12. napirendi pont
ELŐTERJESZTÉS
A Pénzügyi, Gazdasági, Turisztikai, Ellenőrző és Közbeszerzési Bizottság
2011. április 19-i ülésére

Tárgy:   Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda kérelme
Készítette:   Tóthné Rojik Edit
Előterjesztő:   Ágostonné Farkas Mária önkormányzati intézmény vezető, Várfi András polgármester
Véleményező bizottság:   Pénzügyi, Gazdasági, Turisztikai, Ellenőrző és Közbeszerzési Bizottság

 Tisztelt Képviselő-testület!

 
Ágostonná Farkas Mária a Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda intézményvezetője azzal a kéréssel fordult a Tisztelt Polgármester Úrhoz és a Tisztelt Képviselő-testülethez, hogy a KEOP-6.2.0/A/09-11 kódszámú „Fenntarthatóbb életmódot és fogyasztási lehetőségeket népszerűsítő, terjedésüket elősegítő mintaprojektek” című pályázat, intézmény által történő benyújtását támogatni szíveskedjen.
A pályázat részletes ismertetése:
„Pályázat kiírója: Nemzeti Fejlesztési Ügynökség
Pályázatot benyújtani kívánó intézmény: Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda
A pályázat benyújtási határideje: 2011. december 31.
Támogatás formája: A Pályázó által elnyerhető támogatás működési támogatásnak nem minősülő, visszafizetési kötelezettség nélküli végleges juttatás (vissza nem térítendő támogatás).
 
Támogatás mértéke: A projekt elszámolható összes költségének 95%-a.
A pályázat keretében igényelhető/elnyerhető összeg: 10 millió Ft.
A pályázat keretében igényelni kívánt összeg: 8.700.000 Ft
A pályázathoz szükséges önerő mértéke: maximum 435.000 Ft.
 
A pályázat alapvető célja:
Az Új Széchenyi Terv egyik kiemelt kitörési pontja a Zöldgazdaság fejlesztése. Ezen program részeként kidolgozásra került a Zöld mintaprojektek alprogram, melynek fontos célja a helyi társadalmi, gazdasági és környezeti sajátosságokat figyelembe vevő, hatékony és hosszútávon gazdaságosan működtethető gyakorlati megoldásokat alkalmazó beruházások támogatása.
 
I. A hivatásforgalmú kerékpáros közlekedés infrastrukturális feltételeinek javítása
Szakmai követelmények:
- A projekt célja a rendszeres - közlekedési célú - kerékpározás elősegítése a pályázatban megjelölt épület(ek)ben dolgozók/tanulók/hallgatók, illetve a középületek szolgáltatásait igénybe vevő látogatók számára;
- A projektnek kötelező része a várható kerékpáros forgalomnak megfelelő számú kerékpár elhelyezhetőségét, időjárás- és lopásvédettséget biztosító kerékpártároló kialakítása;
Fenntartási kötelezettség:
A pályázónak vállalnia kell, hogy a támogatott projekt keretében létrehozott kapacitásokat, szolgáltatásokat, programokat a projekt befejezését követően legalább 5 évig fenntartja.
A pályázónak a projekttel kapcsolatos minden dokumentumot elkülönítetten kell nyilvántartania, és legalább 2020. december 31-ig azokat megőriznie.
 
Az intézmény a következő tevékenységeket vállalja a pályázat keretien belül:
- A rendszeres - közlekedési célú - kerékpározás elősegítése a Fő úti és Hősök úti épületekben dolgozók és tanulók, illetve a középületek szolgáltatásait igénybe vevő látogatók számára;
- A várható kerékpáros forgalomnak megfelelő számú kerékpár elhelyezhetőségét, időjárás- és lopásvédettséget biztosító kerékpártároló kialakítása;
- A projekt részét képező tájékoztatási és nyilvánossági kötelezettségek teljesítése.
 
Miután nem áll intézményünk rendelkezésére olyan összeg, melyből a szükséges felújítási kiadásokat, illetve a benyújtani kívánt pályázatok önerejét biztosíthatnánk, kérem, hogy a Képviselő Testület támogassa a fenti pályázat benyújtásához szükséges önerő, továbbá a fenntartási időszakban (5 év) esetlegesen felmerülő karbantartási költség önkormányzati forrásból történő biztosítását.
A pályázat benyújtásának szükségessége:
†      Jelen pályázat szorosan kapcsolódik az iskola Ökoiskola programjához, melynek kritériumai között szerepel az iskola fenntarthatóságra nevelési tevékenysége, valamint a biztonságos kerékpártárolók vagy kerékpár tárolására alkalmas egyéb hely biztosítása.
†      A pályázat megvalósításával csökkennek az intézmény felújítási költségei, és javul az egyes épületegységek arculata, hiszen a kerékpártárolók – melyek állapotát az intézményi bejárás alkalmával a testületi és bizottsági tagok is láthatták – felújításra (Fő úti épületegység), illetve tetőszerkezettel történő kiegészítésre (Hősök úti épületegység) szorulnak.”
A pályázat kiírásában nem szerepel az elő- és utófinanszírozás meghatározása, ami arra utal, hogy utófinanszírozású pályázatról van szó. Pozitív elbírálás esetén előleg igénylésére van lehetőség, mely kiinduló összegként rendelkezésére állna az intézménynek.
A fenntartási költségek tekintetében az árajánlattevő (mellékletben szerepel), szóban 3 éves garanciát vállalt, mely a megbízást követően kerül írásbeli rögzítésre.
Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete az áprilisi ülésén tárgyalja a város 2010. évi költségvetésének végrehajtásáról szóló beszámolóját, illetve az önállóan működő és gazdálkodó intézmények 2010. évi pénzmaradványát.
A Kis Bálint Általános Iskola és Óvodánál a 2010. évi gazdálkodása során 509.000 Ft összegű szabad pénzmaradvány képződött. Az intézmény kérte a Képviselő-testületet, hogy ezen pénzmaradványt, biztosítsa számára a 2011. évben felmerülő felújítási feladatokra.
A zárszámadás tárgyalásakor az alábbi döntési javaslatot terjesztettük a Képviselő-testület elé elfogadásra:
„A Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda szabad pénzeszközét a 2011. évi költségvetés tartalékába helyezi, annak felhasználásáról a későbbiekben dönt.”
 
Kockázatelemzés:
-          amennyiben a pályázat nem részesül támogatásban, nem lesz lehetőség a pályázati cél megvalósítására, mert az intézmény nem tudja a beruházás költségeit magára vállalni
 
Kérem a Tisztelt Képviselő-testületet, hogy a pályázat benyújtásához járuljon hozzá az alábbiak szerint:
-   a pályázathoz szükséges önerőt (5 % - maximum 435.000 Ft), a Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda 2010. évi szabad pénzmaradványa terhére jelölje ki,
-          Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete nem vállalja fel az előfinanszírozást
-          az 5 évig tartó fenntarthatósághoz többletforrást nem biztosít a Képviselő-testület a Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda részére

 


Döntéshozói vélemények

Pénzügyi, Gazdasági, Turisztikai, Ellenőrző és Közbeszerzési Bizottság  

A bizottság javaolja a KIs Bálint Általános iskola és Óvoda pályázatának benyújtását a döntési javaslaz alapján.

 
Döntési javaslat

" Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda kérelme "

Tervezett döntéstípus: határozat
Tervezett ágazati besorolás: Pályázat benyújtása
A Pénzügyi, Gazdasági, Turisztikai, Ellenőrző és Közbeszerzési Bizottság a javaslatról egyszerű többséggel, nyílt szavazással dönt.


A Pénzügyi, Gazdasági, Turisztikai, Ellenőrző és Közbeszerzési Bizottság javasolja Gyomaendrőd Város Önkormányzat Képviselő-testületének, hogy fogadja el az alábbi döntési javaslatot:
 
-          Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete támogatja a Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda KEOP-6.2.0/A/09-11 kódszámú „Fenntarthatóbb életmódot és fogyasztási lehetőségeket népszerűsítő, terjedésüket elősegítő mintaprojektek” című pályázat, intézmény által történő benyújtását az alábbiak szerint:
-          a pályázathoz szükséges önerőt (5 % - maximum 435.000 Ft), a Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda 2010. évi szabad pénzmaradványa terhére jelöli ki,
-          Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete nem vállalja fel a pályázat előfinanszírozását,
-          az 5 évig tartó fenntarthatósághoz többletforrást nem biztosít a Képviselő-testület a Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda részére.
 


Határidők, felelősök:

Határidő: azonnal
Felelős: - AZONNALI VÉGREHAJTÁS -

« Vissza
Vissza a főmenübe