a vélemények az előterjesztés mellékletében találhatók.
  • A Cigány és Német Kisebbségi Önkormányzat véleménye az előterjesztés postázásáig nem érkezett meg Hivatalunkhoz, a véleményekről szóban tájékoztatjuk a Tisztelt Képviselő-testületet.
 
 
A szükséges módosításokat az előterjesztés melléklete tartalmazza.

 


1. döntési javaslat

"Gyomaendrőd Város Önkormányzatának 2009. évi közfoglalkoztatásáról szóló beszámoló elfogadása"

Tervezett döntéstípus: határozat
Tervezett ágazati besorolás: Szociális ügyek
A Képviselő-testület a javaslatról egyszerű többséggel, nyílt szavazással dönt.

Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete elfogadja a 2009. évi közfoglalkoztatásról szóló szakmai és pénzügyi beszámolót.


Határidők, felelősök:

Határidő: azonnal
Felelős: - AZONNALI VÉGREHAJTÁS -

2. döntési javaslat

"2009. évi közfoglalkoztatási tervének módosítása"

Tervezett döntéstípus: határozat
Tervezett ágazati besorolás: Szociális ügyek
A Képviselő-testület a javaslatról egyszerű többséggel, nyílt szavazással dönt.

Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a 2009. évre szóló Közfoglalkoztatási terv módosítását a határozat melléklete szerint fogadja el.


Határidők, felelősök:

Határidő: azonnal
Felelős: - AZONNALI VÉGREHAJTÁS -

« Vissza
Vissza a főmenübe