2. napirendi pont
ELŐTERJESZTÉS
Az Intézményi Társulás
2011. augusztus 25-i ülésére

Tárgy:   Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola és Térségi Humánsegítő Szolgálat beszámolói a 2010/2011-es tanévről
Készítette:   Tóthné Rojik Edit
Előterjesztő:   Czikkely Erika önkormányzati intézmény vezető, Farkas Zoltánné önkormányzati intézmény vezető

Tisztelt Intézményi Társulás!
Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete 77/2004. (III. 25.) KT. számú határozatával elfogadott önkormányzati minőségirányítási programjában, a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény 104. § (5) bekezdésében foglaltak alapján - “A közoktatási intézmény tanévenként, évenként egy alkalommal kötelezhető arra, hogy tevékenységéről átfogó beszámolót adjon a fenntartónak.” - az intézményvezetőket beszámoló adására kötelezi.Az intézményi beszámoló képezi az évente megvalósuló szakmai ellenőrzést. Az intézményi beszámoló egyben önértékelés is, az intézmény alapdokumentumaiban, pedagógiai programjában megfogalmazott célok, feladatok összehasonlítása a tényleges működéssel, a pedagógiai tevékenység eredményességével.
            Az intézmények beszámolói, melyeket a tantestületi értekezlet jegyzőkönyvei alapján a nevelőtestületek egyhangúan elfogadtak, az előterjesztés mellékletét képezik.
 
Az intézményi beszámolók az Önkormányzati Minőségirányítási Program 4.2.2. A) pontjában foglalt tartalmi és formai követelményeknek megfelelően készültek el.
Az intézményi beszámolók ÖMIP 2. számú melléklet szerinti kötelező tartalmi elemei teljes körű áttekintést, beszámolási kötelezettséget ír elő, melyek a következők:
I. Gazdálkodás, tanügyigazgatás
II. Személyi és tárgyi feltételek
III Neveltségi helyzetkép:
IV. Oktatás, képzés
V. Szolgáltatás (a saját intézményében megvalósuló szolgáltatások alapján)
VI. Szervezet és vezetés:
VII. Kapcsolatrendszer, társadalmi elismertség
VIII. Az önkormányzat elvárásai és a hozzájuk kapcsolódó intézményi feladatoknak való megfelelés az adott tanévben.
 
A RÓZSAHEGYI KÁLMÁN KISTÉRSÉGI ÁLTALÁNOS ISKOLA
-   beszámolója az ÖMIP szempontrendszere alapján készült el, melyben részletes tájékoztatást olvashatunk az intézmény pályázati tevékenységéről, az intézmény épületegységeiben elvégzett felújításokról, ellenőrzésekről, a pedagógiai és nevelési szakmai munkát alátámasztó elért és elnyert eredményekről, a tudásszint és képesség mérések eredményeiről, a szolgáltatási lehetőségekről, mellyel a tanórán és tanórán kívüli foglalkozásokon biztosítják a megfelelő képzést a tehetséges -, sajátos nevelési igényű -, a beilleszkedési, tanulási és magatartás zavarokkal küzdő gyermekek részére.
 
-          Mind az intézményeknek, mind az intézményeket fenntartó önkormányzatoknak törvényi kötelezettsége a 2008/2009-es tanévtől kezdve a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX törvény 40. § (11) bekezdése szerinti önértékelés elvégzése, melynek egyik eleme az országos kompetenciamérések eredményeinek elemzése és az eredmények javításához szükséges intézkedési tervek elkészítése. Az ÖMIP már kötelező tartalmi elemként beépítette az intézményi beszámolókba a törvényi kötelezettségként megjelenő önértékelést, mely önértékelésnek az intézmény eleget tett.
A szakmai munka értékelését az intézmény a minőségirányítási csoport munkájáról szóló beszámolóban követhetjük nyomon.
Összességében a beszámoló megfelelt a meghatározott szempontrendszer szerinti tájékoztatásnak, melyből megállapítható, hogy az intézmény teljesítette az általa meghatározott és a fenntartó által elvárt követelményrendszernek. A kialakult intézményi kép és a szakmaiságot alátámasztó mérési és verseny eredmények bizonyítják, hogy az ott dolgozók mindent megtesznek a csökkenő gyermeklétszám mellett annak érdekében, hogy elnyerjék és megtartsák az intézményi, szülői, fenntartói elismerést. 
 
A TÉRSÉGI HUMÁNSEGÍTŐ SZOLGÁLAT alapfeladatai szerint
 - oktatási- nevelési feladatokat segítő és kiegészítő tevékenységet:
 1. a pedagógiai szakszolgáltatás, ezen belül – nevelési tanácsadást
                       - logopédiai ellátást lát el,
         - gyermekjóléti és gyermekvédelmi feladatok terén:
               2. családsegítést
 3. gyermekjóléti szolgáltatást
 4. gyermekjóléti és gyermekvédelmi feladatokat lát el.
A gyermekjóléti és családsegítő szolgálat körében elvégzett tevékenységekről szóló beszámoló része a 2010. évben végzett gyermekjóléti és gyermekvédelmi feladatok 2010. évi ellátásáról szóló átfogó értékelésnek. Az átfogó értékelést Gyomaendrőd Város Önkormányzata a 2011. márciusi testületi ülésen tárgyalta és elfogadta azt.
 
Az oktatási- nevelési feladatokat segítő és kiegészítő tevékenységekről szóló beszámoló kötelező tartalmi elemei az ÖMIP 4. számú melléklete alapján a következők:
I. Gazdálkodás, tanügyigazgatás        
II. Személyi és tárgyi feltételek
III. Szolgáltatás (a saját intézményében megvalósuló szolgáltatások alapján)
IV. Szervezet és vezetés:
V. Kapcsolatrendszer, társadalmi elismertség            
VI. Az önkormányzat elvárásai és a hozzájuk kapcsolódó intézményi feladatoknak való megfelelés az adott tanévben
 
A Térségi Humánsegítő Szolgálat beszámolója tartalmazza a Nevelési tanácsadó és Logopédiai ellátás éves munkájának értékelését, a következő évre vonatkozó feladatokat, melyek a minőségfejlesztésben elvégzett munka részei.
           
Kérem a Tisztelt Intézményi Társulást, hogy szíveskedjen az előterjesztést megtárgyalni és azt, a döntési javaslatok szerint elfogadni.
 

 


Döntési javaslat

"Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola és Térségi Humánsegítő Szolgálat beszámolói a 2010/2011-es tanévről"

Tervezett döntéstípus: határozat
Tervezett ágazati besorolás: Intézményirányítás
Az Intézményi Társulás a javaslatról egyszerű többséggel, nyílt szavazással dönt.

1.

Gyomaendrőd-Csárdaszállás-Hunya Intézményi Társulás - Csárdaszállás Község, Hunya Község, valamint Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény 104. § (5) bekezdésében foglaltak alapján, valamint az Önkormányzati Minőségirányítási Program 4.2.2. A) pontjában foglalt tartalmi és formai követelményeknek megfelelően elfogadjaFarkas Zoltánné, a Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola intézményvezetőjének 2010/2011-es tanévről szóló szakmai beszámolóját.

2.
Gyomaendrőd-Csárdaszállás-Hunya Intézményi Társulás - Csárdaszállás Község, Hunya Község, valamint Gyomaendrőd Város Önkormányzatának Képviselő-testülete a közoktatásról szóló 1993. évi LXXIX. törvény 104. § (5) bekezdésében foglaltak alapján, valamint az Önkormányzati Minőségirányítási Program 4.2.2. A) pontjában foglalt tartalmi és formai követelményeknek megfelelően elfogadjaCzikkely Erika a Térségi Humánsegítő Szolgálat intézményvezetőjének 2010/2011-es tanévről szóló szakmai beszámolóját.
 

 

 


Határidők, felelősök:

Határidő: azonnal
Felelős: - AZONNALI VÉGREHAJTÁS -

« Vissza
Vissza a főmenübe