31/2011. (XII. 8.) Képviselő-testületi rendelet
Tárgy: a szennyvízszolgáltatás és a víziközmű-fejlesztési hozzájárulás díjainak szabályozásáról

TAKSONY NAGYKÖZSÉG  ÖNKORMÁNYZATA KÉPVISELŐ–TESTÜLETÉNEK
31/2011. (XII. 8.) önkormányzati rendelete
 a szennyvízszolgáltatás és a víziközmű-fejlesztési hozzájárulás díjainak szabályozásáról
 
Taksony Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete (továbbiakban: Képviselő-testület) a helyi Önkormányzatokról szóló 1990. évi LXV. törvény 16. § (1) bekezdésében kapott felhatalmazás alapján, az árak megállapításáról szóló 1990. évi LXXXVII. törvény valamint a közműves ivóvízellátásról és a közműves szennyvízelvezetésről szóló 38/1995. (IV. 5.) Kormányrendelet előírásai alapján, a nagyközségben a közüzemi szennyvízelvezetés igénybevételét, az ingatlanok szennyvízelvezető-hálózatba való bekötését, az egyedi szennyvízkezelő művek létesítését, üzemeltetését, használatát és megszüntetését szabályozó, a települési folyékonyhulladék kezelését és a víziközmű-fejlesztési hozzájárulás díjainak szabályozásáról a következő rendeletet alkotja:
 
I.                     Általános rendelkezések
 
1. § (1) Taksony Nagyközség közigazgatási területén a közüzemi szennyvízelvezetés díja az alábbi díjakból tevődik össze:
a)       alapdíj (Ft/ingatlan (lakóegység)/hó),
b)       szennyvízelvezetés díja (m3)
c)       települési folyékony hulladék elszállítás díja (m3)
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott díjakat jelen rendelet 1. számú melléklete tartalmazza.
(3) E rendelet alkalmazásában a közműves ivóvízellátásról és a közműves szennyvízelvezetésről szóló 38/1995. (IV. 5.) Kormányrendelet (továbbiakban: Kr.) 2. § szerinti meghatározások érvényesek. Az egyes szabálysértéseket e rendelet és az egyes szabálysértésekről szóló 218/1999. (XII. 28.) Kormányrendelet (továbbiakban: Szkr.) határozza meg.
(4) Egyéb meghatározások:
a)       közművesítéssel érintett ingatlan: a közműépítéssel érintett közterülettel határos, illetve ahhoz magánúttal vagy szolgalmi úttal – a szolgalmi jog ingatlan-nyilvántartásba való bejegyzésétől függetlenül – csatlakozó, beépített vagy a hatályos településrendezési eszközök szerint beépítésre szánt területen lévő ingatlanok, amelyek a megvalósított közművezetékről elláthatók.
b)       közművesítéssel érintett ingatlan tulajdonosa: az a) pontban szereplő összes ingatlan tulajdonosa, közös tulajdonú ingatlan esetében valamennyi tulajdonostárs, részben önkormányzati tulajdonú ingatlan esetében a nem önkormányzati tulajdonrész tulajdonosai.
c)       lakóegység: emberi tartózkodásra szolgáló, műszakilag részben vagy teljesen elkülönített épület vagy épületrész.
d)       érdekeltségi egység: a külön jogszabály szerinti egy helyrajzi számmal rendelkező ingatlan vagy önálló rendeltetési egység, amely egyben önálló szennyvízelvezetési hely.
e)       Víziközmű-fejlesztési hozzájárulás (szennyvíz-csatornahálózat esetén): Taksony Nagyközség Önkormányzatának Képviselő-testülete által megállapított, minden fogyasztót (ingatlantulajdonost) terhelő befizetési kötelezettség. A víziközmű-fejlesztési hozzájárulás a település szennyvízcsatorna-hálózatának folyamatos működtetésére beszedett és elkülönítetten kezelt pénzalap. A víziközmű-fejlesztési hozzájárulás fedezi a jövőben szükségessé váló törzshálózat fejlesztés költségeit.
f)        DTÖSZ: Dunavarsány és Térsége Önkormányzati Szennyvíztársulás (2336 Dunavarsány, Kossuth Lajos utca 18.).
g)       Szolgáltató: Dunavarsány és Térsége Víziközműveit Üzemeltető Koncessziós Zártkörű Részvénytársaság (rövidítve: DTV Zrt.), mely társaság a 2001. augusztus 15-én a DTÖSZ-t alkotó Önkormányzatok által aláírt Koncessziós Szerződés 4.1 pontja alapján jött létre.
h)       Gazdálkodó szervezet: (Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 685.§ c) pont), az állami vállalat, az egyéb állami gazdálkodó szerv, a szövetkezet, a lakásszövetkezet, az európai szövetkezet, a gazdasági társaság, az európai részvénytársaság, az egyesülés, az európai gazdasági egyesülés, az európai területi együttműködési csoportosulás, az egyes jogi személyek vállalata, a leányvállalat, a vízgazdálkodási társulat, az erdőbirtokossági társulat, a végrehajtói iroda, az egyéni cég, továbbá az egyéni vállalkozó. Az állam, a helyi önkormányzat, a költségvetési szerv, az egyesület, a köztestület, valamint az alapítvány gazdálkodó tevékenységével összefüggő polgári jogi kapcsolataira is a gazdálkodó szervezetre vonatkozó rendelkezéseket kell alkalmazni, kivéve, ha a törvény e jogi személyekre eltérő rendelkezést tartalmaz.
 
  1. A települési folyékony hulladék elszállítása és elhelyezése, üzemeltetés
 
2. § (1) Taksony Nagyközség Önkormányzata (továbbiakban: Önkormányzat) illetékességi területén a folyékony hulladék szakhatósági előírásoknak megfelelően történő elszállítása kötelező. A saját tulajdonú ingatlanon keletkező települési folyékony hulladék összegyűjtéséről, zárt, szivárgásmentes tárolásáról az ingatlan tulajdonosának kell gondoskodni oly módon, hogy a környezetet ne szennyezze, bűzt ne terjesszen, élősdiek és rágcsálók ahhoz ne jussanak hozzá.
(2) Taksony nagyközség területén a települési szennyvízelvezetési közüzemi szolgáltatást, és a települési folyékony hulladék kezelését a Szolgáltató látja el.
(3) A települési folyékony hulladék begyűjtését, szállítását és leürítését e rendelet függelékében felsorolt Szolgáltatók (továbbiakban: TFH Szolgáltató) végzik.
 
3. § A Szolgáltató a vonatkozó jogszabályok és e rendeletben foglaltak szerint köteles eleget tenni adatszolgáltatási és nyilvántartási kötelezettségének. Köteles a szóban és írásban történő megrendelések, bejelentések és panaszok kezeléséről és a velük kapcsolatban tett intézkedésekről egyértelmű, írásos nyilvántartást vezetni. Köteles a Fogyasztók hatékony tájékoztatását, gyors, egyszerű ügyintézését biztosító ügyfélszolgálatot működtetni.
 
4. § (1) A Szolgáltató a szennyvízelvezető művön végzett, a Fogyasztókat közvetlenül érintő tervezett munkákról a munka megkezdése előtt 2 munkanappal köteles a Fogyasztókat értesíteni.
(2) A Szolgáltató a szennyvízelvezető mű meghibásodása esetén a hiba elhárítását a bejelentéstől számított 6 órán belül köteles megkezdeni.
(3) A Szolgáltató a szennyvízelvezető művön végzett munka idejére, illetve a meghibásodás tudomására jutása és a hiba elhárításának idejére, szükség esetén ideiglenes jelleggel, saját költségén köteles a Fogyasztók szennyvizének a jogszabályokban meghatározott módon történő kezelésére.
(4) A munkavégzés során a Fogyasztók értesítésének hiánya miatt, a hiba elhárításának ideje alatt a hibával összefüggésben keletkezett környezeti károkat a Szolgáltató saját költségére köteles megszüntetni és az eredeti állapotot visszaállítani.
(5) Amennyiben a Szolgáltató az (1)-(4) bekezdésben foglalt kötelezettségeit megszegi, az Önkormányzat jogosult tőle az okozott kár megtérítését követelni.
(6) Ha személy és vagyonbiztonságot veszélyeztető szükséghelyzet alakul ki, a veszélyhelyzet megszüntetésével kapcsolatos munkálatok elvégzésére a Szolgáltatót kell kötelezni.
(7) Ha a veszély elhárítási munkálatokat harmadik személy felróható magatartása teszi szükségessé, a Szolgáltató akkor is köteles a műszakilag indokolt munkálatok elvégzésére és az ezzel kapcsolatos költségek megelőlegezésére.
 
2.       A szennyvízelvezetési szolgáltatás szabályozása
 
5. § (1) A Szolgáltató a szennyvízelvezető mű (csatornahálózat) mértékadó kapacitásán belül a szennyvízelvezetési igényeket az alábbi sorrendben köteles kielégíteni:
a) a lakosság, valamint az egészségügyi, nevelési és oktatási intézmények vízhasználatából keletkező szennyvíz elvezetése;
                b) az a) pontban nem említett intézmények és az üzemek szociális célú vízhasználata során keletkező             szennyvíz elvezetése,
c) az intézmények tevékenysége és az üzemek működése során keletkező üzemi szennyvizek elvezetése.
 (2) A határértéket meghaladó - csatlakozási pontokon mért - szennyezés esetén a szennyezők bírságot kötelesek fizetni az Szkr. 7. § (2) v. 126. §-a szerint.
 
6. § (1) Az ingatlan tulajdonosa 8 naptári napon belül köteles a Szolgáltatónak bejelenteni, ha tulajdonosváltozás vagy egyéb ok folytán a szolgáltatás igénybevételére kötelezetté válik.
(2) A Fogyasztó és a Szolgáltató közötti jogviszonyt a bizonyított vagy vélelmezhető szennyvízkibocsátás ténye hozza létre.
(3) A Szolgáltató hozzájárulása nélkül végzett bekötés esetén a jegyző kötelezi az ingatlantulajdonost a bekötés, illetve az azzal összefüggő építmény, berendezés elbontására, leszerelésére, átalakítására, műszaki megfelelés esetén a hozzájárulás utólagos beszerzésére.
(4) A Szolgáltató jogosult a szennyvízelvezető mű illegális használatának megkezdésétől számított, az 1. számú melléklet b) pontja szerinti szennyvízelvezetési díj utólagos - az adott időszakra vonatkozó ivóvízfogyasztás alapján számított -, egyösszegű, 15 napon belüli megfizetésének követelésére.
(5)Amennyiben a szennyvízelvezetési szolgáltatás illegális igénybevételének ideje nem állapítható meg, úgy a szennyvízelvezető mű adott szakaszának műszaki átadás-átvételi időpontja - 10 év elévülési időt figyelembe véve -, képezi a díjfizetési kötelezettség kezdőnapját.
 
  1. Víziközmű-fejlesztési hozzájárulás, az ingatlanok szennyvízcsatorna-hálózatba való bekötése
 
7. § (1) Taksony nagyközség közigazgatási területén víziközmű-fejlesztési hozzájárulást kell fizetni minden Fogyasztónak, aki a szennyvíz hálózathoz új fogyasztóként kíván csatlakozni, vagy a részére nyújtott szolgáltatás mennyiségének növelését igényli, illetve rendeltetésmód változás, működési engedély stb. érdekében Szolgáltatói hozzájárulást kér. A fizetési kötelezettség a lakóegység tulajdonosát, tulajdonközösség esetén a tulajdonostársakat tulajdoni hányaduk arányában terheli.
(2) Az (1) bekezdésben meghatározott díjakat e rendelet 1. számú melléklete tartalmazza.
(3) Az (1) bekezdés szerint szabályozott díjat a gazdálkodó szervezeteket kivéve, a fogyasztónak a Taksony Településüzemeltető Közhasznú Nonprofit Kft. elkülönített számlájára kell befizetni a befizetett összeg kizárólag víziközmű-fejlesztésre fordítható.
(4) Azon ingatlantulajdonosok, akik e rendelet hatálybalépése előtt megkezdték a hozzájárulás – az adott időszakban hatályban lévő rendelet szerinti összegének LTP konstrukcióban vagy egyéni részletfizetési megállapodásban rögzített– részletekben történő megfizetését, változatlan feltételekkel folytathatják a törlesztést.
(5) Gazdálkodó szervezet által kért bekötés megvalósításához vagy a részére nyújtott szolgáltatás mennyiségének növeléséhez, illetőleg minősége igényelt javításához - lakásszövetkezet és Önkormányzat tulajdonában lévő lakóépületek elhelyezésére szolgáló ingatlanok kivételével -, víziközmű-fejlesztési hozzájárulást kell fizetni. A hozzájárulás mértéke az igényelt szolgáltatáshoz szükséges fejlesztés költségeinek arányos része. A víziközmű-fejlesztési hozzájárulás elkülönítetten kezelendő, és kizárólag a víziközmű fejlesztésére fordítható.
 
8. § (1) A víziközmű-fejlesztési hozzájárulás az ingatlan (lakóegység, érdekeltségi egység) közműhálózatba való rákötési valamint a bekötési költségeket nem tartalmazza.
(2) A Szolgáltató az érdekeltségi egységnek a törzshálózatba történő bekötéséhez a víziközmű-fejlesztési hozzájárulás befizetésének igazolását követően elvi hozzájárulását adja.
(3) A víziközmű-fejlesztési hozzájárulás megfizetésének kötelezettsége alól felmentés nem adható. Az ingatlantulajdonos személyében bekövetkezett változás esetén az ingatlan új tulajdonosát terheli a jogelődje által még meg nem fizetett víziközmű-fejlesztési hozzájárulás.
A fizetési kötelezettség a lakóingatlan tulajdonosát, tulajdonközösség esetén a tulajdonostársakat tulajdoni hányaduk arányában terheli. Telekcsoport újraosztása, telekhatár-rendezés esetén szükséges bekötővezeték áthelyezési költsége az azzal érintett ingatlanok tulajdonosát terheli.
(4) A hozzájárulás nem osztható, legalább egy érdekeltségi egység vagy egy m3 számolandó.
(5) A víziközmű törzshálózat mentén fekvő ingatlanoknak a víziközmű hálózatba történő bekötését az ingatlan tulajdonosa a Szolgáltatónál kezdeményezheti, akinek a Szolgáltató a bekötés lehetőségeiről és feltételeiről előzetes tájékoztatást ad.
(6) A víziközmű-fejlesztési hozzájárulást akkor is meg kell fizetni, ha az ingatlan szennyvízhálózatra való rákötése nem történik meg.
(7) A hozzájárulás összegére, a magánszemély ingatlantulajdonos kérelmére kamatmentes részletfizetési kedvezmény adható, legfeljebb 12 hónap időtartamra.
(8) A hozzájárulás késedelmes megfizetése esetén az esedékesség napjától a Polgári Törvénykönyvről szóló 1959. évi IV. törvény 232. § (1) és (3) bekezdése szerint késedelmi kamatot kell fizetni. A víziközmű-fejlesztési hozzájárulás befizetésének elmulasztása esetén a víziközmű-fejlesztési hozzájárulás közadók módjára behajtható. (A víziközmű-fejlesztési hozzájárulás megfizetéséig, illetve behajtásáig a fizetésre kötelezett tulajdonában lévő ingatlanra jelzálogot lehet bejegyezni az ingatlan nyilvántartásba.)
(9) A Taksony Településüzemeltető Közhasznú Nonprofit Kft minden negyedév végén tájékoztatja az Önkormányzatot a szennyvízhálózatra történt bekötésekről, az  Önkormányzat minden negyedév végén tájékoztatja Szolgáltatót a víziközmű térítésmentes tulajdonba adásáról, ill. koncessziós szerződés alapján továbbadásáról üzemeltetésre.
(10) A szennyvíz-kibocsátási mennyiséget növelni csak a Szolgáltató hozzájárulásának birtokában a növekményre vonatkozó víziközmű-fejlesztési hozzájárulás kifizetése ellenében lehet. A Szolgáltatónak a hozzájárulásban kell meghatározni a szennyvízelvezető műbe bocsátható napi szennyvízmennyiségét.
(11) A kibocsátott szennyvíz mennyiségének csökkenése esetén a víziközmű-fejlesztési hozzájárulás nem igényelhető vissza. Gazdálkodó szervezetek esetében a megszerzett szennyvíz-kibocsátási jog csak az Önkormányzat hozzájárulásával ruházható át.
 
  1. Szolgáltatási díj megállapítása, kedvezmények
 
9. § (1)   A szennyvízelvezetés, szennyvíztisztítás szolgáltatási díj alapja:
a)       az ivóvíz törzshálózatba történő bekötés esetén a vízmérő által mért fogyasztott ivóvíz mennyisége.
b)       Egyedi ivóvíz vételezés esetén a vízmennyiséget a Szolgáltató állapítja meg, kivéve az olyan Fogyasztónál ahol a Fogyasztó által beszerelt, hitelesített, a Szolgáltató által átvett vízmérő órával mért fogyasztott ivóvíz mennyisége képezi a szolgáltatási díj alapját.
(2) Adott év locsolási időszakában május 1-től október 31-ig a Szolgáltatónál tett bejelentés alapján a Fogyasztó mentesül az adott időszakhoz kapcsolódó vízhasználat 10 % -ának megfizetése alól.
(3) Az (1) bekezdés b) pontja alapján számított vízmennyiség megállapításánál, vagy olyan Fogyasztónál, ahol a fogyasztott ivóvíz nem kerül a csatornahálózatba, a Fogyasztó által beszerelt és hitelesíttetett, a Szolgáltató által átvett, mérőberendezéssel ellátott kifolyó vize nem képezi a szolgáltatási díj alapját.
 
5.   Egyéb rendelkezések
 
10. § (1) Taksony nagyközség közigazgatási területén a közművesítéssel érintett ingatlanok tulajdonosa 2013. június 30-ig köteles
            a) saját költségén az ingatlanán keletkezett szennyvizek elvezetésére az ingatlan szennyvízelvezetését kiépíteni és a szennyvízelvezető műre rákötni, valamint
            b) a korábban épült zárt szennyvízvezetéket, szennyvíztárolót és szikkasztót, a létesítendő bekötő vezetékből kiiktatni, a szennyvíztárolásra szolgáló egyéb létesítményt megszüntetni.
            c) A szennyvízkezelési szolgáltatást a Kr. és e rendelet előírásai szerint igénybe venni.
(2) Az újonnan csatornázásra kerülő utcákban, a közművesítéssel érintett ingatlanokon - az egyedi szennyvízkezelő művek egyidejű megszüntetése mellett -, a csatorna kiépítését követő legfeljebb egy éven belül kötelező a szennyvízelvezető műre rákötni.
 
11. § (1) Amennyiben az ingatlan tulajdonosa a 10. § (1) bekezdésében foglalt kötelezettségeinek nem tesz eleget, az Szkr 126. § (1) bekezdés b) pontja szerint szabálysértést követ el, és a jegyző szabálysértési bírság kiszabása mellett 2013. augusztus 31-ig kötelezi az ingatlan tulajdonosát:
            a) a szennyvízelvezető mű mentén fekvő ingatlanának a szennyvízelvezető műbe való bekötésére,
            b) a környezetet, illetve a szennyvízelvezető művet károsító – külön jogszabályban meghatározott határérték túllépéséből adódó – szennyezés esetén, vagy ilyen szennyezés megelőzése érdekében a szennyvíz előtisztításához szükséges berendezés létesítésére, a meglévő korszerűsítésére, szakszerű üzemeltetésére.
(2) Ha az ingatlan tulajdonosa az (1) bekezdésben foglalt kötelezésnek nem tesz eleget, és ezzel jelentős hátrányt, érdeksérelmet okoz – esetleg szabálysértés, bűncselekmény alapos gyanúja is felmerül –, az ingatlan tulajdonosával vagy egyéb módon használójával szemben a veszélyeztető magatartás megszüntetése céljából, ideiglenes intézkedéssel a károkozás műszaki okait azonnali hatállyal a Szolgáltató - a birtokháborítás megállapíthatóságának mellőzése mellett - megszüntetheti. Ilyen esetben a jegyző előzetesen végrehajtható határozatot hozhat, és kezdeményezheti a felelősség megállapítására irányuló eljárást.
 
12. § (1) Területfejlesztés (lakóparkok, lakótelepek, iparterületek létesítése) kizárólag az Önkormányzattal kötött területrendezési szerződés keretében történhet.
(2) Az Önkormányzat beruházásában, de valamely érdekelt előfinanszírozásában történő területfejlesztés kizárólag az Önkormányzattal kötött területrendezési szerződés keretében történhet.
(3) Amennyiben a közművesítés nem az Önkormányzat beruházásában történt, akkor a megvalósult közműhálózatot a műszaki átadás-átvételt követő 30 napon belül térítésmentesen az Önkormányzatnak fel kell ajánlani, hogy tulajdonába vegye és ezzel együtt a Szolgáltatónak üzemeltetésre át kell adni.
 
13. § (1) Taksony nagyközség területén elválasztott rendszerű szennyvízelvezető működik. Tilos a szennyvízcsatornába a csapadékvíz bevezetése, hó bejuttatása. Az ilyen tevékenység kimerítheti a Büntető Törvénykönyvről szóló 1978. évi IV. törvény 260. § -ában meghatározott közérdekű üzem működésének megzavarása törvényi tényállását.
(2) Tilos a csatornahálózatban vagy a közműpótló létesítményben veszélyes hulladékot elhelyezni. Aki a fenti tilalmat megszegve veszélyes hulladékot helyez el, az Szkr. 7. §-a szerinti szabálysértést követi el.
(3) Tilos a szennyvizet kútba vezetni, vagy kilocsolni. Aki a fenti tilalmat megszegi, az Szkr. 126. §-a szerinti szabálysértést követi el.
 
14. § Az ingatlan tulajdonosa köteles a házi szennyvízhálózat és a közműpótló létesítmény rendszeres karbantartásáról gondoskodni, a Szolgáltató vagy az Önkormányzat által előírt javításokat elvégezni. A javításra adott határidő eredménytelen eltelte után az Önkormányzat jogosult a javítást elvégezni, és annak költségét az ingatlan tulajdonosán követelni. A javítás költsége köztartozásnak minősül ezért a határidőre be nem fizetett javítási költséget a jegyző az adózás rendjéről szóló jogszabályok szerint behajtja. Amennyiben a javítás elmulasztása szabálysértési tényállást vet fel, az Szkr. 7. §-a szerinti szabálysértési bírság kiszabására kerül sor.
 
15. § A települési folyékony hulladékkezelési szolgáltatás az ingatlanon gyűjtött, a települési folyékony hulladék ideiglenes tárolására szolgáló közműpótló létesítmény kiürítésére (begyűjtésre), a TFH Szolgáltató rendelkezésére bocsátott települési folyékony hulladék elszállítására, és a Szolgáltató által üzemeltetett szennyvíztisztító telepén történő elhelyezésére terjed ki.
 
16. § Azon Fogyasztó, aki a szennyvízelvezető műbe nem kötött be, köteles a rendelet hatályba lépését megelőző egy évre visszamenően az ingatlanon keletkezett szennyvíz elszállításának hitelt érdemlő (a települési folyékony hulladék elszállítására TFH Szolgáltató által a Fogyasztó nevére és a teljesítés helye szerinti ingatlan címére kiállított számlákkal történő) bizonyítására. Amennyiben a Fogyasztó bizonyítási kötelezettségének nem tesz eleget, úgy az Szkr. 7. § -a szerinti szabálysértést követ el. A jegyző a szabálysértési bírság kiszabása mellett kötelezi az ingatlan tulajdonosát (Fogyasztót) a szennyvízelvezető mű mentén fekvő ingatlanának a 10. § szerinti bekötésére.
 
17. § A TFH Szolgáltató a települési folyékony hulladék elszállítására vonatkozó megrendelést követő három munkanapon belül köteles a szolgáltatás elvégzésére. A TFH Szolgáltató késedelmes teljesítése esetén a Fogyasztó jogosult a Szolgáltató szennyvíztisztító-telepén történő leürítés kötelezettsége mellett más településen kijelölt TFH Szolgáltatóval a szolgáltatást elvégeztetni. Amennyiben a más településen kijelölt TFH Szolgáltató a szolgáltatást a TFH Szolgáltató áránál magasabb áron vállalja, a TFH Szolgáltató a Fogyasztó kérésére köteles a díjkülönbözetet visszatéríteni. A visszatérítés nem lehet nagyobb, mint a TFH Szolgáltató hasonló szolgáltatásért végzett nettó díjának 20%-a + ÁFA.
 
18. § (1) Aki az ingatlanon keletkezett szennyvizet a szennyvízelvezető műbe mérés nélkül vezeti, és a vizet nem vagy nem csak közműves vízellátáshoz csatlakozva, hanem saját vízműből vagy más vezetékes megoldással szerzi be, köteles a beszerzett valamennyi vízmennyiség mérésére hiteles vízmérőt működtetni, a mért mennyiségekről a Szolgáltatót tájékoztatni. A mért mennyiséget a Szolgáltató jogosult ellenőrizni.
(2) Aki az (1) bekezdésben meghatározott kötelezettségét megszegi, az Szkr. 126. § b) pontja szerinti szabálysértést követ el.
 
II.  Záró rendelkezések
 
19. § E rendelet a kihirdetése napján lép hatályba, rendelkezéseit a hatálybalépést követően indult eljárásokban kell alkalmazni. E rendelet hatályba lépésével egyidejűleg az ivóvíz és csatorna hálózat közműfejlesztési hozzájárulásról szóló 25/2003. (XII. 4.) önkormányzati rendelet, illetve a szennyvízelvezetésről szóló 17/2002. (XII. 31.) önkormányzati rendelet valamennyi módosításával együtt hatályát veszti.
 
 
/:Kreisz László:/                                                        /:Széll Attila:/
                         polgármester                                                        címzetes főjegyző
 
 
 
Ezen rendelet 2011. december 8-án kihirdetésre került.
 
 
                                                                                                          /:Széll Attila:/
                                                                                                        címzetes főjegyző

 
1. számú melléklet
 
 
 
Az Önkormányzati tulajdonú szennyvízelvezető mű használatáért felszámítható legmagasabb díj
2012. évre
 
a)  szennyvízelvezetési szolgáltatási alapdíj                                       1 302.-Ft+ ÁFA/ingatlan (lakóegység)/hó
b)  szennyvízelvezetési díj                                                                            970.-Ft + ÁFA/m3
c)  lakosság által fizetendő szennyvízelvezetési díj                                         390.-Ft +ÁFA/m3
d) a tengelyen szállított szennyvíz lakosság által fizetendő
szennyvízkezelési díja szennyvízcsatornával ellátott területen:             2 900.-Ft + ÁFA/m3
e)  a tengelyen szállított szennyvíz díja lakosság által fizetendő
szennyvízkezelési díja szennyvízcsatornával el nem látott területen:   1 800.-Ft + ÁFA/m3.
 
A lakosság esetében, a szennyvízelvezetés szolgáltatási alapdíjával korrigált és az állami támogatással csökkentett szennyvízelvezetés díjának összegéig az Önkormányzat a lakosság által fizetendő szennyvízelvezetési díjat támogatja.
 
 
Víziközmű-fejlesztési hozzájárulás
nem gazdálkodó szervezetek esetén:                                            250.000 Ft/lakóegység +ÁFA 
(érdekeltségi egység)/1,0m3/nap
gazdálkodó szervezetek esetén:                                                    350.000 Ft/m3/nap +ÁFA       
(igényelt napi vízfogyasztás alapján számítva).
 

 
Függelék
 
 
 
A Szolgáltatóval szerződött települési folyékony-hulladék elszállítását végző TFH Szolgáltatók
Taksony Nagyközség  közigazgatási területén belül:
 
 
 
1.        AD Szolgáltató Kft. (2330 Szigetszentmiklós, Dr. Varga László u. 42.)
2.        N&CS Szolgáltató Kft. (2335 Taksony, Dózsa György utca 10/a.)
3.        Báwimax Kft. (2213 Monorierdő, Barátság utca 13.)
 
 
 
 

« Vissza
Vissza a főmenübe